Turnovský šachový víkend dopadl na výbornou

16.09.2023 22:47:25 | Autor: František Zikuda, ŠK Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský šachový víkend dopadl na výbornou

O uplynulém víkendu 9. a 10. září patřila turnovská Střelnice šachu. Podívejte se na přehledné shrnutí hned dvou turnajů. Už teď se můžete těšit na další šachově nabitý víkend 16. a 17. září.

V sobotu 9. září proběhl v Turnově v sále na Střelnici tradiční šachový turnaj v rapid šachu, který je součástí série Grand Prix ČR 2023/24. Turnaj byl hrán na 9 kol tempem 15 minut + 2 sekundy na tah. Turnaje se tento ročník zúčastnilo celkem rekordních 118 hráčů všech věkových kategorií (ve věkovém rozmezí 7 až 82 let). Kromě českých hráčů si přišli zahrát také dva hráči z jiných zemí, konkrétně z Německa a Ukrajiny.

Celkovým vítězem se stal Vojtěch Zwardoň z klubu Beskydská šachová škola, z. s., se ziskem 7,5 bodu. Druhé místo obsadil Jakub Pulpán z klubu ŠK JOLY Lysá nad Labem, z. s., také se 7,5 body, ale horším pomocným hodnocením. Na třetím místě se umístil se 7 body Zdenek Maršálek z domácího klubu ŠK Zikuda Turnov, který měl ze všech sedmibodových nejlepší pomocné hodnocení. Výsledková listina ke stažení.

Turnovský granát - medailisté muži Turnaj uspořádal šachový klub ŠK Zikuda Turnov s podporou města Turnova. Hrajícím ředitelem turnaje byl ing. Zdenek Maršálek a v roli hlavního rozhodčího působil Tomáš Ďuran. Turnaj proběhl v příjemné atmosféře a bez jakýkoliv problémů. Všichni hráči si zaslouží poděkování za své výkony a hru fair play.

Zahájení se zúčastnil také místostarosta města Turnova Jan Lochman a předseda představenstva družstva Granát Pavel Tvrzník. Ze sponzorů uvádíme především firmu Granát Turnov a Pivovar Rohozec.

V neděli 10. září pak následovalo Mistrovství ČR 2023 v rapid šachu žen. Turnaj byl hrán na 9 kol tempem 15 minut + 5 sekund na tah. Turnaje se zúčastnilo celkem 22 hráček různých věkových kategorií (ve věkovém rozmezí 11 až 75 let). Kromě českých hráček si přišla zahrát také slovenská držitelka titulu IM a první nasazená v turnaji Zuzana Hagarová. Té se však příliš nedařilo, když mezi 3. a 6. kolem uhrála jen půl bodu a celkových 5/9 a 8. místo nelze hodnotit jinak, než jako neúspěch.

Celkovou vítězkou se stala s náskokem 1 bodu a ziskem 7,5 bodů Tereza Rodshtein z pořadatelského klubu ŠK Zikuda Turnov. Té se skvěle podařila první část turnaje, když uhrála neuvěřitelných 6/6 a závěr už si pohlídala třemi remízami. Tvrdý souboj pak probíhal o další medaile. Před posledním kolem byla jasně druhá Nataša Richterová s 6,5 body následovaná Julií Movsesian a Olgou Sikorovou (obě 5,5 bodu). V souboji Richterové s Movsesian si výhrou černými figurami zajistila Julia Movsesian (2222 ŠK Polabiny z.s.) druhou příčku. Olga Sikorová (TJ TŽ Třinec) i přes výhru v posledním kole na medaili těsně nedosáhla, měla totiž ze všech tří hráček s 6,5 body nejhorší vzájemná utkání, bronz tedy brala Nataša Richterová (TJ Náměšť nad Oslavou). Na pátém místě se poměrně překvapivě umístila až 16. nasazená Iva Petirová (Šachový klub Jičín, z. s.) s 5,5 body. První zkušenosti z náročného turnaje získávala také nejmladší účastnice, turnovská Simona Slámová.

Turnaj uspořádal z pověření ŠSČR šachový klub ŠK Zikuda Turnov s podporou města Turnova. Ředitelem turnaje byl ing. Zdenek Maršálek a v roli hlavního rozhodčího působil Tomáš Ďuran. Turnaj proběhl příjemné komorní atmosféře. Všechny hráčky si zaslouží poděkování za své výkony i hru fair play. Ze sponzorů uvádíme především firmu Granát Turnov, která připravila pro účastnice hodnotné ceny.

Poděkování za obě víkendové akce patří kolektivu zaměstnanců KCT Střelnice za perfektní spolupráci při zajištění. Střelnice se šachovým děním zaplní také o nadcházejícím víkendu 16. a 17. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejmladší šachový mezinárodní mistr v historii ČR je z Turnova
Český šachový mistr do 12 let je z Turnova
Mistrovství České republiky v rapid šachu se konalo v Turnově
Začátek září v Turnově patřil šachu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT