Turnovští hokejisté se mohou těšit na nové šatny

03.08.2021 11:38:20 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovští hokejisté se mohou těšit na nové šatny

Vestavba šaten na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově je skoro u konce. Chybí dokončit schodiště a osadit požární únikové dveře. Seznam dalších drobných vad a nedodělků byl předán zástupci dodavatele minulý týden na kontrolním dnu.

„Smluvní termín dokončení stavby je 15. srpna 2021 a je závislý na dodání požárních dveří, po jejichž instalaci budou již provedeny jen finální práce. Předpoklad splnění termínu je tedy reálný," sdělil podrobnosti Jiří Veselka, jednatel Městské sportovní Turnov s.r.o. Dílo dodává firma B.C.M. Company, s.r.o. z Vrchlabí, částka činí přes 2 miliony korun.

Hokejistům tedy na novou sezónu přibudou tři nové šatny, které jsou určené zejména pro děti. Aby sportovci nemuseli ledovou plochu obcházet, byl vytvořen nový vstup na hrací plochu. Vestavbu doplní šatnové lavičky s věšáky, na jejichž zhotovení se v těchto dnech pracuje.

Vestavba šaten na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Nové prostory budou jako šatny fungovat zatím provizorně. Do budoucna by v nich mělo být zázemí se skladovacími prostory. V budoucnu by totiž měly být přesunuty do přístavby, která vytvoří z boku haly jakýsi prstenec. Právě v něm budou plnohodnotné šatny se sociálním zázemím a sprchami. Rychlost realizace bude záviset na získání financí od Národní sportovní agentury.

Kromě vestavby šaten se uvnitř zimního stadionu pracuje na stavbě velínu, tedy ovládacího stanoviště, ze kterého budou mít ledaři výhled na ledovou plochu. Dříve tomu tak nebylo a vadilo to obzvláště u veřejného bruslení.

„Třetí novinkou na zimním stadionu je instalace nové chemické úpravy vody na bázi reverzní osmózy, která přinese kvalitnější led i úspory energie, a hlavně nebude tolik ničit stávající technologii a rolbu," doplnil na závěr Jiří Veselka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hokejisté HC Turnov volili na valné hromadě nové vedení
Jak jsou turnovská sportoviště připravena na uvolnění opatření?
Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu
Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma
U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT