Skálovka hlásí plno!

30.06.2021 11:19:37 | Autor: Jana Pekařová, ZŠ Skálova Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Skálovka hlásí plno!

Na závěr školního roku je třeba bilancovat a zhodnotit nejenom uchopení distanční výuky, ale také shrnout celý školní rok. A že těchto deset měsíců bylo plných změn, hledání cest a otevírání nových možností!

Základní škola Skálova se ve školním roce 2020/2021 posunula v mnohém o krok dál - ať jde o digitální gramotnost, rozvíjení využití digitálních nástrojů ve výuce, podporu kolegiálních vztahů, ale také hledání individuálních cest jednotlivých žáků.

„Z čeho máme radost? Především z toho, že jsme velmi dobře zvládli distanční výuku. Včas jsme nastavili jasná a srozumitelná pravidla, žáci měli přiměřený počet online hodin, s žáky, kteří potřebovali individuální pomoc, probíhala setkání buď jeden na jednoho (učitel - žák, případně asistent pedagoga - žák), případně jsme vytvořili učící se skupiny po šesti žácích," přemýšlí ředitel školy Michal Loukota.

Distanční výuka z pohledu rodičů<br />Autor: Archiv ZŠ Skálova Turnov O tom, že si zvolenou formu vyučování chválili i rodiče, svědčí dotazník zpětné vazby pro rodiče, který jsme rodičům v červnu poslali. Je zřejmé, že pravidla distanční výuky byla nastavena vhodně, zároveň učitele těší fakt, že dle rodičů se žáci ve škole cítí spokojeni.

„Díky systematické práci, jasné vizi a směřování školy postavenému na třech hlavních pilířích (Hejného matematika, rozvoj čtenářské gramotnosti a sportovní příprava) se v příštím školním roce dostáváme na vrchol kapacity školy. Zároveň se musíme omluvit všem, kteří nemohli být na naši školu přijati," vysvětlil Michal Loukota.

V příštím školním roce bude školu ve Skálově ulici (respektive na odloučených pracovištích v Alešově ulici a v budově OHŠ Turnov) navštěvovat 680 žáků. „Velice si vážíme zpětné vazby jak žáků, tak rodičů. Věřím, že očekávání nově příchozích v dalším školním roce nezklameme. Přeji všem krásné prázdniny," dodal ředitel školy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Modernizace turnovských škol bude pokračovat
Vydejte se za pokladem školníka Ládi
Alešovka se těší na budoucí prvňáčky
Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Za svobod(o)u! aneb na ZŠ Skálova Turnov proběhla škola hrou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT