Skálovka hlásí plno!

30.06.2021 11:19:37 | Autor: Jana Pekařová, ZŠ Skálova Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Skálovka hlásí plno!

Na závěr školního roku je třeba bilancovat a zhodnotit nejenom uchopení distanční výuky, ale také shrnout celý školní rok. A že těchto deset měsíců bylo plných změn, hledání cest a otevírání nových možností!

Základní škola Skálova se ve školním roce 2020/2021 posunula v mnohém o krok dál - ať jde o digitální gramotnost, rozvíjení využití digitálních nástrojů ve výuce, podporu kolegiálních vztahů, ale také hledání individuálních cest jednotlivých žáků.

„Z čeho máme radost? Především z toho, že jsme velmi dobře zvládli distanční výuku. Včas jsme nastavili jasná a srozumitelná pravidla, žáci měli přiměřený počet online hodin, s žáky, kteří potřebovali individuální pomoc, probíhala setkání buď jeden na jednoho (učitel - žák, případně asistent pedagoga - žák), případně jsme vytvořili učící se skupiny po šesti žácích," přemýšlí ředitel školy Michal Loukota.

Distanční výuka z pohledu rodičů<br />Autor: Archiv ZŠ Skálova Turnov O tom, že si zvolenou formu vyučování chválili i rodiče, svědčí dotazník zpětné vazby pro rodiče, který jsme rodičům v červnu poslali. Je zřejmé, že pravidla distanční výuky byla nastavena vhodně, zároveň učitele těší fakt, že dle rodičů se žáci ve škole cítí spokojeni.

„Díky systematické práci, jasné vizi a směřování školy postavenému na třech hlavních pilířích (Hejného matematika, rozvoj čtenářské gramotnosti a sportovní příprava) se v příštím školním roce dostáváme na vrchol kapacity školy. Zároveň se musíme omluvit všem, kteří nemohli být na naši školu přijati," vysvětlil Michal Loukota.

V příštím školním roce bude školu ve Skálově ulici (respektive na odloučených pracovištích v Alešově ulici a v budově OHŠ Turnov) navštěvovat 680 žáků. „Velice si vážíme zpětné vazby jak žáků, tak rodičů. Věřím, že očekávání nově příchozích v dalším školním roce nezklameme. Přeji všem krásné prázdniny," dodal ředitel školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Modernizace turnovských škol bude pokračovat
Vydejte se za pokladem školníka Ládi
Alešovka se těší na budoucí prvňáčky
Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Za svobod(o)u! aneb na ZŠ Skálova Turnov proběhla škola hrou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovská MŠ 28. října získá novou jedlou zahradu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT