Únorový program Kulturního centra Střelnice Turnov

01.02.2020 18:29:39 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Únorový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V únoru 2020 v turnovském KC Střelnice připravili besedy, divadelní představení i koncerty. K nejzajímavější patří představení In Congelatore - Zmrazovač, besedy s s Mojmírem Maděričem a Otou Jirákem, vyhlášení Sportovců Turnova za rok 2019, Městský ples či divadelní festival Modrý kocour.

André Rieu slaví 70 let koncertním přenosem do kin sobota 1. února

 

ANDRÉ RIEU - 70 LET MLÁD
Exkluzivně pouze v kinech. Houslový virtuóz a bavič André Rieu slaví sedmdesátiny. Na svém zámku v Maastrichtu pořádá velkolepou party, na které nemůžete chybět. Nejprve vás André svým zámkem provede a přitom zavzpomíná na ty nejzajímavější životní okamžiky - osobní i umělecké. Oslava pak bude pokračovat jak jinak než hudbou. Vyrazíte na nádherné hudební putování okolo celého světa s výběrem z mistrových nejoblíbenějších a nejpamátnějších koncertů. Stylově, s krásnou muzikou ve Vídni, New Yorku, Amsterdamu, Sao Paolu a dalších světových metropolích. André Rieu, král valčíků a čerstvý sedmdesátník, vás všechny srdečně zve.
Koncert v kině (záznam), kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 180 Kč. Samostatná pozvánka

pondělí 3. února

O STATEČNÉM KOVÁŘI MIKEŠOVI
Mikeš je kovářský synek, který se vydá do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojí silák Matěj a společně se rozhodnou najít dvě královské dcery, které už měsíce nikdo nespatřil. Pokud se jim to má podařit, budou muset překonat množství nástrah a pokušení. Přijďte jim v jejich putování držet palce, nudit se určitě nebudete! Mikeš s Matějem, vousatá babice, pan král, princezny, Dračí pán a spousta dalších postav spolu s krásnými písničkami vám k tomu nedají čas!
představení pro školy, Městské divadlo Turnov od 8.30 a 10 hodin, vstupné 50 Kč.

úterý 4. února

PARTIČKA
Richard Genzer, Michal Suchánek, Igor Chmela, Michal Novotný, moderátor Dano Dangl, nebo Dalibor Gondík a hudebník Marián Čurko opět v Turnově.
A bude to moc krutě přísná show! Ale hlavně hromada legrace. Jak scénky této povedené "partičky" dopadnou, nikdo dopředu neví, je vždy velkou neznámou nejen pro samotné aktéry, ale i pro publikum. Bez něj by to prostě nebyla Partička. A jak takové trápení bavičů vypadá? Nevěříte, že se jedná o opravdovou improvizaci? Chcete se i Vy stát součástí některé z her? Na geniální Geňovu párty však může přijít i váš nápad.
Improvizační show, KC Střelnice od 17.30 a 20 hodin, vstupné (pouze v síti Ticketportal) 480 Kč.

 

Opera ad Libitum podruhé v turnovském divadle OPERA AD LIBITUM
Pokračování úspěšného pořadu operních árií, duetů a scén v podání v Turnově oblíbených umělců se opět budou účastnit sopranistky Zdena Kloubová, turnovská rodačka Lucie Vagenknechtová a basista Josef Kovačič. Nově se tohoto programu zúčastní také držitelka nominace na Cenu Thálie mezzosopranistka Michaela Zajmi a tenorista Tomáš Černý, kterého jsme měli možnost slyšet v České mši vánoční J. J. Ryby na náměstí Českého ráje. Program je sestaven přímo pro turnovské diváky.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč/ na místě 210 Kč. Samostatná pozvánka

Pavla Bičíková bude v Turnově vyprávět o Kyrgyzstánu středa 5. února

PAVLA BIČÍKOVÁ: KYRGYZSTÁN - ZEMĚ HOR, JEZER, DIVOKÝCH ŘEK, LEDOVCŮ, KONÍ A PŘÁTELSKÝCH PASTEVCŮ
Nová cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové, plná skvělých fotografií, videí a hlavně zážitků o měsíční cestě po Střední Asii.
Vydáme se společně do země, jejíž průměrná nadmořská výška je 2750 m. Zažijeme řadu dobrodružství na nádherných horských trecích. Seznámíme se s životem horských pastevců, kteří žijí se svými stády koní, jaků, koz, ovcí a krav celé léto vysoko v horách. Nahlédneme do jejich jurt a užijeme si jejich tradiční pohostinnost. Ještě dnes se mi sbíhají sliny na domácí airan (kefír), voňavé máslo, sladkou smetanu a tradiční kurut (sušený tvaroh). Poznáme i nelehký život v horských vesnicích. I když horalé nevědí, co to je "minimalismus", přesto ho po staletí žijí. Snad právě proto jsou stále usměvaví, vlídní, přátelští, a jak nám opakovaně říkali, šťastní. Společně projdeme centrální část Ťan-Šanu - Těrský Alatau. Vystoupáme do pětitisícového pohoří Altaj, kde naopak prožijeme samotu, volnost, ale i horké chvilky. Vydáme se i do nejvyššího pohoří Kyrgyzstánu - na Pamír, kterému se oprávněně říká "Střecha světa". Sedmitisícový hřeben s Pikem Lenina mě opravdu "posadil na zadek". Vychutnáme si i atmosféru orientálních bazarů a postsovětskou nostalgii měst.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

 

Jiří Benedikt představí v Turnově koncertní fotografie VERNISÁŽ VÝSTAVY O HUDBĚ VE FOTOGRAFII
Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a Fotostudio BJ zvou na výstavu fotografií Jiřího Benedikta. Výstava bude slavnostně zahájena ve foyer KC Střelnice Turnov ve středu 5. února v 17 hodin a potrvá do 31. března 2020. Samostatná pozvánka

čtvrtek 6. února

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu!
Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí.
kvíz, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 100 Kč/ tým.

pátek 7. února

MATURITNÍ PLES OAHŠ A SOŠ - 4S A 4OA
K tanci a poslechu hraje Big Band ZUŠ Turnov.
ples, KC Střelnice od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč - sezení/ 180 Kč - stání.

Opera mafia zmrazí publikum v turnovském divadle sobota 8. února

IL CONGELATORE - ZMRAZOVAČ
Opera mafia o třech dějstvích. Divadelní hra Il Congelatore vtáhne publikum do USA za podivných časů prohibice. Ve třech jednáních vypráví o osudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě. Komediální operní drama plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Přežijte v časech kmotrů a možná přijde i happy end. V sále je přísně zakázána konzumace zmrzliny!
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 320 Kč/ na místě 360 Kč. Samostatná pozvánka

PLES ABSOLVENTŮ A PŘÁTEL ŠKOLY OAHŠ TURNOV
K tanci a poslechu zahraje Jazzika.
ples, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 500 Kč.

Simona Chytrová bude na Pohovce zpovídat Jiráka a Maděriče úterý 11. února

 

MOJMÍR MADĚRIČ & OTA JIRÁK
Únorovou Pohovkou nás provede herečka, výtvarnice kostýmů, producentka a politička Simona Chytrová. Jako své hosty si pozvala herce Mojmíra Maděriče a Otu Jiráka. Herec, hudebník a moderátor Mojmír Maděrič pochází z moravských Polešovic. Vystudoval herectví na brněnské JAMU, působil v brněnském Divadle Husa na Provázku. Ota Jirák je dabingový herec, komik a bavič. Je dobře znám svým charakteristickým sytým, do medova zbarveným basem, který využil jako představitel dětské televizní postavičky Hele z televizního Studia.
Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 200 Kč/ 140 Kč seniorská sleva na OSV. Podrobná pozvánka

Slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Turnova za rok 2019<br />Autor: Petr Ježek

středa 12. února

SPORTOVEC ROKU
Vyhlášení výsledků ankety Nejlepší sportovec města Turnova za rok 2019.
slavnostní večer, KC Střelnice od 18 hodin, vstupné zdarma. Podrobnosti, výsledky a fotogalerie z vyhlášení

VIKTORIE HANIŠOVÁ
„Mateřství mě ovlivnilo naprosto zásadně. Díky mým třem dětem se to v mém životě semlelo tak, že se mi otevřela cestička pro splnění snu z dětství. A hlavně se pro mě mateřství stalo významným inspiračním zdrojem. Teprve s třetí knihou, která je taktéž o patologických mateřských figurách, jsem si ale uvědomila, že mě zasáhlo asi až moc," říká překladatelka a lektorka cizích jazyků Viktorie Hanišová. Ta spisovatelsky debutovala v roce 2015 příznivě přijatým románem Anežka o nefunkčním vztahu matky a adoptivní dcery, o skrytém rasismu a stereotypech. V roce 2018 následoval román Houbařka o dětském traumatu a domácím násilí, jímž se už pevně zařadila mezi úspěšné české spisovatelky současnosti. V dubnu loňského roku vyšel román Rekonstrukce, jímž autorka završuje volnou trilogii románů, které propojuje téma mateřství. V něm se hlavní hrdinka Eliška snaží zjistit a pochopit, proč si její matka vzala život a vzala s sebou i jejího mladšího bratra. Román byl volně inspirován skutečnou událostí, kdy duševně nemocná žena zavraždila jedno ze svých dětí a pak se sama neúspěšně pokusila o sebevraždu. „V literatuře pořád chybí dostatek silných postav matek a dcer. Nejvíc mě zajímá patologická podoba tohoto vztahu. Mateřský pud je prý ten nejsilnější ze všech a to, že ho někdo dokáže popřít, mi přijde na jednu stranu děsivě zvrácené, na druhou stranu ale literárně hodně přitažlivé." Také vás zajímá, jak fatální následky může mít neschopnost vyrovnat se s traumatem z dětství?
O literatuře, kulturní kavárna KUS od 19 hodin, zdarma.

pátek 14. února

MATURITNÍ PLES OKTÁVY GYMNÁZIA TURNOV
K tanci a poslechu hraje skupina EGO retro music.
ples, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 200 Kč - sezení/ 180 Kč - stání.

Pohádku Čertův švagr uvidí děti v turnovském divadle sobota 15. února

ČERTŮV ŠVAGR
Tento dětský muzikál na motivy příběhu Boženy Němcové nás zavede za hlavním hrdinou mladým Petrem. Zlá, chamtivá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. A tak jde sloužit do pekla. Jak uvidíte, nic lepšího nemohl udělat. Po sedmi letech pekelné služby se vrací opět na zem, kde poznává dobré i zlé. Přijďte se i vy podívat a přesvědčit o tom, že poctivému a dobrému člověku i peklo může přinést štěstí. Hraje Divadelní společnost Julie Jurištové.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, 60 Kč. Samostatná pozvánka

VE STODOLE U SLEPIC
Divadelní soubor Nakafráno zve diváky na svou novou autorskou hru.
"Naše neustálé umělecké puzení přenést trochu té televizní kultury na jeviště, dalo po několika letech soustředěné tvorby a odříkání život zcela unikátnímu divadelnímu žánru. Vznikla tak „teátrnovela". Troufáme si tvrdit, že naše nová divadelní hra, kterou jsme trefně pojmenovaly Ve stodole u slepic, je první vlaštovkou svého druhu. Divák se stane svědkem toho, jak jde čas, jak pevná jsou rodinná pouta, a že život není jen procházka růžovou zahradou. Takový příběh se může stát i ve vaší ulici." Hrají: Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová.
divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč/ na místě 200 Kč.

Pozvánka na 11. Ples města Turnov XI. MĚSTSKÝ PLES
Město Turnov srdečně zve všechny příznivce tance, hudby a dobré nálady na XI. ročník městského plesu, který pořádá dne 15. února 2020 Město Turnov ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov.
Po celý večer bude hrát Orchestr Ladislava Bareše a těšit se můžete i na další doprovodný program. Vstupenky lze zakoupit od 16. 12. 2019 na recepci Kulturního centra Střelnice. Finanční výtěžek městského plesu bude věnován na podporu Městské knihovny Antonína Marka v Turnově, která právě v roce 2020 oslaví 200. výročí svého založení.
KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 260 Kč. Podrobnosti a fotografie z proběhlého plesu

neděle 16. února

VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL
Hraví rodičové a milé děti neváhejte ani chvilenku a chystejte masky na náš velkolepý karneval. Do kouzla Orientu a pohádek tisíce a jedné noci se ponoříme v polovině února. Těšit se můžete na hry či dobrodružné soutěže pro děti i rodiče. „Naším společným přáním je připravit pro děti nejen kouzelné místo pro radostné divočení, ale i krásné rodinné zážitky. Spolu s vámi se nám to určitě povede," říká s nadšením koordinátorka karnevalu Lada Capoušková a dodává: „Letošní karneval nese podtitul Aladinova lampa, těšíme se na všechny orientální kostýmy dětí i dospělých. I letos bude mít každý účastník karnevalu v kostýmu či masce nižší vstupné, a to bez ohledu na věk. Tak neváhejte a chystejte své kostýmy, už se na vás těšíme!"
karneval, KC Střelnice od 15 hodin, vstupné 50 Kč / s maskou 30 Kč - bez ohledu na věk.

Divadelní festival Modrý kocour letos slaví čtvrtstoletí od vzniku středa 19. - neděle 23. února

MODRÝ KOCOUR
Modrý kocour se narodil v pátek 26. ledna 1996, premiérou představení Ze života hmyzu. Původně to byl malý divadelní festival, o kterém vědělo pár divadelních nadšenců. A jak vypadá dnes? Minimálně 20 představení, zahraniční hosté, večerní koncerty, představení pro školy a divadelní dílny. Modrý kocour vyrostl v jeden z největších divadelních svátků v České republice. A na co se můžou diváci těšit v rámci oslav?
„Určitě nechceme vzpomínat, dojímat se a mramorizovat historii festivalu. I když musím přiznat, že jisté tendence začít psát historii tu jsou. Budeme totiž vydávat velkou knihu o čtvrtstoletí Modrého kocoura, na které spolupracuje více než desítka autorů. Bude to velké a pěkné. A do toho ještě připravujeme výstavu plakátů a fotografií. Za těch 25 let se vytvořil na Modrém kocourovi okouzlující ekosystém divadla a lidí, který učarovává stále nové návštěvníky z celé České republiky," vysvětluje ředitel festivalu Mario Kubaš. Modrý kocour pozval na narozeninové oslavy špičkové hosty. V pátek večer vystoupí divadlo VOSTO5, jejichž komedie Vlastníci dobývá české kinosály, v sobotu večer přijede seskupení dvou legendárních divadel Nejhodnější medvídci a Divadlo Na tahu. Nebude samozřejmě chybět milovaná Anička Duchaňová, která doveze v sobotu dopoledne mořskou laskominu pro děti i dospělé Frutti di mare. Celý program odstartuje klasicky Hronovská inspirace ve středu večer, tentokrát Ty-já-tr Načerno Praha, šnůra soutěžních a nesoutěžních divadel se rozjede ve čtvrtek odpoledne a skončí až v neděli v podvečer. A nebude chybět ani hudba! Každý večer rozezní navíc Střelnici koncert, diváky roztančí DJ Mardoša (Tata bojs) nebo DJ Ventolin.
divadelní festival, Městské divadlo Turnov, KC Střelnice. Podrobná pozvánka na festival

úterý 25. února

VIOLONCELLISTKA/ TANCE VE SKUPINÁCH (PŮVODNÍ NÁZEV: MARSTON & SCARLETT)
Program zahájí představení Cathy Marston. Choreografka Cathy Marston je bývalou ředitelkou v Bern Ballett s velkým mezinárodním věhlasem. Inspirací pro její první práci pro hlavní scénu Královského baletu je významný život a kariéra violoncellistky Jacqueline du Pré. Druhou část programu pak tvoří nové dílo Liama Scarletta, který v Královském baletu dlouhodobě působí na prestižní pozici „Artist in Residence". Obě díla čeká světová premiéra v únoru 2020.
přímý přenos z Royal Opera House v Londýně, Umění v kině, balet v kině, kino Sféra od 20.15 hodin, vstupné 250 Kč.

Michal Přikryl prozradí, jaké je cestovat s prckem do Švédska středa 26. února

MICHAL PŘIKRYL: S PRCKEM NA CESTÁCH - ŠVÉDSKO
„Tak, a teď už se pár let nikam nepodíváte!" Takto reagovalo okolí po narození našeho syna.
My jsme ovšem nelenili a s naším tříměsíčním prckem se vydali na několikatýdenní dobrodružnou cestu plni odhodlání a nadšení. Chcete na vlastní oči poznat, jaké je to cestovat s kojencem, jaké to přináší radosti i strasti? Zkoušeli jste už někdy přebalovat miminko, druhou rukou vařit a ještě k tomu navigovat druhého rodiče při parkování uprostřed přírody? Jestli ne, tak rozhodně přijďte na tuto přednášku. Čekají vás rady a tipy pro cestování s malými dětmi i spousta zábavy a smíchu.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 27. února

MARTINU STRINGS PRAGUE
Dvanáctičlenný smyčcový soubor navazuje na tradici české smyčcové kultury, charakteristické velkou muzikalitou, zpěvností a slovanským zvukem. Martinů Strings Prague tvoří vynikající hráči střední generace se zkušenostmi získanými jak na sólové dráze, tak v nejlepších českých orchestrech či komorních uskupeních. Za doposud největší úspěch soubor považuje slavnostní koncert pro 700 diplomatů v OSN v Ženevě v říjnu r. 2018, kterým Česká a Slovenská republika společně oslavily 100 let existence. Zakladatelem a uměleckým vedoucím souboru Martinů Strings Prague je houslista Jaroslav Šonský, zkušený sólový i komorní hráč a hudební manažer, žijící ve Švédsku. Vzorem pro Martinů Strings Prague se stal Český komorní orchestr založený legendárním dirigentem Václavem Talichem. První turné Martinů Strings Prague, již kritikou i veřejností velmi oceňované, se uskutečnilo ve Švédsku v lednu 2013 a mělo jako téma připomínku holocaustu. V roce 2014 absolvoval soubor úspěšné turné na Slovensku a v Maďarsku k Roku české hudby. V roce 2017 vystoupil soubor mj. na pražském festivalu zasvěceném skladateli Bohuslavu Martinů, jehož jméno má také ve svém názvu. V roce 2018 ve švýcarské Ženevě přednesl slavnostní program v OSN k 100. výročí vzniku samostatného čs. demokratického státu. V roce 2019 absolvoval turné ve Francii (Paříž, Versailles) a Německu. Doma mají Martinů Strings Prague od r. 2015 zázemí v barokním sále dominikánského kláštera u sv. Jiljí, kde se soubor prezentuje dramaturgicky unikátními koncerty s mezinárodním přesahem. Soubor je vysoce oceňován pro svoji precizní a zároveň velmi citlivou a emocionální interpretaci jak hudby české, tak i jiných skladatelů.
koncert, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 160 Kč/ na místě 190 Kč.

pátek 28. února

EROTICKÝ PLES
K tanci a poslechu hraje kapela Koneckonců. Těšte se na striptýzová vystoupení, Travesti show Techtle Mechtle a další překvapení.
ples, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 300 Kč.

sobota 29. února

ABSOLVENTSKÝ PLES GYMNÁZIA TURNOV
K tanci a poslechu hraje Orchestr Vladimíra Janského.
ples, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné od 190 Kč na www.GyTuPles.cz.

pátek 6. března

MATURITNÍ PLES SUPŠ A VOŠ
K tanci a poslechu hraje kapela Holiday Express.
ples, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč / na místě 250 Kč.

sobota 7. března

ARIADNA NA NAXU - R. STRAUSS
Méně známá, ale neméně zajímavá Ariadna na Naxu představí v hlavní roli slavného německého tenora Jonase Kaufmanna. Strauss toto dílo napsal velmi brzy po velkém úspěchu svého Růžového kavalíra. Původně byl projekt zamýšlen v menším formátu s malým komorním orchestrem, přerostl ale ve velkolepé dílo kombinující také prvky dramatu a baletu.
záznam opery, Umění v kině, Opera v kině, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 250 Kč.

Tomáš Kubeš bude v Turnově vyprávět o Černobylu středa 11. března

TOMÁŠ KUBEŠ: ČERNOBYL - SPÍCÍ PEKLO
Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme.
Dozvíte se jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu a jak to vypadá v zakázané zóně dnes, a dále uslyšíte příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo si naopak na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy. Vydáme se do města duchů Pripjať, ale i do jeho okolí poznat, jak vypadá místo po více jak 33 letech od havárie.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Tomáš Kubeš bude v Turnově vyprávět o Černobylu

Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu

FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova

Michal Přikryl prozradí, jaké je cestovat s prckem do Švédska

Divadelní festival Modrý kocour letos slaví čtvrtstoletí od vzniku

Pohádku Čertův švagr uvidí děti v turnovském divadle

Simona Chytrová bude na Pohovce zpovídat Jiráka a Maděriče

Jiří Benedikt představí v Turnově koncertní fotografie

Pavla Bičíková bude v Turnově vyprávět o Kyrgyzstánu

Opera mafia zmrazí publikum v turnovském divadle

Opera ad Libitum podruhé v turnovském divadle

André Rieu slaví 70 let koncertním přenosem do kin

Pozvánka na 11. Ples města Turnov

Co jste zmeškali z turnovské kultury v lednu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Bohatá nabídka plesů a karnevalů potěší v únoru všechny tanečníky

Masky, muzika, hodování. Liberecký kraj ožije masopustním veselím

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT