Skálovka hlásí plno!

30.06.2021 11:19:37 | Autor: Jana Pekařová, ZŠ Skálova Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Skálovka hlásí plno!

Na závěr školního roku je třeba bilancovat a zhodnotit nejenom uchopení distanční výuky, ale také shrnout celý školní rok. A že těchto deset měsíců bylo plných změn, hledání cest a otevírání nových možností!

Základní škola Skálova se ve školním roce 2020/2021 posunula v mnohém o krok dál - ať jde o digitální gramotnost, rozvíjení využití digitálních nástrojů ve výuce, podporu kolegiálních vztahů, ale také hledání individuálních cest jednotlivých žáků.

„Z čeho máme radost? Především z toho, že jsme velmi dobře zvládli distanční výuku. Včas jsme nastavili jasná a srozumitelná pravidla, žáci měli přiměřený počet online hodin, s žáky, kteří potřebovali individuální pomoc, probíhala setkání buď jeden na jednoho (učitel - žák, případně asistent pedagoga - žák), případně jsme vytvořili učící se skupiny po šesti žácích," přemýšlí ředitel školy Michal Loukota.

Distanční výuka z pohledu rodičů<br />Autor: Archiv ZŠ Skálova Turnov O tom, že si zvolenou formu vyučování chválili i rodiče, svědčí dotazník zpětné vazby pro rodiče, který jsme rodičům v červnu poslali. Je zřejmé, že pravidla distanční výuky byla nastavena vhodně, zároveň učitele těší fakt, že dle rodičů se žáci ve škole cítí spokojeni.

„Díky systematické práci, jasné vizi a směřování školy postavenému na třech hlavních pilířích (Hejného matematika, rozvoj čtenářské gramotnosti a sportovní příprava) se v příštím školním roce dostáváme na vrchol kapacity školy. Zároveň se musíme omluvit všem, kteří nemohli být na naši školu přijati," vysvětlil Michal Loukota.

V příštím školním roce bude školu ve Skálově ulici (respektive na odloučených pracovištích v Alešově ulici a v budově OHŠ Turnov) navštěvovat 680 žáků. „Velice si vážíme zpětné vazby jak žáků, tak rodičů. Věřím, že očekávání nově příchozích v dalším školním roce nezklameme. Přeji všem krásné prázdniny," dodal ředitel školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Modernizace turnovských škol bude pokračovat
Vydejte se za pokladem školníka Ládi
Alešovka se těší na budoucí prvňáčky
Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Za svobod(o)u! aneb na ZŠ Skálova Turnov proběhla škola hrou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT