Obrazem: Ohňostroj k otevření semilské lávky

08.12.2012 10:36:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem: Ohňostroj k otevření semilské lávky

Za fanfár ze Smetanovy Vltavy a barevného ohňostroje došlo v pátek 7. prosince k předání lávky přes Jizeru městu Semily a občanům. Ohňostroj připravila zhotovitelská firma SDS EXMOST jako omluvu občanům za zpoždění stavby.

Setkání pozvaných účastníků s občany začalo v 18 hodin a po krátkých projevech jednatele společnosti SDS EXMOST Pavla Jankůje, starosty Semil Jana Farského, čerstvého hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a dalších hostů se všichni přítomní kolem 18.30 dočkali ohňostroje, který nad zamrzlou řekou Jizerou a novou lávkou vykouzlil obrazy Řeka, Krajina a Město. Ohňostroj byl ze střední vzdálenosti působivý, ale bylo nutné stát na správném místě před lávkou směrem od splavu, protože mnoho světelných efektů bylo zaměřeno na samotnou lávku a z dálky nemusel být ohňostroj tolik vidět.

„Podobný ohňostroj pořádáme pouze několikrát ročně ve výjimečných případech při dokončení zajímavých staveb, za kterou považujeme i lávku v Semilech. Mosty spojují lidská obydlí, ale i srdce. Oslavíme mosty, oslavíme města i lidský um barevnou kyticí hvězd blyštících se na hladině řeky," řekl ještě před očekávanou podívanou za zhotovitelskou firmu Pavel Jankůj.


Starosta Semil Jan Farský doplnil, že vzhledem ke klimatickým podmínkám budou některé finální úpravy probíhat ještě na jaře, kdy bude lávka na několik dní uzavřena. Půjde především o nátěr celé ocelové konstrukce lávky a nátěr betonové mostovky. Až teprve poté by mělo dojít ke slavnostnímu otevření lávky a celé části cyklostezky Z údolí Jizery do údolí Bobru s polským partnerem projektu, jak se kvůli zpoždění předběžně počítalo.

„Dnes bylo předání lávky do užívání, ale jarní slavnostní otevření bude doprovázené hromadou her, možná i grilováním, mohlo by být v květnu spojené nejen s otevřením, ale i vítáním jara, takovou malou obecní slavností," potvrdil po ohňostroji starosta Semil Jan Farský.

Předpokládané náklady na stavbu lávky jsou 9 milionů 700 tisíc Kč, z toho dotace činí 90 % a podíl města 970 tisíc Kč. Dokončení lávky je zpožděné nejméně o dva měsíce, takže město Semily bude uplatňovat po firmě SDS EXMOST smluvní penále, které za takovéto zpoždění může dosáhnout až 300 tisíc Kč.

Související články a fotogalerie z výstavby lávky:

Semilské doteky vody dostaly konkrétnější obrysy

FOTO: Lávka přes Jizeru je na svém místě, zatím se ale po ní neprojdete

Semilská lávka přes Jizeru by mohla stát ještě do konce září

Jak má vypadat semilská lávka přes Jizeru na Ostrov - původní grafické návrhy

Semily získaly dotaci na cyklostezku a chtějí ji dokončit ještě letos

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy
Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT