Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

15.01.2022 21:09:48 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Semilští kriminalisté objasnili zvlášť závažný zločin loupeže, ke kterému došlo 12. ledna. Muž se totiž rozhodl na jiném muži vymáhat dluh násilím a napadl ho surově na autobusové zastávce.

V onen osudný den 44letý muž přijel za svým známým, kterému občas chodil vypomáhat s pracemi různého charakteru. Vzhledem k tomu, že po vykonané práci musel čekat na autobusový spoj, rozhodl se strávit tento čas ve zdejší restauraci. Po šesté hodině vyrazil směr autobusová zastávka. Sotva však na onu zastávku přišel, ucítil prudký úder do zad. V důsledku toho ztratil rovnováhu a upadl. Při samotném pádu se udeřil do hlavy a ve chvíli, kdy se otočil, aby zjistil, kdo jej fyzicky napadl, poznal v útočníkovi známého, vůči kterému měl nesplacený závazek ve formě osobní půjčky.

Ačkoliv muž chtěl celý spor vyřešit slovně, pachatel mu nedal sebemenší šanci a uštědřil mu další a další rány pěstí do oblasti hlavy. Během samotných úderů mu ještě stihl vyhrožovat zabitím. Poté k němu přistoupil a z náprsních kapes odcizil nejen finanční hotovost, ale současně i mobilní telefon. Následně nasedl do vozidla a z místa ujel.

„Zraněný se rozhodl vyhledat pomoc u známého, od kterého několik hodin předtím odešel. Ten na nic nečekal a ve chvíli, kdy se dozvěděl, že oběť zná svého útočníka, přivolal nejen zdravotnickou záchrannou službu, ale taktéž policisty. Ti provedli nezbytná opatření k objasnění celé události a následně již nebylo nač čekat. Důkazy hovořily jasně, tudíž si kriminalisté pro muže přišli do místa bydliště a na základě souhlasu vydaného státním zástupcem jej zadrželi. Vyšetřovatel 32letému muži ze Semilska sdělil obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Ze svého činu se tak bude zpovídat před příslušným soudem, který mu v případě pravomocného odsouzení může uložit trest odnětí svobody v trvání od dvou do deseti let," sdělila Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Buďte obezřetní a nedejte zlodějům šanci, upozorňují policisté
Podvodníci se vydávají za zaměstnance bank či dokonce policisty
Podvodníci se na internetu vydávají za americké vojáky i ruské krásky
Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
V nouzovém stavu ukradl v Turnově mobil a peníze, hrozí mu až osm let!
Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
Podvodníci stále zkouší lákat po telefonu peníze od seniorů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Slavíme Evropský den chráněných území
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT