Turnovská kultura v únoru

11.02.2023 11:39:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v únoru

Aktualizováno: V únoru 2023 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Hudebním zážitkem budou koncert Guilty Pleasure, mnoho plesů, divadelní festival Žlutomodrý kocour, ale třeba i diskuzní pořad Pohovka s Ivo Šmoldasem.

Michal Černý bude v kině Sféra vyprávět o JAR středa 1. února

Michal Černý - JAR
„Kruger park je nejstarším africkým parkem, byl vyhlášen již v roce 1902. Jeho velikost se u nás dá přirovnat k rozloze skoro celé Moravy! V tomto parku se také ještě jako v jednom z mála v Africe můžete pohybovat bez průvodce svými auty, což dává obrovskou svobodu při pozorování zvěře. Jelikož mojí parketou je hlavně fotografování pod vodou, tak jsem v JAR nemohl vynechat ani potápění se žraloky a lachtany. Potápěli jsme se na několika místech s několika druhy žraloků a to včetně toho nejznámějšího - velkého bílého žraloka. A samozřejmě i z potápění s těmito nádhernými tvory je spousta zajímavých a napínavých historek, na které se již nyní můžete těšit."
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 2. února

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení ve vánočním speciálu. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, Střelnice od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým.

Společnost Bloumající Veřejnosti znovu v Turnově zahraje hru Klozet pátek 3. února

SBV: Klozet
Jednoaktová úsměvná hra maďarské spisovatelky Katalin Thuróczy v podání turnovského souboru Společnost Bloumající Veřejnosti. Na festivalu Modrý Kocour byla hra vybrána k účasti na celostátní přehlídce s postupem na Jiráskův Hronov.
Děj této aktovky se odehrává na opuštěných toaletách. Již od počátku je jasné, že půjde o konflikt dvou mužů žijících na okraji společnosti. Jeden z nich vnikne uprostřed noci na toalety za účelem přespání nevěda, že se jedná o bydliště druhého, který se právě vrací. Začíná boj o matraci a rozvíjí se hodinový duel, kde si oba houmlesáci brání každý „to své". Rozvíjejí svůj vztah překvapivými zvraty a přes počáteční nevraživost k sobě nacházejí cestu.
obnovená premiéra, divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 220 Kč/ na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

Maturitní ples 4. ročníku Gymnázia Turnov
K poslechu a tanci hraje skupina Levou rukou. Pořádá Nadační fond Gymnázia Turnov.
ples, Střelnice od 20 hodin, vstupenky k sezení 220 Kč / k stání 200 Kč (k dostání v kanceláři školy)

Iveta a Dědkové zahrají v Turnově legendární rockové pecky sobota 4. února

Iveta a Dědkové
Staří známí pod novým názvem. Hrají od roku 2007 a to hlavně písně, které jste dlouho neslyšeli, ale dobře znáte - písně let sedmdesátých až osmdesátých, písně z české legendární tvorby a také spoustu zahraničních perel.
Uslyšíte pecky od AC/DC, Iron Maiden, Davida Bowieho, Lynyrd Skynyrd, ZZ Top a mnoha dalších.
Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

neděle 5. února

Velký rodinný karneval
Žlutá ponorka ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov vás zve na tradiční únorový karneval.
Čekají nás hry, zábava a soutěže pro maličké, větší i rodiče. Karnevalový rej potrvá do 17 hodin. Chystejte kostýmy, těšíme se na vás!
karneval, Střelnice od 15 hodin, vstupenky k dostání pouze na místě - 90 Kč bez masky / 60 Kč s maskou bez ohledu na věk

 

Ve hře o Marlene Dietrichové uvidíte Rázlovou a Postlerovou Miss Dietrich lituje
Marlene Dietrich vydala v roce 1984 svůj vlastní životopis proto, aby umlčela všechny životopisné samozvance. Podařil se jí ovšem pravý opak. Záhadnou knihu pojmenovala sice Marlene D., ale stejně tak ji mohla pojmenovat Nic vám neřeknu. Celý text dokonale zamlčuje, zastírá, krouží a tvaruje skutečnost do takové podoby, v jaké by ji Marlene sama chtěla mít... Matka a dcera.
Regina Rázlová jako Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí?
divadelní představení, divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 500 Kč/ na místě 540 Kč. Samostatná pozvánka

pondělí 6. února

Královský balet: Jako voda na čokoládu
Moderní mexická klasika magického realismu poskytuje předlohu pro nové dílo choreografa Christophera Wheeldona. Ten stejně jako u jeho předchozích produkcí pro Královský balet Alenka v říši divů a Zimní pohádka spolupracoval se skladatelem Jobym Talbotem a designerem Bobem Crowleym. Balet je inspirován románem Laury Esquivelové - strhující rodinnou ságou o lásce plné překážek. V této koprodukci s American Ballet Theatre působí mexický dirigent Alondra de la Parra také jako hudební konzultant k nové Talbotově hudbě. Wheeldon úzce spolupracoval přímo s autorkou knižní předlohy na přetvoření jejího bohatě vrstveného příběhu do zábavného a strhujícího nového baletu.
Balet v kině, Střelnice od 18 hodin, 200 Kč/ tým.

Bohemia Balet zatančí v turnovském divadle

čtvrtek 9. února

Bohemia Balet
Taneční soubor Bohemia Balet při Taneční konzervatoři hl. m. Prahy si pro vás tentokrát připravil program složený ze čtyř částí. Těšit se můžete na choreografie Mozartissimo, Penzion na předměstí, Kdo jsem já a Létejte bezpečně. Večerem vás provede umělecký ředitel Jaroslav Slavický.
Turnovský hudební večer, divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 210 Kč / na místě 240 Kč. Podrobná pozvánka

pátek 10. února

Maturitní ples OAHŠ - Obchodní akademie a Střední odborná škola Turnov
K tanci a poslechu hraje kapela Gemini.
ples, Střelnice od 19.30 hodin, vstupenky k sezení 300 Kč / ke stání 250 Kč (k dostání ve třídě maturantů).

Sněhurka a sedm trpaslíků naučí vnímat krásu hudby sobota 11. února

Sněhurka a sedm trpaslíků
Cyklus dopoledních sobotních pohádek zve všechny malé diváky na hudebně-výchovnou interaktivní pohádku, ve které se naučí vnímat krásu hudby.
A nejen to, děti se také seznámí s novými hudebními nástroji, dostanou se do blízkého kontaktu s profesionálními hráči, naučí se písničku a za živého doprovodu všech nástrojů si ji zazpívají. Malebný hudební doprovod ke známé pohádce pomůže dětem prožít děj mnohem hlouběji, působí pozitivně na jejich fantazii a rozvíjí hudební představivost. Klasický námět je přepracovaný pro vypravěče a dechový kvintet (flétna, hoboj, klarinet, lesní roh, fagot).
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, divadlo od 10 hodin, 100 Kč. Samostatná pozvánka

IV. Ples Absolventů a přátel OAHŠ Turnov
Spolek absolventů a přátel Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov si vás dovoluje pozvat na IV. Ples Absolventů a přátel OAHŠ Turnov, který se uskuteční v sobotu 11. února 2023 od 20.00 hodin na velkém sále Střelnice v Turnově.
Hraje Taneční orchestr Domestic, moderuje Aleš Hozdecký. Vstupné zahrnuje: program, welcome drink, teplou večeři, občerstvení na stole a slosování vstupenek. Hlavní cena: týdenní pobyt na Floridě (USA). Předprodej: recepce KC Turnov, sekretariát OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici a na adrese plesoaahsturnov@seznam.cz. Výtěžek z plesu bude použit na rozvoj aktivit studentů školy.
ples, Střelnice od 20 hodin, 500 Kč.

 

Taneční večírek Guilty Pleasure rozehřeje turnovský KUS Guilty Pleasure
Taneční večírek Guilty Pleasure je určen všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Nečekejte žádný jukebox s písničkami na přání, ale vyladěný playlist, který pohladí po duši a rozvlní vaše boky. Zkrátka večer plný hudby, kterou jinde neuslyšíte. Akční drinky: Pink Gin + Tonic 59 Kč/ Frizzante Mojito 59 Kč.
party, klub KUS od 21 hodin, zdarma. Samostatná pozvánka

úterý 14. února

 

Únorová pohovka v Turnově přivítá Ivo Šmoldase Pohovka s Ivo Šmoldasem
Únorová Pohovka přivítá českého básníka, překladatele, scénáristu, kulturního publicistu, redaktora, nakladatele a moderátora Iva Šmoldase.
Narodil se 23. července 1955 v Prostějově. Studoval češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě UK a následně pracoval v nakladatelství Český spisovatel. Už v osmdesátých letech hojně přispíval do nejrůznějších literárních časopisů a vydal i několik básnických a publicistických knih. V současnosti pracuje jako umělec na volné noze. Překládá ze slovenštiny a angličtiny, spolupracuje s rozhlasem a televizí a v České televizi nepravidelně působí jako moderátor pořadů s kulturní tématikou. V poslední době je vyhledávaným moderátorem a oblíbeným hostem různých nejen televizních show, ale i zábavných pořadů.
Pohovka, divadlo od 19 hodin, 250 Kč/ 200 Kč seniorské vstupné. Samostatná pozvánka

DS Tyl Slaná připomene v Turnově legendárního náčelníka Vinnetoua středa 15. února

Vinnetou
Divadelní soubor Tyl Slaná přiváží do Turnova komedii Petra Kolečka na motivy románů Karla Maye a filmů Haralda Reinl.
Vydejte se napříč vrcholky vysokých pohoří a nekonečnými dálavami amerických prérií a prožijte s Vinnetouem, Old Shatterhandem a jejich přáteli veliká dobrodružství a nemilosrdné boje za čest a slávu. Nadsázka a humor při zachování odkazu knižní předlohy budiž pozvánkou pro všechny příznivce romantiky divokého západu i dobré zábavy. Představení je vhodné i pro děti od 10 let.
divadelní představení, divadlo od 19.30 hodin, v předprodeji 200 Kč/ na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

Žlutomodrý kocour 2023 ve jménu práv hospodářských zvířat čtvrtek 16. - neděle 19. února 2023

Žlutomodrý kocour 2023
Jeden z největších divadelních svátků začne ve čtvrtek 16. února a tradičně potrvá do neděle. Jak se festival zavázal minulý rok, zůstává o ukrajinské barevné transformace, dokud neskončí válka na Ukrajině, tedy opět, bohužel Žlutomodrý kocour.
Minulý rok byl věnován právě válečnému konfliktu a ani tento rok nebude veselejší, ale opět tematicky dost zásadní. Ředitel festivalu Mario Kubaš prozradil, že tento rok se zaměří na hospodářská zvířata - na problém jejich chovu a obrovské nadkonzumace živých tvorů, což má dle ředitele velký dopad na lidské zdraví a planetu. „Chceme poukázat na to strašlivé utrpění, kterým zvířata prochází, aby nakrmila svými těly naše nenasytné žaludky. Doufám, že se nám podaří nabourat mnoho stereotypů - jako třeba, že člověk je masožravec, a že je rozdíl mezi životem kočky a prasete".
Hlavním pátečním představením bude Zlý jelen, potrhlé komedie pražského souboru Depresivní děti touží penězích a vycházející režisérské hvězdy Jakub Čermák. Festival představí více než dvacet divadel.
divadelní festival, divadlo / Střelnice, podrobnosti na www.festival-modry-kocour.cz. Podrobná pozvánka

pátek 24. února

Šnycl Paradajs
Únorovou Malou (domácí) scénu uzavřou turnovští punk-rockeři.
Místní punková formace vám naservíruje živý Gastro Metal neboli Pelešanomašovsoftpornometalpunk, právě těmito slovy totiž charakterizuje trojka Čoud, Muf a Harry svůj styl.
Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

Vávra má rád hasiče aneb sobotní turnovská pohádka sobota 25. února

Vávra má rád hasiče
Zvolit si povolání není žádná legrace. A když rodiče mají jinou představu, je to ještě horší. Princezna, Vávra, drak a hasiči. To všechno můžete potkat v pohádce, kde bude potřeba i pomoc diváků. Pohádka je vhodná pro děti od 3 let.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, divadlo od 10 hodin, 100 Kč. Samostatná pozvánka

Největší Oldies Party v Českém ráji vol. 6
Zazní ty největší hity 80´ & 90´ let (a to i ty české a slovenské!). Těšit se můžete na speciální koktejlový bar s TOP drinky. DJs: DJ Jirka Vondra, Momo a Mirra.
party, Střelnice od 20 hodin, vstup pouze 18+, 150 Kč.

čtvrtek 2. března 2023

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení ve vánočním speciálu. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, Střelnice od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým.

čtvrtek 2. března 2023

Setkání s Jaroslavem Duškem a Bárou Englischovou
Povídání na otevřené téma, které vyplyne samo ze situace, života a z toho, co vnesou sami diváci. Setkání trvá minimálně 2 hodiny, ale může se protáhnout.
setkání, divadlo od 19 hodin, 490 Kč.

Samostatné pozvánky:

Vávra má rád hasiče aneb sobotní turnovská pohádka

Žlutomodrý kocour 2023 ve jménu práv hospodářských zvířat

DS Tyl Slaná připomene v Turnově legendárního náčelníka Vinnetoua

Únorová pohovka v Turnově přivítá Ivo Šmoldase

Taneční večírek Guilty Pleasure rozehřeje turnovský KUS

Sněhurka a sedm trpaslíků naučí vnímat krásu hudby

Bohemia Balet zatančí v turnovském divadle

Ve hře o Marlene Dietrichové uvidíte Rázlovou a Postlerovou

Iveta a Dědkové zahrají v Turnově legendární rockové pecky

Společnost Bloumající Veřejnosti znovu v Turnově zahraje hru Klozet

Michal Černý bude v kině Sféra vyprávět o JAR

Tradiční Městský ples se v Turnově vrací

Turnovská kultura v lednu

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT