Turnov zakončil základní část výhrou, v play off narazí na Pelhřimov

28.02.2019 20:54:36 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V hale TJ Turnov v sobotu domácí florbalisté zakončili základní část Národní ligy výhrou nad Orkou Čelákovice. Hattrickem se pod výhru podepsal Patrik Rozkovec. Nedělní výběr soupeřů pro play off pak Turnovu přisoudil těžkého soupeře z Pelhřimova. Čtvrtfinálová série začíná již následující víkend na hřišti Pelhřimova.

Neděle patřila pokračování ligy mladších žákyň, které další zápasové zkušenosti sbíraly v České Lípě.

Národní liga

22. kolo: TJ Turnov - ASK Orka Čelákovice 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

V posledním utkání základní části nechal Turnov odpočívat své klíčové hráče, přesto se mu podařilo porazit aktuálně druhý tým tabulky. Domácí se z prvního gólu radovali hned po několika sekundách, kdy se krásně trefil Rozkovec. Brzká branka týmu pomohla a Turnov tak byl v první třetině aktivnějším, což v páté minutě potvrdil druhou brankou Vojtěch Hejduk. Hosté do zápasu promluvili až v polovině třinácté minuty, kdy se jim podařilo potrestat turnovské vyloučení a po střele do odkryté branky snížili na 2:1. Turnovský tlak následně otupily další dvě vyloučení, přesto už se skóre do první přestávky neměnilo.

V prostřední části nejprve domácí přečkali několik šancí Orky a další své vyloučení, aby následně před polovinou utkání přidali třetí branku, o kterou se postaral Rozkovec. Na další změnu skóre si pak padesát turnovských fanoušků muselo počkat až na závěr druhé třetiny. Ve 37. minutě zkompletoval v přesilové hře svůj hattrick Rozkovec a jeho tým vedl již 4:1. Orka však ještě do přestávky stihla odpovědět a před závěrečnou třetinou tak na Turnov ztrácela dva přesné zásahy.

Do poslední dvacetiminutovky hosté vstoupili aktivně, jejich snahu o kontaktní branku však překazila vlastní nedisciplinovanost. V 55. minutě proto mohl Vojtěch Hejduk využít nabídnutou přesilovku ke vstřelení páté turnovské branky. Hosté v závěru zkusili vystupňovat svůj tlak hrou bez brankáře, která však změnu skóre již nepřinesla. Pojistku do odkryté branky nedokázali přidat ani domácí, proto se stav 5:2 stal konečným. Turnov základní část zakončil výhrou nad druhým týmem tabulky a ve vyrovnané tabulce Národní ligy obsadil páté místo po základní části. Ve čtvrtfinálové sérii play off, které se rozehraje už následující víkend, se turnovští florbalisté utkají se Spartakem Pelhřimov.

Ke čtvrtfinálovému soupeři se krátce vyjádřil jeden z trenérů a kapitán týmu Štěpán Matěcha: „Očekávali jsme, že pokud skončíme na 5. až 8. místě, tak si nás s největší pravděpodobností vezme Pelhřimov, takže nás výběr nepřekvapil." Pelhřimov je určitě favorit série, vzhledem k jeho zkušenostem z první ligy a výsledkům vzájemných zápasů, které s nimi letos Turnov má (1:10 a 2:7). „Máme před sebou ještě týden, abychom vyladili co je třeba, ale celkově si myslím, že jsme dobře připraveni. Pracovali jsme celou základní část na věcech, které bychom měli teď zúročit. Vracíme se po roce do play off, takže se všichni těšíme! Tím bych také chtěl pozvat všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit na domácí zápasy."

Komentář k zápasu od trenéra domácích Antonína Palatínuse: „Dnes jsme dali příležitost deseti hráčům "na hraně sestavy", aby nám dokázali, že má náš kompletní kádr na to, hrát těžké zápasy play-off. Jsem rád, že tuto příležitost využili a ukázali, že se dá vyhrát s kvalitním soupeřem i bez nejproduktivnějších hráčů. Děkujeme za zápas"

Komentář trenéra hostů: „Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství, podal bojovný a týmový výkon. Z naší strany zápas blbec. Těšíme se na play off a soupeři přeje v play off hodně štěstí. Děkujeme divákům, kteří přišli v hojném počtu."

Branky: 1. Patrik Rozkovec, 5. Vojtěch Hejduk, 29. Patrik Rozkovec, 38. Patrik Rozkovec, 55. Vojtěch Hejduk - 13. Ondřej Špalek, 39. Tomáš Beran; rozhodčí: Tomáš Sommer - Michal Taufmann; vyloučení: 5:4; využití: 2:1; diváků: 47; zásahy brankářů: Luděk Horáček 23 - Vojtěch Nockin 25. Sestava Turnova: Horáček, Švec - Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Rozkovec, Rondoš, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Sekyra, Haloun.

Liga mladších žákyň

Turnaj Česká Lípa (neděle 24. 3.): FBC Česká Lípa white - TJ Turnov 11:9, TJ Turnov - DDM Kati Kadaň 2:4, TJ Turnov - Florbal Chomutov 5:4.