Turnov otočil utkání v Náchodě v závěru díky lepší kondici

16.10.2022 19:19:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V 11. kole divize hrál Turnov v Náchodě. Domácí se dostali do vedení z penalty a hosté pak po zbytek zápasu obléhali jejich branku. V závěru se projevila lepší kondice Turnováků, kteří třemi góly otočili zápas ve svůj prospěch.

FK Náchod - FK Turnov 1:3 (1:0)

Hosté byli tentokrát hodně nespokojení s přístupem sudích. V 10. minutě byla totiž po faulu po předchozím jasném ofsajdu nařízena penalta, kterou využil domácí Knespl a domácí vedli. Několikrát se před domácí brankou sám ocitl Petr Havel, ale po faulech na něj penalty nařízeny nebyly.

Hosté se přesto nevzdávali a ve druhém poločase se útočilo prakticky jen na domácí branku. V 70. minutě domácím výrazně začaly docházet síly, takže poté se už Turnováci dočkali. V 82. vyrovnal P. Havel, když se zmocnil míče po domácí chybě a vyřešil situaci, jak měl - střelou po zemi k tyči. Po faulu na Svobodu o dvě minuty později se z trestného kopu přes zeď krásně trefil Vencbauer - 1:2. Třetí branku hostů ještě přidal v 88. minutě Prokopec po individuální akci.

Kuriozitou je, že červenou kartu obdržel trenér Turnova Tomáš Nosek, který si po žluté kartě za opuštění vyhrazené zóny vyžádal asistenci policie k ověření toho, zda není pomezní rozhodčí pod vlivem alkoholu...

Branky: 10. Knespl z pen. - 82. P. Havel, 84. Vencbauer, 88. Prokopec. Rozhodčí: Beneš - Novotný, Rychtár, ŽK: 5:2. Diváků: 80. Turnov: Franc - Tobiaš (64. Müller), Horák, Tomašov (82. Břenek), Jákl (82. Rozkovec) - Prokopec, Vencbauer, Beníšek, Š. Havel (64. Marek) - Svoboda, P. Havel (89. Provazník).