V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně

14.03.2021 11:47:13 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně

Bazén Výšinka v Turnově je stejně jako většina sportovišť kvůli vládním nařízením uzavřený. Neznamená to však, že by se uvnitř nic nedělo. Naopak. Odstávka urychlila výměnu filtračních náplní.

Tento týden dorazil před plavecký bazén sací bagr, s jehož pomocí byl odčerpán písek z filtračních nádrží. „Filtry bohužel nemají boční vývody, a tak se musejí vybírat z vrchu. Firma Lacus nám nyní bude pomáhat opět filtry naplnit a uvést vše do původního stavu. Místo písku použijeme do filtrů sklo, které má větší účinnost a je lepší i z chemického pohledu," popsal vedoucí bazénu Robert Havlín z Městské sportovní Turnov s.r.o. Jak doplnil, k výměně náplní došlo po deseti letech. Celý proces, při kterém se ještě vymění vtokové trny a těsnění, vyjde zhruba na 100 000 Kč.

Výměna filtračních náplní v turnovském bazénu na Výšince<br />Autor: Zdenka Štrauchová Pokud to situace dovolí, bylo by ideální bazén ještě před zahájením provozu venkovního koupaliště v areálu Maškovy zahrady napustit a technologie vyzkoušet. „Bylo by moc fajn, alespoň na chvíli plavat. Ze strany Turnováků je velký zájem, všem pohyb chybí, navíc školy potřebují dokončit kurzy," posteskl si Robert Havlín. Bazén na Výšince není zase tolik veliký a napuštění nákladné, a tak by i měsíc provozu stačil.

Druhou připravovanou investicí do bazénu na Výšince bude modernizace topení, ohřevu vody a vzduchotechniky. Především pak jejich rozdělení, aby mohly fungovat odděleně. V tuto chvíli se připravuje na akci malý projekt, k realizaci by mělo dojít v červnu letošního roku. Náklady se vyšplhají na 280 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chodník ze Sobotecké ulice v Turnově povede až k návsi v Mašově
Jak je to s bytovým domem ve Slunečné ulici na Vrchhůře
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma
Letošní množství sněhu turnovskou radnici netěší
Turnovské infocentrum razantně mění podobu
Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení
Kvůli krizi a novému určení daní musí šetřit na investicích i v Turnově
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těsná prohra a jasná výhra volejbalistů Malé Skály s rezervou Kladna
Na Jizerskohorské železnici budou dál jezdit vozy Českých drah
Vojtěch Trka vyhlášen nejvěrnějším čtenářem knihoven v kraji
Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce

Nejčtenější články

19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT