Bozkov a Sedmihorky slaví výhru, bojovala i Lomnice v Chrastavě

21.09.2015 15:59:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Ze čtyř našich mužstev v krajském přeboru získala o víkendu dvě plný počet bodů, dvě jsou bez bodu. Bozkov potvrdil, že mu jdou zápasy venku a přestřílel Frýdlant, Sedmihorky v Hejnicích potvrdily výhru dalšími góly po vyloučení dvou domácích hráčů.

Lomničtí statečně vzdorovali na trávníku Chrastavy, rozhodující byl zřejmě špatný začátek a také neproměňování šancí, kterých si na půdě favorita vytvořili více než dost. Propadák víkendu naopak předvedl Košťálov, který doma příliš snadno podlehl Skalici.

Frýdlant - Bozkov 3:4 (1:2)

Vstup do utkání vyšel Bozkovu skvěle, po rohu Bejdy se nejlépe orientoval Hejtmánek a otevřel skóre. To domácí vykolejilo a nevěděli, kde jim hlava stojí. Hosté kontrolovali hru a bylo otázkou času, kdy udeří podruhé, a to se stalo ve 22. minutě. Bejda opět vytáhl skvělou přihrávku a Aster jen tečoval do sítě - 0:2. Na rozdíl tří branek mohl zvýšit Plátek, ale jeho pokus zablokovala domácí obrana. Vzápětí se řítil na branku Aster, ale Tauš vyrazil. Mezi tyto šance hostů se vešly i dvě domácích. Dvakrát postupovali domácí útočníci sami na Kanavala, jednou šla střela vedle a jednou nad branku. Jinak v první půli jasně dominoval Bozkov, jenže to by nebyl on, aby si zápas nezkomplikoval. Minutu před přestávkou se domácí prosadili a hlavou snížili na 1:2.

To byl pro domácí impuls a začátek druhé půle patřil Frýdlantu, hosté tlak přežili a opět převzali iniciativu. Tůma trefil tyč, Bejda dorážel vedle. Lakatoš trefil břevno a domácí stále „žili". A tak přišel trest a hned dvojnásobný. Nejprve po centru zachránil Kanaval s Plátkem, ale akce pokračovala a nedůraz potrestal Plesar povedenou střelou zpoza vápna - 2:2. A za tři minuty bylo ještě hůř, průnik Noska zleva doprava nikdo nezastavil, a ten mezi Vancem a Kanavalem dostal míč do sítě - 3:2. A pro změnu byli na dně hosté a mohli rozhodnout. Tentokrát se dokázali borci v oranžovém ještě oklepat a první varování přišlo z kopačky Lakatoše opět do tyče!

Osm minut před koncem převzal míč Aster a namířil si to přímo do vápna a byl sražen hned dvěma protihráči - penaltu proměnil Holman a vyrovnal na 3:3. Zápas se blížil ke konci a remíza byla na dohled, jenže s tou nebyl spokojen kapitán hostů Červený. Jeho přímý kop se odrazil od tyče do sítě - 3:4, a zápas tím rozhodl.

„Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, měli víc šancí a zaslouženě vyhráli. Jen mě mrzí výpadek, při kterém domácí otočili z 1:2 na 3:2. Naštěstí jsme se z toho tentokrát oklepali a v poslední desetiminutovce zápas otočili. Bohužel z dobře rozehrané partie jsme opět udělali drama, ale Bozkov to asi jinak neumí," komentoval zápas trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 44. Šena, 66. Plesar, 69. Nosek - 3. Hejtmánek, 22. Aster, 82. Holman z penalty, 88. Červený. Rozhodčí: Bahník - Paulus, Havel, ŽK: 3:0. Diváků: 100. Bozkov: Kanaval - Liďák (72.Vrchovský), Vanc, Hejtmánek, Červený - Lakatoš, Bejda, Tuma (78. Holman), Mazánek (46. Havel), Plátek - Aster.

Chrastava - Lomnice 3:2 (2:0)

Už ve 4. minutě otevřel skóre zápasu domácí Beneš. Postupně se ale hosté oklepali a začali si také vytvářet příležitosti - Heřmanský pronikal a Tvrdý z trestného kopu mířil do šibenice, ale jeho pokus vytáhl domácí gólman. Po šanci Havla se domácí dostali do brejku, na jehož konci byl M. Rozmajzl - 2:0. Lomnice se stále nevzdávala, ale snížit nedokázali ani Heřmanský z trestňáku, Hrnčíř ani Havel, kteří netrefili balon v dobré pozici.

Ve druhé půli Lomničtí stále hráli s favoritem vyrovnanou partii, po úniku Havla mířil jen do gólmana Heřmanský, ale po centru Drábka v 67. minutě už dokázal snížit na 2:1 Šteffan. Domácí ovšem v 82. po standardní situaci znovu zvýšili svůj náskok na 3:1 brankou Uzla. Hosté se dostali zpátky do zápasu po dvou minutách, kdy snížil opět na rozdíl gólu Gaubman. Ještě v 90. minutě sahali hosté po bodu, když Gaubman hlavičkou přestřelil domácí branku, ale výhru už Chrastava uhájila.

„Předvedli jsme náš nejlepší výkon na jaře. Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že spálíme v Chrastavě šest tutovek, tak bych mu nevěřil. Ale bohužel body nemáme, snad nás výkon povzbudí do dalších zápasů," řekl k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 4. Beneš, 14. M. Rozmajzl, 82. Uzel - 67. Šteffan, 84. Gaubman. Rozhodčí: Paulus - Bahník, Havel, ŽK: 3:2. Diváků: 250. Lomnice: Zachoval - Drábek, Nechanský, Gaubman, Veber - Tvrdý, Šteffan, Korček, Hrnčíř - Haval, Heřmanský (64. Janata).

Hejnice - Sedmihorky 1:5 (1:2)

V samotném úvodu zápasu umožnili hosté několika nepřesnými přihrávkami soupeři se dostat do šancí. Naštěstí jejich zakončení nebylo přesné nebo si Martin Špína v bráně poradil. Po několika minutách se ale obraz hry výrazně změnil a utkání dostalo téměř jednostranný průběh. Sedmihorky začaly domácí tým kombinačně i fotbalově přehrávat a šance přicházely jako na běžícím pásu (Marcel Špína, Vaníček, Petrlák). Využita ale byla první až ve 30. minutě, když se po centru Dvořáka pěkně z voleje trefil k tyči Kroupa. Domácím tým se tentokrát ještě dostal zpátky do zápasu, když o 9 minut později využil nepřesné malé domů Neumann - 1:1. Ve 44. minutě ale vrátil Sedmihorkám vedení střelou z hranice vápna Petrlák.

V úvodu druhého poločasu opět hosté po nepřesné přihrávce umožnili soupeři ohrozit bránu. Pak už začali úřadovat opět hráči Sedmihorek. Nejprve nevyužil příležitost Marcel Špína, v 62. minutě ale už po pěkné kombinaci zakončoval Kodr do téměř prázdné brány - 1:3. Tuto situaci dva domácí hráči příliš neunesli a mezi 70. až 73. minutou byli po hrubých zákrocích loktem vyloučeni. Od této chvíle bylo jen otázkou skóre, jak utkání dopadne. Nejprve hezkou střelou z 20 metrů rozvlnil síť Marcel Špína a konečné skóre uzavřel na 1:5 stejně pěknou střelou Červinka.

Branky: 41. Neumann - 30. Kroupa, 45. Petrlák, 64. Kodr, 75. Marcel Špína, 84. Červinka. Rozhodčí: Ujka - Trdla, Nešněra, ŽK: 2:1, ČK: 2:0 (70. Neumann, 75. Smola). Sedmihorky: Martin Špína - Mach (64. Červinka), Marek, Zonyga, Škréta (56. Pařízek) - Kroupa, Petrlák, Dvořák, Vaníček (78. Holý) - Kodr, Marcel Špína.

Košťálov - Skalice 1:5 (1:2)

Domácím se nepovedl začátek a už v 11. minutě se hosté ujali po gólu Martínka vedení. Další gól už hosté nepřidali a to jednou zkoušel nachytat jeden z hráčů brankáře Průchu střelou z půlky hřiště, ale ten stačil míč ještě vyrazit. Zpátky do zápasu dostal domácí po nahrávce Houžvičky ve 36. minutě Huráň - 1:1. Do konce poločasu se ještě v šancích ocitli Poledník a Janata a hosté z přímého kopu mířili těsně vedle. Skalice ovšem ve 45. minutě gólem do šatny poslala domácí znovu na zem.

Krajský fotbalový přebor, utkání Košťálov - Skalice V 63. minutě po trestném kopu Martínek zvýšil už na 1:3. Domácí se snažili o zkorigování, ale vše zhatil nepovedený závěr - v 81. minutě po nedorozumění obrany a v 89. minutě po chybě Průchy zvyšoval Baťka až na 1:5.

„Chtěli jsme po duelu s Višňovou získat další tři body, což se ukázalo nesplnitelným snem. Musíme se soustředit na další utkání v Bozkově," uvedl asistent trenéra Košťálova Jiří Sádek.

Branky: 36. Huráň - 11. a 63. Martínek, 45. Hlavinka, 81. a 89. Baťka. Rozhodčí: Blaschke - Horák, Urbánek, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Huráň, Poledník, Klazar, Mečíř - Otmar (75. Holovič), Cerman, Koldovský (33. Liška), Sádek (69. Grafek) - Janata, Houžvička. Fotografie z utkání