Zrekonstruované silnice v podhůří Krkonoš spojují dva kraje

11.12.2015 20:55:59 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec

Zrekonstruované silnice v podhůří Krkonoš spojují dva kraje

Liberecký a Královéhradecký kraj spojují nově zrekonstruované silnice. Náročná dopravní stavba v Podkrkonoší spočívala v opravě úseků komunikací II/293 a II/295 o celkové délce 7,5 km. Výsledkem je zlepšení průjezdnosti a bezpečnosti území. Řidičům silnice slouží už od počátku tohoto týdne, ve čtvrtek 10. prosince byla stavba oficiálně otevřena.

Za Liberecký kraj se slavnostního zprovoznění zúčastnil hejtman Martin Půta spolu se zástupci Krajské správy silnic LK. Na silnici II/293, která se nachází na území Libereckého kraje, se pracovalo v úseku dlouhém 2,2 km a vede ze Studence (pošta) na křižovatku se silnicemi II/293 a II/295 (Na Špici). Stavební práce zahrnovaly rekonstrukci jednoho mostu, deseti propustků, výstavbu dešťové kanalizace a pokládku nových vrstev vozovky. Na závěr bylo osazeno svislé dopravní značení a provedeno nové vodorovné.

Na území obou krajů byl zrekonstruován úsek silnice II/295 dlouhý 5,3 km, a to od křižovatky silnic II/293 a II/295 do Dolní Branné. Tady stavbaři upravili odvodnění, opravili propustky a obnovili příkopy. Součástí prací byla také pokládka nové vrstvy vozovky.

Rekonstruovaná silnice ve Studenci<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Nejvýznamnější investicí na silnici II/295 na území Libereckého kraje byla úprava stoupání v úseku Studenec - Zálesní Lhota. „Tento úsek v zimě často blokovaly uvízlé kamiony, proto byl směrově upraven a hlavně rozšířen o nový stoupací pruh. Zároveň jsme tu vybudovali už druhou moderní meteohlásku na krajské silnici. Dvě kamery nepřetržitě monitorují stav daného úseku. Zařízení je propojené s digitálním proměnným dopravním značením na obou začátcích úseku," řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta s tím, že zabudované silniční čidlo ve vozovce zasílá informace do proměnných dopravních značek, které řidičům oznamují nebezpečí smyku či náledí. Součástí meteostanice jsou i automatický sčítač dopravy a povětrnostní čidlo. Odkaz na meteohlásku je možné najít na adrese: http://meteo.ntd.cz/studenec/.

Celkové náklady na rekonstrukci za oba kraje činily 145 mil. Kč s DPH. Liberecký kraj za své úseky na základě smlouvy o spolupráci hradí podíl 25%. Stavba byla realizována v rámci projektu Rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí - jih, regionální infrastruktura - II/293 a II/295 Studenec, pošta - Dolní Branná, a byla financována na základě Ujednání o porozumění mezi Vládou ČR a Škodou Auto a.s. o podpoře nové Strategické průmyslové zóny Vrchlabí.

Předchozí články o rekonstrukci silnice ve Studenci:

Zahájili další část rekonstrukce silnice ve Studenci, jiné uzavírky chystají
Část silnice Studenec – Horka bude sloužit už přes zimní období
V říjnu pokračují stavební práce na silnici II/293 ve Studenci
VIDEO: Po rekonstrukci otevřeli silnici z Horek do Studence

Rekonstrukce silnice Horka – Studenec bude zahájena během srpna
Dva kraje se budou podílet na modernizaci krkonošských silnic 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Slavnostně otevřeli opravenou silnici ze Semil do Bítouchova
Řidiči ocení opravené úseky silnic ve Zdislavě a v Jablonném
Obrazem: Jak probíhala rekonstrukce mostu v Železném Brodě
Oficiálně otevřeli most v Železném Brodě, místní oslavili konec útrap
Obrazem: Jak probíhala rekonstrukce Pojizerky
Tři další části silnic v Libereckém kraji září novotou
Zprůjezdněné jsou opravené silnice na Loučky a na Horní Mísečky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."

V Josefově Dole zvou na 34. divadelní jaro

Divadelní soubor J. K. Tyl zve na představení divadelní přehlídky Josefodolské divadelní jaro, která se bude konat ve dnech 10. až 12. května 2024. Přijďte podpořit účastníky postupové přehlídky. Nominovaný soubor bude následně zařazen na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
Hasiči poměří v Turnově své síly ve vyprošťování u dopravních nehod
Cena Karla Hubáčka putuje do České Lípy za rekonstrukci divadla
O víkendu se budou uklízet Krkonoše
Tradiční Běh pro Paměť národa v Liberci odstartuje Nikola Sudová

Nejčtenější články

14.05.: Na přejezdu v Sedmihorkách se srazil vlak s automobilem
14.05.: Hasiči likvidovali lesní požáry u Frýdštejna a v Ralsku
14.05.: Mapa republiky má ideální tvar

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT