Obrazem: Ohňostroj k otevření semilské lávky

08.12.2012 10:36:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem: Ohňostroj k otevření semilské lávky

Za fanfár ze Smetanovy Vltavy a barevného ohňostroje došlo v pátek 7. prosince k předání lávky přes Jizeru městu Semily a občanům. Ohňostroj připravila zhotovitelská firma SDS EXMOST jako omluvu občanům za zpoždění stavby.

Setkání pozvaných účastníků s občany začalo v 18 hodin a po krátkých projevech jednatele společnosti SDS EXMOST Pavla Jankůje, starosty Semil Jana Farského, čerstvého hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a dalších hostů se všichni přítomní kolem 18.30 dočkali ohňostroje, který nad zamrzlou řekou Jizerou a novou lávkou vykouzlil obrazy Řeka, Krajina a Město. Ohňostroj byl ze střední vzdálenosti působivý, ale bylo nutné stát na správném místě před lávkou směrem od splavu, protože mnoho světelných efektů bylo zaměřeno na samotnou lávku a z dálky nemusel být ohňostroj tolik vidět.

„Podobný ohňostroj pořádáme pouze několikrát ročně ve výjimečných případech při dokončení zajímavých staveb, za kterou považujeme i lávku v Semilech. Mosty spojují lidská obydlí, ale i srdce. Oslavíme mosty, oslavíme města i lidský um barevnou kyticí hvězd blyštících se na hladině řeky," řekl ještě před očekávanou podívanou za zhotovitelskou firmu Pavel Jankůj.


Starosta Semil Jan Farský doplnil, že vzhledem ke klimatickým podmínkám budou některé finální úpravy probíhat ještě na jaře, kdy bude lávka na několik dní uzavřena. Půjde především o nátěr celé ocelové konstrukce lávky a nátěr betonové mostovky. Až teprve poté by mělo dojít ke slavnostnímu otevření lávky a celé části cyklostezky Z údolí Jizery do údolí Bobru s polským partnerem projektu, jak se kvůli zpoždění předběžně počítalo.

„Dnes bylo předání lávky do užívání, ale jarní slavnostní otevření bude doprovázené hromadou her, možná i grilováním, mohlo by být v květnu spojené nejen s otevřením, ale i vítáním jara, takovou malou obecní slavností," potvrdil po ohňostroji starosta Semil Jan Farský.

Předpokládané náklady na stavbu lávky jsou 9 milionů 700 tisíc Kč, z toho dotace činí 90 % a podíl města 970 tisíc Kč. Dokončení lávky je zpožděné nejméně o dva měsíce, takže město Semily bude uplatňovat po firmě SDS EXMOST smluvní penále, které za takovéto zpoždění může dosáhnout až 300 tisíc Kč.

Související články a fotogalerie z výstavby lávky:

Semilské doteky vody dostaly konkrétnější obrysy

FOTO: Lávka přes Jizeru je na svém místě, zatím se ale po ní neprojdete

Semilská lávka přes Jizeru by mohla stát ještě do konce září

Jak má vypadat semilská lávka přes Jizeru na Ostrov - původní grafické návrhy

Semily získaly dotaci na cyklostezku a chtějí ji dokončit ještě letos

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově
Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách
Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
20.11.: V Libereckém kraji klesl počet aktuálně nakažených za týden o 2 tisíce
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT