Skálovka hlásí plno!

30.06.2021 11:19:37 | Autor: Jana Pekařová, ZŠ Skálova Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Skálovka hlásí plno!

Na závěr školního roku je třeba bilancovat a zhodnotit nejenom uchopení distanční výuky, ale také shrnout celý školní rok. A že těchto deset měsíců bylo plných změn, hledání cest a otevírání nových možností!

Základní škola Skálova se ve školním roce 2020/2021 posunula v mnohém o krok dál - ať jde o digitální gramotnost, rozvíjení využití digitálních nástrojů ve výuce, podporu kolegiálních vztahů, ale také hledání individuálních cest jednotlivých žáků.

„Z čeho máme radost? Především z toho, že jsme velmi dobře zvládli distanční výuku. Včas jsme nastavili jasná a srozumitelná pravidla, žáci měli přiměřený počet online hodin, s žáky, kteří potřebovali individuální pomoc, probíhala setkání buď jeden na jednoho (učitel - žák, případně asistent pedagoga - žák), případně jsme vytvořili učící se skupiny po šesti žácích," přemýšlí ředitel školy Michal Loukota.

Distanční výuka z pohledu rodičů<br />Autor: Archiv ZŠ Skálova Turnov O tom, že si zvolenou formu vyučování chválili i rodiče, svědčí dotazník zpětné vazby pro rodiče, který jsme rodičům v červnu poslali. Je zřejmé, že pravidla distanční výuky byla nastavena vhodně, zároveň učitele těší fakt, že dle rodičů se žáci ve škole cítí spokojeni.

„Díky systematické práci, jasné vizi a směřování školy postavenému na třech hlavních pilířích (Hejného matematika, rozvoj čtenářské gramotnosti a sportovní příprava) se v příštím školním roce dostáváme na vrchol kapacity školy. Zároveň se musíme omluvit všem, kteří nemohli být na naši školu přijati," vysvětlil Michal Loukota.

V příštím školním roce bude školu ve Skálově ulici (respektive na odloučených pracovištích v Alešově ulici a v budově OHŠ Turnov) navštěvovat 680 žáků. „Velice si vážíme zpětné vazby jak žáků, tak rodičů. Věřím, že očekávání nově příchozích v dalším školním roce nezklameme. Přeji všem krásné prázdniny," dodal ředitel školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Modernizace turnovských škol bude pokračovat
Vydejte se za pokladem školníka Ládi
Alešovka se těší na budoucí prvňáčky
Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Za svobod(o)u! aneb na ZŠ Skálova Turnov proběhla škola hrou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10

Nejčtenější články

08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
09.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT