Výhrou ve Velkých Hamrech získal Turnov jistotu postupu do divize

31.05.2022 22:20:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Ve 25. kole krajského přeboru Turnov výhrou 3:1 ve Velkých Hamrech získal jistotu postupu do divize. Vyhrálo i Rovensko v Desné, bod braly Sedmihorky po remíze ve Skalici, naopak oslabená Lomnice prohrála v Hrádku.

Hrádek n. N. - Lomnice n. P. 3:0 (2:0)

Zápas se předehrával v pátek kvůli lomnickému turnaji přípravek, hosté bohužel stejně měli okleštěnou sestavu. Domácí měli několik šancí z brejků a ve 23. minutě otevřel skóre po rychlé akci Grepl. Ve 30. minutě trefil J. Vacek tyč lomnické branky. Ve 31. minutě byl přísně za faul mimo pokutové území vyloučen lomnický brankář Přibyl. Do hry šel místo Vohnouta druhý brankář Jezdinský, který naštěstí na zápas jel také. Ve 37. minutě nebyla zapískána ruka domácích, hosté přestali hrát a z rychlé akce upravil na 2:0 J. Vacek. V 54. minutě fauloval ve vápně J. Veg a z nařízené penalty zvýšil už na 3:0 J. Vacek. Závěr už hosté dohrávali rozhození a domácí měli spoustu dalších šancí, ale skóre už nenavýšili.

Branky: 23. Grepl, 37. a 54. J. Vacek (druhá z penalty). Rozhodčí: Paulus - Marek, Opelt, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (31. Přibyl). Diváků: 200. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Gaubman, Košťák, Morávek - Vohnout (32. Jezdinský), Lábek, Drusan, V. Horáček - M. Vacek (60. Heřmanský), T. Veg.

Velké Hamry B - Turnov 1:3 (1:3)

Turnovští hráči byli upozorněni, aby se vyvarovali chyby v prvních minutách, ale stejně k ní došlo a z nařízené penalty Mihálik otevřel skóre pro domácí. Pozitivně nastavení turnovští hráči ale nakonec ještě v prvním poločase otočili na 1:3. Ve 34. minutě Petržilka vyrovnal po rohu Beníška. Za čtyři minuty Š. Havel využil nahrávku P. Havla, Ve 41. minutě zvýšil na 1:3 P. Havel po přihrávce Běliny. Ve 44. minutě byl ovšem vyloučen Landfeld po druhé žluté kartě, když první byla za zbytečné průpovídky a druhá za nesmyslný skluz na půlce. Díky tomu tak domácí šli do druhé půle s šancí na obrat. To se ale nestalo, Turnováci si hlídali stav a nakonec měli ještě víc šancí na zvýšení.

Turnov tak má jistotu postupu do divize, protože druhé Hamry jako rezerva nemůžou výš postoupit a třetí Skalice už ztrácí osm bodů. „Dobře nastavení hráči nakonec neměli problém zápas otočit a výhru jsme bezpečně uhráli i přes vyloučení. Díky jistotě postupu mohu vyzkoušet ve zbývajících utkáních hráče, se kterými budu moci počítat v další sezoně," řekl po zápase trenér Turnova Tomáš Nosek.

Branky: 14. Mihálik z pen. - 34. Petržilka, 38. Š. Havel, 41. P. Havel. Rozhodčí: Jirák - Bohuš, Lopuszynski, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (44. Landfeld). Diváků: 100. Velké Hamry: Masařík - P. Javůrek, Mihálik, Jeřábek, Janda, M. Javůrek, Hušek, Zounbek, Šťovíček, Hrušovský, Macháček. Turnov: Franc - Provazník, Petržilka, Jíra, Beníšek - Landfeld, Bělina (85. Parsi), Vencbauer (80. Bernát), Š. Havel (75. L. Havel) - Svoboda, P. Havel (80. Horák).

Desná - Rovensko p. T. 1:3 (1:1)

Ve skoro zimním počasí vstoupili do utkání na desenské umělce lépe nažhavení domácí, kteří se již v 5. minutě ujali vedení gólem Hlouška. Hosté z Rovenska ale postupně hru vyrovnali a zhruba od 20. minuty byli lepší. Ve 25. minutě pěknou střelou vyrovnal Dlouhý. Ve druhém poločase se hrálo převážně na půlce Desné, v 75. minutě Soukeník křižnou střelou upravil na 1:2 a v 84. minutě Šimek po rohu hlavou potvrdil výhru hostů 1:3.

Branky: 5. Hloušek - 25. Dlouhý, 75. Soukeník, 84. Šimek. Rozhodčí: Bohatý - Barcuch, Hnětynka, ŽK: 1:0. Diváků: 102. Desná: Žanta - Kovář, Kopal (86. Blažek), Jiřikovský, Šindelář, Ježek, Veselouš, Hloušek, Pfeifer (86. Rais), Sekanina (86. Jakub), Šálek. Rovensko: Prokopec - Soukeník, Šteffan, Kočí, Vítek - Mazánek (59. Liška), Dlouhý (36. Krejčík), Pařízek, Perger (75. Mencl) - Šimek, Drozen (46. Glod).

Skalice - Sedmihorky 0:0

Hosté přijeli v mírně oslabené sestavě s jedním zdravým hráčem na střídání, takže nakonec byli spokojeni s bodem za remízu. Skalice měla několik šancí, které ale likvidovala spolehlivá obrana nebo gólman Špína. V 75. minutě domácí neproměnili penaltu nařízenou po nastřelené ruce, když hráč přestřelil bránu. Pět minut před koncem šel sám na domácí branku střídající Macháček, ale trefil jen domácího gólmana Voseckého. Ještě předtím neproměnil jednu dobrou šanci Hranec, takže skóre zůstalo bez branek.

Rozhodčí: Urbánek - Nešněra, Marek, ŽK: 1:2. Diváků: 110. Sedmihorky: Mart. Špína - Urbánek, Mrázek, Marc. Špína, Veber - Močkovský, Najman, Falkenberg (76. Macháček) - Ložek, Randák - Hranec.