Vyšehrad přijede propagovat do Semil delegace s Jakubem Štáfkem
14.04.2022 20:27:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
Známe už výherce vstupenek! Další film, kterému věnují v semilském kině maximální pozornost, je Vyšehrad: Fylm, autorský počin Jakuba Štáfka, jež navazuje na úspěšný internetový seriál, jež humornou formou nahlíží život v českém fotbale. U nás můžete vyhrát vstupenky!
V sobotu 16. dubna v 16.15 proběhne setkání s tvůrci a autogramiáda v kavárně Jitro v kině Jitřenka a v 17 hodin začne projekce snímku Vyšehrad: Fylm, kterou uvede herecká delegace v čele s Jakubem Štáfkem.
Po úspěšném onlinovém seriálu přichází postava Laviho v novém kabátě celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. A to jak na poli scénáře, režie, kamery, produkce, tak i na poli hereckého obsazení. Lavi je pořád stejný, jen mu život přináší nová dobrodružství a mnohá překvapení, která z něj dělají ještě dospělejšího Laviho.
Vyšehrad: Fylm
Komedie, 105 minut, do 15 let nepřístupný, celostátní premiéra 14. 4. 2022.
Režie: Martin Kopp, Jakub Štáfek.
Scenář: Tomáš Vávra.
Hrají: Jakub Štáfek, Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Jiří Ployhar, Šárka Vaculíková, Věra Hlaváčková, Jaromír Bosák, Veronika Khek Kubařová, David Prachař, Ivana Chýlková, Jaroslav Plesl, David Novotný, Ladislav Hampl.
Soutěžte s námi o šest vstupenek! Stačí správně odpovědět na tři otázky a poté mít štěstí při losování. Prosíme, nesoutěžte pro někoho jiného, vstupenky (vstupy) jsou vždy na konkrétní jméno! Soutěž již byla ukončena! Po jedné vstupence získávají tito výherci: Jitka Dědková, David Maleček, Martin Kvapil, Anna Hypšmanová, Petr Skočdopole a Daniela Lufinková.
Článek a fotogalerie z proběhlé premiéry:
FOTO: O premiéru filmu Vyšehrad byl v Semilech velký zájem
Související články
Kino Jitřenka přivítá v dubnu další hosty
Pravdivý příběh Hanče, Vrbaty a Ratha přichází do kin na výročí události
111 filmů za 11 let kina Jitřenka, jaké budou asi dvojky?
Semilské kino Jitřenka pokračuje v zavedených cyklech i chystá novinky
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
