Turnov dvakrát prohrál s těžkými soupeři - Slovanem B i orlickým Ústím

24.05.2023 21:55:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V sobotu čelili turnovští fotbalisté těžkému soupeři v podobě týmu vedoucímu divizní tabulku - Slovanu Liberec B a prohráli 1:6, ve středu v dohrávce hráli také s těžkým soupeřem v Ústí nad Orlicí a prohráli jedinou brankou v závěru.

FC Slovan Liberec B - FK Turnov 6:1 (4:1)

Od první půle bylo jasné, kdo je pánem na hřišti, když domácí ligová rezerva má přece jen jiný tréninkový plán, někteří hráči jsou i v širším kádru áčka nebo se pro něj připravují. Šance měl i Turnov, ale jedinou využil v 5. minutě Šťovíček, při dašlích už hráči ze srdce českého ráje neuspěli.

„Měli jsme z tohoto zápasu obavu a č to bude znít hloupě při výsledku 1:6, tak jsme odehráli dobrý zápas a za výkon jsem hráčům poděkoval. Dělili jsem hloupé chyba, zkušenější tým by možná tolik gólů nedostal," řekl k zápasu trenér Turnova Tomáš Nosek, který zároveň dodal: „Máme dobrou partu, a tak díky jistotě záchrany, můžeme dát možnost ve zbytku sezony šanci i hráčům, kteří tohjo zatím v divizi tolik neodehráli."

Branky: 2. a 33. Yuzvak, 24. a 75. Hudák, 45. Lehoczki, 48. Lupoměský, 75. Hudák Jakub - 5. Šťovíček. Rozhodčí: Rychtár - Haleš, Koutník, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Turnov: Franc - Tobiaš (68. Provazník), Tomašov, Peuker, Chládek - Šťovíček (79. Müller), Petržilka, Svoboda, Š. Havel (68. Beníšek) - P. Havel (68. Břenek), Prokopec (46. Marek).

TJ Jiskra Ústí n. O. - FK Turnov 1:0 (0:0)

Středeční dohrávku v Ústí nad Orlicí rozhodla jediná branka domácího Patrika Chlebouna v 78. minutě. To už byl osm minut vyloučený turnovský Matěj Horák.

Domácí Jiskra díky tomuto výsledku ještě bojuje o druhé místo tabulky divize C s Benátkami nad Jizerou. Turnov je ale se získanými 34 body zachráněný a zůstal na deváté příčce.

Branky: 78. Chleboun. Rozhodčí: Janíček - Havlík, Mach, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (70. Horák). Diváků: 180. Turnov: Franc - Provazník, Chládek (73. Peuker), Beníšek (85. Š. Havel), Tomašov, Břenek (67. Marek), Horák, Prokopec (67. P. Havel), Šťovíček, Tobiaš, Svoboda.