V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B

01.03.2024 23:12:58 | Autor: Daniel Novák, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V posledním domácím utkání sezony hostili futsalisté Dalmachu béčko Mělníka. Zápas přinesl gólovou přestřelku se smolným závěrem pro turnovský tým.

TJ FC Dalmach Turnov - SK Olympik Mělník B 7:7 (5:3)

Začátek utkání Turnov nezastihl v dobré formě a brzy inkasoval po chybě v rozehrávce první branku. Jak kdyby tohle tým Jardy Mencla, který vyjímečně absentoval a byl nahrazen Alešem Krejčíkem, potřeboval. V této sezoně to nebylo poprvé, co se sebral až po inkasované brance. Brzy tedy dokázal rychle zareagovat Fedorkem. Hosté přijeli v kvalitní sestavě, což se ukazovalo v následující chvílích, protože slepenými góly zvyšovali na 1:3. Dalmach ale do poločasu dokázal vsítit čtyři branky. Když se postupně trefili dvakrát Špína, Fedorko a Mätzelt.

Druhá půle se nesla v nastaveném trendu a pokračování přestřelky bavilo diváky. Po půli se dvakrát trefili hosté a skóre se upravovalo na 5:5. Turnov jen pálil šanci za šancí. Úleva přisla, když se konečně prosadil Novák. Na 7:5 ještě zvyšoval druhým gólem Mätzelt. Závěr probíhal ve znamení tlaku Mělníka při jejich powerplay. Ta přinesla pět minut před koncem snížení na 7:6, po raketě hostujícího Gabča, který zaznamenal hattrick. Dalmachu se nedařilo trefit odkrytou branku hostů a čas se chýlil ke konci. Pak se ale Mělníku podařilo to, co se v průběhu sezony dvakrát podařilo domácím. A to skórovat v úplném závěru. Situace se jednou zase otočila a když Mělník vyrovnával, na tabuli svítil čas 39:50.

Týmy se tak rozešly smírně 7:7 a Dalmach čeká výjezd do Roudnice nad Labem, kde se s domácími utká o vítězství v soutěži.

Branky: Špína 2, Mätzelt 2, Fedorko 2, Novák. Sestava Dalmachu: Filla, Tvrdý, Veber, Schmeiler, Mätzelt, Špína, Fedorko, Novák.