V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně

14.03.2021 11:47:13 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně

Bazén Výšinka v Turnově je stejně jako většina sportovišť kvůli vládním nařízením uzavřený. Neznamená to však, že by se uvnitř nic nedělo. Naopak. Odstávka urychlila výměnu filtračních náplní.

Tento týden dorazil před plavecký bazén sací bagr, s jehož pomocí byl odčerpán písek z filtračních nádrží. „Filtry bohužel nemají boční vývody, a tak se musejí vybírat z vrchu. Firma Lacus nám nyní bude pomáhat opět filtry naplnit a uvést vše do původního stavu. Místo písku použijeme do filtrů sklo, které má větší účinnost a je lepší i z chemického pohledu," popsal vedoucí bazénu Robert Havlín z Městské sportovní Turnov s.r.o. Jak doplnil, k výměně náplní došlo po deseti letech. Celý proces, při kterém se ještě vymění vtokové trny a těsnění, vyjde zhruba na 100 000 Kč.

Výměna filtračních náplní v turnovském bazénu na Výšince<br />Autor: Zdenka Štrauchová Pokud to situace dovolí, bylo by ideální bazén ještě před zahájením provozu venkovního koupaliště v areálu Maškovy zahrady napustit a technologie vyzkoušet. „Bylo by moc fajn, alespoň na chvíli plavat. Ze strany Turnováků je velký zájem, všem pohyb chybí, navíc školy potřebují dokončit kurzy," posteskl si Robert Havlín. Bazén na Výšince není zase tolik veliký a napuštění nákladné, a tak by i měsíc provozu stačil.

Druhou připravovanou investicí do bazénu na Výšince bude modernizace topení, ohřevu vody a vzduchotechniky. Především pak jejich rozdělení, aby mohly fungovat odděleně. V tuto chvíli se připravuje na akci malý projekt, k realizaci by mělo dojít v červnu letošního roku. Náklady se vyšplhají na 280 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chodník ze Sobotecké ulice v Turnově povede až k návsi v Mašově
Jak je to s bytovým domem ve Slunečné ulici na Vrchhůře
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma
Letošní množství sněhu turnovskou radnici netěší
Turnovské infocentrum razantně mění podobu
Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení
Kvůli krizi a novému určení daní musí šetřit na investicích i v Turnově
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT