Turnovská Noc s Andersenem 2022 je za dveřmi

29.03.2022 07:12:46 | Autor: Městská knihovna Antonína Marka Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská Noc s Andersenem 2022 je za dveřmi

Už v pátek 1. dubna 2022 se odehraje 22. ročník Noci s Andersenem, která se letos koná na počest města Turnov. Sraz pohádkových postav bude u Pohádkového stromu Městské knihovny Antonína Marka před hlavní budovou, průvod vyráží v 18 hodin.

Sraz pohádkových postav u Pohádkového stromu Městské knihovny Antonína Marka před hlavní budovou knihovny. Odchod průvodu v 18.00.

Pohádkový průvod městem pod vedením krále a královny pohádek Českého ráje; v čele průvodu hudební skupina Capella Rederna z Liberce, dechové Trio Jindřicha Bady, Rytíři turnovského meče, Trubači Českého ráje, mažoretky All Stars TJ Sokol Turnov a další.

Vysazení stromu Pohádkovníku na počest 22. ročníku Noci s Andersenem a 750. výročí města Turnova v městském parku. Projevy hostů a kmotrů, položení symbolického základního kamene k budoucí stavbě knihovny v 18.30.

Přivítání pohádkového průvodu na náměstí Českého ráje starostou města Turnova. V programu vystoupí Capella Rederna, Rytíři turnovského meče, Městská policie Turnov 30 let a další.Vyhlášení miliontého prvního účastníka Noci s Andersenem.

Rozchod na spací místa a individuální program na jednotlivých spacích místech. Udělení ceny spáčů a odvážných nocležníků, ukončení celé akce v sobotu 2. dubna 2022 do 9 hodin.

Záštitu nad akcí převzali: Tomáš Hocke, starosta města Turnova, zástupce dánského velvyslanectví Praha, spisovatelky Marie Hrušková a Petra Braunová, redaktoři Českého rozhlasu Robert Tamchyna a Václav Žmolík, Radio Junior.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Duben v turnovské knihovně oslaví planetu Zemi
Aktivity pro děti v knihovně podpořil MAP Turnovsko II
Nabitý březen v turnovské knihovně
Letos malí čtenáři v Turnově po pauze znovu zažili pasování na rytíře
Turnovská knihovna také pomáhá Ukrajině
Březen - Měsíc čtenářů se blíží i v turnovské knihovně
Noc s Andersenem 2020 bude v Turnově online
Noc s Andersenem 2019 v Turnově si užili velcí i malí účastníci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT