Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

15.01.2022 21:09:48 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Semilští kriminalisté objasnili zvlášť závažný zločin loupeže, ke kterému došlo 12. ledna. Muž se totiž rozhodl na jiném muži vymáhat dluh násilím a napadl ho surově na autobusové zastávce.

V onen osudný den 44letý muž přijel za svým známým, kterému občas chodil vypomáhat s pracemi různého charakteru. Vzhledem k tomu, že po vykonané práci musel čekat na autobusový spoj, rozhodl se strávit tento čas ve zdejší restauraci. Po šesté hodině vyrazil směr autobusová zastávka. Sotva však na onu zastávku přišel, ucítil prudký úder do zad. V důsledku toho ztratil rovnováhu a upadl. Při samotném pádu se udeřil do hlavy a ve chvíli, kdy se otočil, aby zjistil, kdo jej fyzicky napadl, poznal v útočníkovi známého, vůči kterému měl nesplacený závazek ve formě osobní půjčky.

Ačkoliv muž chtěl celý spor vyřešit slovně, pachatel mu nedal sebemenší šanci a uštědřil mu další a další rány pěstí do oblasti hlavy. Během samotných úderů mu ještě stihl vyhrožovat zabitím. Poté k němu přistoupil a z náprsních kapes odcizil nejen finanční hotovost, ale současně i mobilní telefon. Následně nasedl do vozidla a z místa ujel.

„Zraněný se rozhodl vyhledat pomoc u známého, od kterého několik hodin předtím odešel. Ten na nic nečekal a ve chvíli, kdy se dozvěděl, že oběť zná svého útočníka, přivolal nejen zdravotnickou záchrannou službu, ale taktéž policisty. Ti provedli nezbytná opatření k objasnění celé události a následně již nebylo nač čekat. Důkazy hovořily jasně, tudíž si kriminalisté pro muže přišli do místa bydliště a na základě souhlasu vydaného státním zástupcem jej zadrželi. Vyšetřovatel 32letému muži ze Semilska sdělil obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Ze svého činu se tak bude zpovídat před příslušným soudem, který mu v případě pravomocného odsouzení může uložit trest odnětí svobody v trvání od dvou do deseti let," sdělila Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Buďte obezřetní a nedejte zlodějům šanci, upozorňují policisté
Podvodníci se vydávají za zaměstnance bank či dokonce policisty
Podvodníci se na internetu vydávají za americké vojáky i ruské krásky
Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
V nouzovém stavu ukradl v Turnově mobil a peníze, hrozí mu až osm let!
Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
Podvodníci stále zkouší lákat po telefonu peníze od seniorů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT