Turnovští volejbalisté natáhli svou vítěznou sérii už na šest zápasů

22.11.2016 11:20:05 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším kole 1. volejbalové ligy zavítal v pátek na turnovskou palubovku tradiční rival z Nymburka, se kterým si domácí poradili po dramatickém průběhu 3:1 na sety. V rámci 14. kola potépřijel  v sobotu do turnovské haly další známý soupeř VK Choceň, jehož Turnováci porazili 3:0. Vyhráli tak již šest zápasů v řadě, a drží skvělé druhé místo v tabulce.

TJ Zikuda Turnov - Volleyball Nymburk 3:1 (18, -23, 20, 21)

Oba týmy počítaly ztráty, kdy domácím chyběli nahrávač Fučík se smečařem Šénem, hosté poté postrádali smečaře Bartůňka. Domácí vstoupili do utkání koncentrovaně a výsledkem bylo brzké vedení 11:6. Turnováci převyšovali hosty především dobrým servisem, čímž se následně mohli opřít o dobrou obranu. Jelikož hráči z Polabí nenašli na tyto domácí zbraně recept, bylo tu rychlé vedení 1:0 na sety.

Do druhé sady však vstoupili hosté jako vyměnění, bylo jich najednou plné hřiště a domácí se nestačili divit. Nymburští se překonávali v obětavosti, bojovali o každý míč a rázem vypadalo skóre úplně jinak. Hosté si vybudovali několikabodový náskok a za stavu 7:13 přinutili domácího trenéra k prvnímu přerušení hry. Od této chvíle se domácí začali zlepšovat a náskok hostů se začal tenčit. Domácí dokázali srovnat na 20:20, ale následně hosté dobrými bloky odskočili na 21:23 a 22:24 a set již uhráli.

Domácí však nehodlali přenechat Nymburským ani jeden bod a do třetího setu vstoupili opět aktivně. Oproti druhé sadě výrazně zvýšili nasazení a hned v úvodu šli do vedení (4:1, 7:3). I přes drobné chyby na straně domácích, kdy dokázali hosté svojí ztrátu minimalizovat, si Turnovští vedení udrželi až do konce setu a dostali se do vedení 2:1.

I ve 4. setu pokračoval zlepšený výkon Turnovských, a ačkoliv dokázali hosté takřka zlikvidovat až pětibodový náskok domácích, začali se Nymburští pomalu smiřovat se skutečností, že odjedou z Turnova s prázdnou. Zkušenější domácí si svoje vedení již pohlídali, a mohli tak slavit další letošní vítězství.

Sestava Turnova: Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L - Kunc). Střídali: Kovář, Bukovjan, Kuncíř.

TJ Zikuda Turnov - VK Choceň 3:0 (16, 23, 21)

Domácím stále chyběli Šén s Fučíkem, ale hosté přijeli také v okleštěné sestavě a tak se očekávalo, kdo se se změnami v sestavě vypořádá lépe. Domácí vstoupili do utkání agresivně a hosté tempu turnovských nestačili. Domácí náskok se rychle navyšoval a výsledkem byla jednoznačně získaná první sada pro hráče Turnova.

Od druhého setu se bohužel domácí přizpůsobili hře Choceňských, a tak na rozdíl od pátečního utkání nebyl k vidění moc pohledný volejbal. Turnovští si po celý set udržovali mírný náskok a i přes drobné zaváhání v koncovce ho získali.

Třetí set byl věrnou kopií druhé sady, Turnovácí si po celou dobu udržovali mírný náskok, a i přes vzepětí hostů v závěru setu, tuto sadu a tím i celé utkání získali.

Sestava Turnova: Folprecht, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Čermák (L - Bukovjan). Střídali: Strarý, Kuncíř.

V příštím kole čeká Turnováky zájezd do jihočeské metropole, kdy je vyzve tým VK EGE České Budějovice B (25. 11. 2016) a následně se utkají v Praze s družstvem ČZU Praha B (26. 11. 2016). V domácí hale se turnovští představí opět po týdenní pauze, kdy přivítají nejprve v pátek 9. 12. 2016 tým Sokola Dobřichovice (19.30) a v sobotu 10. 12. 2016 družstvo MFF Praha (17.00), což bude posledním utkáním letošního kalendářního roku.

Další výsledky 13. a 14. kola: TJ ČZU Praha - VK Choceň 3:1 (20, -24, 23, 22), MFF Praha - ČZU Praha B 0:3 (-21, -18, -19), Dobřichovice - České Budějovice B 1:3 (-23, 20, -18, -22), Brno B - Beskydy 1:3 (19, -27, -19, -23), Brno B - Tesla Brno 3:0 (23, 17, 20), Dobřichovice - ČZU Praha B 3:1 (-23, 23, 23, 18), MFF Praha - České Budějovice B 3:2 (17, 21, -23, -20, 17), TJ ČZU Praha - Volleyball Nymburk 3:2 (-23, 21, -23, 22, 9).