Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí v Jablonci

03.03.2022 18:43:59 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí v Jablonci

Od jablonecké sokolovny vyrazil ve středu 2. března v 17 hodin průvod, který nad svými hlavami nesl velkou vlajku Ukrajiny. Ta vznikla v kulturním prostoru Nazdar, kam nosili Jablonečané kusy látek ve žluté a modré barvě. Společně s Ukrajinci tak velmi emotivně vyjádřili symbolickou podporu napadené zemi a společným hodnotám při setkání Jablonec za Ukrajinu na Mírovém setkání.

Průvod dorazil před jabloneckou radnici zhruba 15 minut po 17 hodině, kde dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! zpíval ukrajinskou hymnu. Vratislav Pavlín, vedoucí krizového řízení jabloneckého magistrátu, přítomným podal krátké informace o tom, kam se mají obrátit. U kašny na náměstí probíhala finanční sbírka, k prodeji zde byly například náramky v ukrajinských národních barvách - společný výtěžek organizátoři setkání předají ukrajinské ambasádě.

„Díky všem, kdo jste přijali naše ženy a děti, cítíme se u vás dobře. Zpočátku jsme jezdili k ukrajinským hranicím svými auty, to už nejde - ale daří se nám pomáhat, bez vás by to ale nešlo, děkujeme vám," řekla Natálie Sčerbaková, koordinátorka ubytování ukrajinských rodin, a požádala přítomné, aby se společně pomodlili. „Také na hranicích je to hrozné, často děti přijíždí úplně samy, protože rodiče se jim na hranicích ztratili. Válka je zlá, válka je strach," dodala s pláčem Natálie Sčerbaková, která žije v Jablonci nad Nisou už 15 let.

„Díky za organizaci tohoto setkání a děkuji všem, kdo přišli Ukrajinu podpořit. Sledujte web města Jablonec nad Nisou, je zde zřízená speciální stránka, kde se soustřeďují všechny aktuální informace. Příští týden bude zasedat v Jablonci nad Nisou zastupitelstvo a na programu bude mít jediný bod - podporu Ukrajině," sdělil přítomným jablonecký primátor Jiří Čeřovský. (Informace k situaci na Ukrajině).

Průvod pořádal jablonecký kulturní prostor Nazdar!, k akci se připojily další spolky, vedení statutárního města Jablonec n. N. i některé místní firmy. Na tuto akci bude navazovat série diskusních večerů s odborníky, kteří se zaměří na téma dezinformace a krizové situace a jak jim čelit v kulturním prostoru Nazdar! Ten první je plánovaný na středu 9. března od 19 hodin právě v kulturním prostoru Nazdar!, který sídlí v sokolovně v jablonecké Fügnerově ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Charita Semily shání vybavení do bytů, drobné dary i příspěvky
Pomoc najdou uprchlíci z Ukrajiny v krajském asistenčním centru
VIDEO: Humanitární vlak Regiojetu vyprovodili místní Ukrajinci
Liberecký kraj už nebude spolupracovat s ruskou Orenburskou oblastí
Obrazem: Liberec podpořil koncertem Ukrajinu
Turnov pomáhá Ukrajině
Ukrajinci mohou jezdit v hromadné dopravě zdarma. Stačí jim pas
Kraj pošle partnerské oblasti na Ukrajině finance i satelitní telefony
Liberecký kraj připravuje asistenční centrum pomoci Ukrajině
VIDEO: Situace na přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou
Jak pomoci Ukrajině a Ukrajincům?
Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT