Zpracování územní studie umožní v budoucnu v Podmoklicích stavět

09.12.2011 12:46:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Zpracování územní studie umožní v budoucnu v Podmoklicích stavět

Rada města Semily na svém jednání souhlasila se zpracovaným zadáním Územní studie Podmoklice a Ke Stadionu a schválila vypsání výběrového řízení na zpracovatele studie. V budoucnu tak bude možné rozvíjet podstatnou část Semil, kde se nyní nesmí stavět.

„Souhlas se zadáním znamená, že oddělením územního plánování byl zpracován dokument, jenž jako jediný stanovuje hlavní cíle a požadavky na zpracovatele územní studie, kterým musí být autorizovaný architekt. Jedná se tady o zákonem stanovený postup, a dokument bude také sloužit jako základní podklad pro vypsání výběrového řízení na zpracovatele," vysvětlil vedoucí oddělení územního plánování obvodního stavebního úřadu Jaromír Mejsnar.

Rada města spojila dvě územní studie

Jednou z územních studií, které mají být zpracovány je Územní studie Podmoklice a Ke Stadionu, které jsou v Územním plánu Semily označeny jako územní studie US6 a US7 a jsou vymezeny prostorem mezi ulicemi Družstevní, Jižní a při ulici Nádražní a mezi ulicemi Luční a Ke Stadionu. Přestože se v územním plánu jedná o dvě územní studie, vzhledem k bezprostřední návaznosti těchto dvou prostorů rozhodla rada města, že se mají zpracovat v rámci jedné územní studie.

Bude možné stavět u Penny marketu

„Mohu potvrdit, že po zpracování a projednání Územní studie Podmoklice a Ke Stadionu bude možné využít i uvolněný prostor vedle supermarketu Penny market, a to za podmínky, že bude respektovat podmínky stanovené územní studií. Bez tohoto dokumentu opravdu nelze uvedený prostor nijak stavebně využít," dodal Mejsnar.

Kromě plochy u Stadionu a Penny marketu se rozsah Územní studie Podmoklice a Ke Stadionu dotýká i dalších v budoucnosti jistě zajímavých území, nepřímo se i avizované lávky přes Jizeru. Ta se už sice nachází mimo vymezené území, ale při řešení především bezmotorové dopravy se bude vycházet z navazujících podmínek a záměrů v území, a tedy i z umístění plánované lávky přes Jizeru. 

„Předpoklad dokončení Územní studie Podmoklice a Ke Stadionu je ve třetím čvrtletí roku 2012, přesnější termín vyplyne z výběrového řízení na projektanta a z následně uzavřené smlouvy o dílo," upřesnil vedoucí oddělení územního plánování.

Fotografie je z letního bourání budovy na ploše za semilským Penny marketem. Foto: Petr Ježek

Další "bourací" a stavební články na Našem Pojizeří:

Penny Market: O využití plochy dosud není rozhodnuto

Semilská lávka na Ostrov bude bez pilířů

FOTO: V Semilech se i v neděli bouralo, víc prostoru získal Obecní dům

Fotovideo: Jak se změnilo semilské náměstí v průběhu čtyř let

Fotovideo: Od továrny k novému areálu aneb Jak se stavělo Obchodní centrum

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT