Semilští filmotoči pokračují, v Kině Jitřenka uvedli pátý díl své tvorby

09.12.2013 19:32:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilští filmotoči pokračují, v Kině Jitřenka uvedli pátý díl své tvorby

Nejnovější práci nezávislé tvorby Semilských filmotočů jste mohli vidět v pátek 6. prosince v Kině Jitřenka. Celkem 15 klipů různé délky a filmového zaměření přilákalo do kina diváků jako na nejnovější hollywoodský hit.

Diváci odcházeli domů spokojení a s úsměvem, někteří avizovali, že se už těší na další díl. Ten ovšem přijde na řadu opět zhruba za půl roku. Semilští filmotoči vznikli v Semilech v roce 2011, tenkrát ještě jako Mladí semilští filmotoči, a první díl jejich tvorby byl uveden 10. února 2012 v Kině Jitřenka. Od začátku spolupracují se semilským kinem a při přesunu semilské kabelové televize do kina jsou provázáni právě i se semilskou televizí, s níž sdílí technické zázemí.

Na posledním pátém díle se podílelo sedm autorů a další nadšenci pomáhali. „Opět je to takový pel-mel. Pátý díl obsahuje reportáž, anketu, hudební videoklip, pořad o vaření, jsou to různá videa napříč žánry," řekl supervizor projektu Mojmír Dlabola. Kromě Dlaboly se na pátém díle autorsky podíleli Jeto Polák, Johana Novotná, David Dolenský, Lukáš Táborský, Jan Rulc, Vojta Kousal a další.

Videoklip, který je součástí 5. dílu filmotočů:


Ten kdo se chce k filmotočům přidat, tak si může vyzkoušet i různé filmové pozice. „Já jsem neměl třeba žádné zkušenosti s kamerou, ale měl jsem nápad a dneska už se nebojím točit a některé klipy jsem už zvládal kompletně sám," poznamenal Honza známý semilské veřejnosti jako Jeto Polák.

Zaměření autorů není ohraničené filmovým žánrem nebo profesí. „Snažíme se vše dělat sami, od tvorby až po grafiku a třeba reklamy a pozvánky na promítání. Jednotlivé klipy se pak objevují na semilské kabelové televizi nebo na našem kanálu youtube," vysvětlil Dlabola.

Na tvorbě se podílí stejná parta lidí téměř od začátku, ale rozšíření je vítané. „Kdokoliv se může přihlásit a přidat k nám, nejlépe osobně v Kině Jitřenka nebo třeba přes sociální sítě. Budeme rádi za náměty, ale třeba i rady a kritiku, která nás může posunout dál," dodal na závěr Mojmír Dlabola.

Kompletní youtube kanál Semilských filmotočů

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Mladí semilští filmotoči se představí divákům již 10. února v Jitřence

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT