V semilském muzeu se pracuje, navštívit ho můžete alespoň virtuálně
11.04.2020 14:34:36 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
I když dveře Muzea a Pojizerské galerie Semily zůstávají během nouzového stavu zavřené, pracovníci se věnují všemu, na co při běžném provozu ne vždy zbývá dostatek času. A tak se inventarizuje, digitalizují a konzervují sbírkové předměty, některé digitalizované dokumenty jako například fotoarchiv výstav zpřístupní brzy návštěvníkům. Ale i výstavy si můžete virtuálně prohlédnout.
Na webových stránkách muzea www.muzeumsemily.cz najdete odkaz na reportáž o výstavě Kovozávody Semily - hravě i zdravě, kterou vysílala Česká televize v pořadu Toulavá kamera. Díky nové fotogalerii můžete navštívit i další naše aktuální výstavy. Odkaz na fotogalerii naleznete také na internetových stránkách muzea.
Pokud si pozorně přečtete popisky u fotografií z výstavy Z pokladů půd a depozitářů, můžete si vyzkoušet své znalosti v připraveném zábavném kvízu. „Přejeme Vám hodně zdraví, klidu o Velikonocích a těšíme se, až se s Vámi potkáme opět v muzeu a galerii," přejí pracovníci Muzea a Pojizerské galerie Semily.
Aktuální a nedávné výstavy v semilském muzeu:
Semilské muzeum chystá výstavu o konci války. Otevře koncem května
Město Semily renovovalo náhrobek vynálezce Fr. Adama Petřiny
FOTO: Výstava výrobků z Kovozávodů lákala na zahájení i zaměstnance
Riegrova matka se vrací po více jak 150 letech do Semil
FOTO: Co skrývají za poklady půdy a depozitáře?
FOTO: Snímky Bičíkové a Trávníčka představují Kozákovské stráně
FOTO: Výstava Prostor, světlo, čas ukazuje práce tří výtvarníků
FOTO: Soutěž Krásná a tajemná Sytovská madona vzbudila velký zájem
Výstava v semilském muzeu získala záštitu ministra kultury
Co jste zmeškali v semilském muzeu v březnu?
Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Horská služba převezme osm nových elektromobilů
Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
Masopustní veselí se opět chystá také v Turnově 2
Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Festival Žlutomodrý kocour slaví 30 let!
Nejčtenější články
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
03.02.: V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.