Studii Semilské doteky vody schválilo místní zastupitelstvo

08.02.2013 07:11:44 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Studii Semilské doteky vody schválilo místní zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na pondělním jednání schválili urbanisticko - architektonickou studii Semilské doteky vody, která se tak stala dokumentem pro projektové a realizační akce v daném území.

„Studie, kterou na základě zadání zpracovala architektonická kancelář ATAK architekti z Liberce, je v podstatě návodem, jak jednotlivé lokality řešit a zároveň kompletně pokrýt celé zadané území," vysvětlil vedoucí odboru rozvoje a správy majetku města Semily Vladimír Bělonohý.

Práce na studii započaly na jaře 2012 a po provedení průzkumů a několika veřejných projednáních a diskusích byla dokončena v prosinci 2012. Náklady na ni dosáhly 321 tisíc korun a staly se první investicí do úpravy Zeleného srdce Semil, jak zněl původní název studie. Nicméně v průběhu jejího zpracování došlo ke změně názvu, protože podle architektů název Doteky vody vystihuje mnohem lépe revitalizaci tohoto území. To totiž obklopuje řeka Jizera, uměle vybudované vodní kanály, potoky, soutoky a roztoky, oblast naplněnou duchem léta, odpočinku, korzování podél řeky, odpočinku v trávě u řeky, dětských vodních her, koupání, vodních sportů či posezení v kavárně u jezu. Vše se totiž dotýká vody nebo je s vodou jinak spojeno.

„Úkolem studie je zhodnotit stávající stav níže specifikovaných ploch v centru města Semily a navrhnout takové zásahy dle podrobných požadavků zadání, aby byly ve střednědobém horizontu ekonomicky realizovatelné a etapizovatelné. Rozsah studie by měl umožňovat postupné zpracovávání dílčích částí do realizační dokumentace bez obavy z neudržení kontinuity základních principů řešení a designu," uvedl vedoucí odboru rozvoje a správy majetku.

Řešené území zahrnuje park Ostrov, sportovní areál na Bahnech včetně přilehlého území mezi koupalištěm a ulicí Bavlnářskou a Luční, břeh mezi Chuchelským potokem a náhonem v Řekách, okolí Státního okresního archivu, břeh mezi náhonem v Řekách a Jizerou, cíp s halami mezi ulicí Jateckou a Bítouchovskou, Palackého sady, okolí zámku včetně území původní městské zahrady až po Městské muzeum, zastavěné území mezi Ostrovem a Riegrovým náměstím, nábřeží okolo hlavního mostu a zastavěné území mezi Jizerou a ulicí Luční.

„Nepostradatelnou součástí studie byla spolupráce semilských občanů na studii. Byly pořádány veřejné debaty, na nichž byla veřejnost seznamována s průběhem prací a kde měl každý občan možnost se ke studii vyjádřit. Ke dnešnímu dni proběhla celkem tři veřejná projednání v dubnu, v červenci a v září. Debaty přinášely zajímavé podněty a připomínky, ale hlavně pro nás byly důležitou zpětnou vazbou v celém procesu navrhování," dodal Vladimír Bělonohý.

Další zprávy ze zastupitelstva Semil:

Semilští zastupitelé schválili rozpočet na rok 2013

Historicky první semilské referendum proběhne 22. března

Předchozí zprávy související se studií Semilské doteky vody:

Město Semily se dohodlo na spolupráci s fotbalovým klubem

Obrazem: Ohňostroj k otevření semilské lávky

Semilské doteky vody dostaly konkrétnější obrysy

Městský stadion v Semilech čekají velké změny

V Semilech zbourají další garáže za zámkem

Zelené srdce Semil se mění v Doteky vody

Architekti představili občanům projekt Zelené srdce Semil

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Návrh studie Semilské doteky vody ve větším rozlišení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT