Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

11.02.2023 20:32:44 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Kulturní centrum Golf v Semilech v únoru pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou například divadelní představení Drůbeží nářez, koná se několik plesů, včetně města Semily, ale také koncerty Lachner piano Quartet nebo Odpoledne s dechovkou. V březnu pak hudební fanoušky čeká koncert kapely Javory.

neděle 5. února

POHÁDKA PTAČÍ
Pátá pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek. O čem si ptáci povídají? Co se stalo vrabčákovi z Dejvic? Jak k tomu ptáci přišli, že umějí létat? To vše se dozvíte v pohádce Karla Čapka, kterou hraje Divadlo Puk.
Malý sál KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: 60 Kč.

Soubor Nakafráno přiváží do Semil Drůbeží nářez úterý 7. února

DRŮBEŽÍ NÁŘEZ
Třetí divadelní hra z pera souboru Nakafráno Drůbeží nářez popisuje s humorem a nadhledem pět krátkých příběhů ze života žen. Hlavní protagonistky a autorky se během představení střídají v hlavních i vedlejších rolích.
Nebude chybět humor ani autorské hudební vstupy. Co ženy čekají a co pak dostanou, kam spěchají a kde zůstanou, a také co nečekaného jim život sám přinese.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 200 Kč. Podrobná pozvánka

středa 8. února

TÁDŽIKISTÁN - Kamil Farský
Cestovatelská beseda, kterou nás provede slovem, fotografiemi a videozáznamem Kamil Farský. V loňském roce, v době, kdy Taliban obsazoval hlavní město Afganistánu Kábul navštívil sousední stát Tádžikistán. V této neklidné době byla tato lokalita téměř bez turistů o tom svědčil i fakt, že během třítýdenního pobytu potkal jen dva turisty. Hlavním cílem výpravy byly Fanské hory, ale poznal také hlavní město Tádžikistánu Dušanbe a turecký Istanbul.
Malý sál KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky v prodeji před besedou.

Na plese města Semily tradičně předají i cenu města

sobota 11. února

PLES MĚSTA SEMILY
Čtrnáctý reprezentační městský ples. Proběhne předání ocenění „Cena města Semily za rok 2022", k tanci a poslechu hraje Big´O´Band Marka Ottla. Večerem Vás provede Nikola Bartošová, obohacením bude i taneční vystoupení. Vstupenky jsou slosovatelné o hodnotné ceny.
V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: 200 Kč. Samostatná pozvánka

pondělí 13. února

Projekt Semilské hudební rodiny pokračuje Lachner piano Quartet

LACHNER PIANO QUARTET
Koncert Kruhu přátel hudby. Na únorovém koncertě se představí kvarteto jehož členem je semilský Jan Nečaský (violoncello). Kvarteto založili čtyři mladí studenti na půdě Akademie múzických umění v Praze a během projektů Akademie komorní hudby. Několik let společně hráli v nejrůznějších komorních uskupeních (duo, trio, smyčcový kvartet) a rozhodli se vše propojit v klavírní kvarteto. Zároveň je zaujala osobnost Ferdinanda Lachnera, houslisty a blízkého přítele Antonína Dvořáka. Vystupují: Kateřina Krejčová - housle, Daniel Macho - viola, Jan Nečaský - violoncello, Matouš Zukal - klavír
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 170 Kč/ studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 120 Kč. Podrobná pozvánka

úterý 14. února

O ZLATÉ RYBCE
Divadelní představení vyhlášeného Divadla DRAK z Hradce Králové pro školy a školky, ale i pro veřejnost. Kde jsou ta přání? Voda je vzala! Autorská baladická inscenace vypráví pohádkový příběh o rybce, která výměnou za svobodu dokáže plnit přání, a o pošetilosti těch, kteří neví, co by si tak ještě mohli přát.
V sále KC Golf Semily od 8.40 a 10.30. Vstupné: 60 Kč.

sobota 18. února

PLES WALDORFSKÉHO LYCEA SEMILY
Chtěli bychom Vás všechny srdečně pozvat na Waldorfský maturitní ples, který se bude konat 18. 2. 2023. Brány Kulturního centra Golf Semily otevřeme již v 18:30. Program pak začne v 19:30. K poslechu a tanci zahraje například kapela What The Funk, Tribal Force nebo Ventolín. Doufáme, že se sejdeme ve velkém počtu a tento slavnostní večer oslavíme společně. Moc se na Vás těšíme!
V KC Golf Semily od 18:30. Vstupné 300 Kč, 250 Kč předprodej ve škole.

sobota 25. února

ODPOLEDNE S DECHOVKOU
Místní dechový soubor Semilská 12 chce překvapit své příznivce novinkami ve svém repertoáru. Aby pro procvičování nových skladeb měli větší motivaci, rozhodli se zkoušet veřejně. Buďte prvními posluchači a zpříjemněte si s dobrou dechovkou sobotní odpoledne. Pro zájemce o tanec je k dispozici taneční parket.
Malý sál KC Golf Semily od 14.00. Vstupné volné.

Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem středa 1. března

ČTYŘI DOHODY
Nadčasová kniha Čtyři dohody od mexického spisovatele Dona Miguela Ruize už několik let inspiruje miliony čtenářů po celém světě.
Vychutnejte si osobité představení průvodce vlastní svobodou a zamyšlením nad sebou samým v podání nezapomenutelného Jaroslava Duška. Ten představí čtyři základní principy pro život plný nových prožitků, svobody, opravdového štěstí a lásky vycházejících z modrosti Toltéků aplikovaných na dnešní dobu: nehřešte slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky a vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete.
Hrají: Jaroslav Dušek, Zdeněk Konopásek, Pjér La Šéz. Část výtěžku z představení bude věnována na charitativní účely.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 400 Kč. Podrobná pozvánka

středa 8. března

ALBÁNIE - CESTOU NECESTOU
Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda vás ve vypůjčeném SUV provedou po celé Albánii. Od severu na jih, od západu na východ. Z hlavního města Tirany se vydáme nejprve na pobřeží Jaderského moře. Navštívíme hned několk úchvatných rezervací a následně zamíříme do hor
v okolí Thethu. Projedeme se trajektem na jezeru Komani a podél kosovských hranic přejedeme až k jezerům Ohrid a Prespan na makedonských hranicích. Cestou se vykoupeme v ledových vodách takzvaných modrých ok, ale i horkých pramenech na řeckých hranicích
či v kaňonu Legarica. Během naší cesty navštívíme i historické hrady, starobylá
sídla a překrásné pláže Jónského moře.
Malý sál KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky v prodeji před besedou.

neděle 19. března

MRAZÍK
Divadelní spolek Mříčná uvede svojí novou pohádku v rámci cyklu víkendových pohádek. Před naší, za naší, cesta má ať nepráší... Humorná pohádka na motivy proslulého filmu o Nastěnce a Ivánkovi, hloupé Marfuše a zlé maceše, o dědu Mrazíkovi a dědečku Hříbečkovi, o zlé ježibabě, ale také o tom, že láska a dobrota vždycky zvítězí nad zlobou a nenávistí.
V sále KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: děti 60 Kč/ dospělí 100 Kč.

středa 22. března

HANA A PETR ULRYCHOVI & JAVORY BEAT
Javory beat je pestrou hranou a zpívanou hudební historií Hany a Petra od raných začátků až po současnost. Zažijete koncert javorovských písní v podání Hany a Petra Ulrychových za doprovodu kapely Javory Beat, což je rocková formace souběžná s klasickými Javory. Chybět nebudou ani osvědčené hity autorské dvojice. V podání Javory beatu se dočkáme i nejznámějších písní z bigbeatového období sourozenců.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 520 Kč.

Samostatné pozvánky a související články:  

Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem

Projekt Semilské hudební rodiny pokračuje Lachner piano Quartet

Na plese města Semily tradičně předají i cenu města

Soubor Nakafráno přiváží do Semil Drůbeží nářez

Další tipy na akce v regionu:

Turnovská kultura v únoru

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum zve na malování v plenéru
Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT