Semilské Palackého sady čeká obnova zeleně

21.06.2013 14:28:04 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilské Palackého sady čeká obnova zeleně

Obnova zeleně, výsadba nových rostlin, stromů a keřů čeká v blízké době Palackého sady v Semilech. Na svém jednání v pondělí 17. června to potvrdili sami radní, když vzali na vědomí materiál o přiznání dotace z operačního programu Životní prostředí.

„Na obnovu Palackého sadů jsme podávali žádost do operačního programu Životní prostředí opakovaně, nyní jsme obdrželi oficiální oznámení o přiznání dotace. Předpokládané náklady dle projektové dokumentace z roku 2009 jsou vyčísleny na 2 311 731 Kč, dotace pokryje 75 % způsobilých výdajů," sdělila Jana Dvořáková, projektová manažerka města Semily.

V současné době probíhají práce na aktualizaci původního projektu zpracovaného firmou Lesprojekt Stará Boleslav. „Předpokládané náklady dle projektové dokumentace z roku 2009 jsou vyčísleny na 2 311 731 Kč, nicméně celkové skutečné náklady budou známy až po vysoutěžení zakázky. Pokud neklesne celková cena pod 1 775 043 Kč, zůstane nám poskytnutá dotace v uvedené výši a dojde ke snížení naší spoluúčasti," upřesnila Dvořáková.

Zahájení prací na obnově Palackého sadů se předpokládá v roce 2014, ukončení 31. 12. 2014. Souběžně probíhají práce ve spolupráci s městským architektem a zpracovateli studie Semilské doteky vody na zjištěních, jaké úpravy mimo zeleně se budou v parku realizovat. Po odsouhlasení bude zpracován samostatný projekt na úpravy stavební - cestičky, mostky, obnova veřejného osvětlení, který bude realizován mimo dotaci.

Předchozí zprávy související se studií Semilské doteky vody:

Studii Semilské doteky vody schválilo místní zastupitelstvo

Město Semily se dohodlo na spolupráci s fotbalovým klubem

Obrazem: Ohňostroj k otevření semilské lávky

Semilské doteky vody dostaly konkrétnější obrysy

Městský stadion v Semilech čekají velké změny

Zelené srdce Semil se mění v Doteky vody

Architekti představili občanům projekt Zelené srdce Semil

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT