Díky výhře nad Milevskem přezimují házenkářky Turnova na čele 2. ligy

13.12.2016 17:19:15 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské družstvo žen nastoupilo k poslednímu utkání podzimní části házenkářské druhé ligy v neděli 4. prosince na domácí palubovce, když do Turnova přicestovaly hráčky z jihočeského Milevska.

TJ Turnov - HC Milevsko 30:18 (16:12)

Tým z Milevska, který byl na posledním místě druholigové tabulky, se ujal vedení v 1. minutě utkání. To však bylo první a zároveň poslední vedení tohoto celku. V turnovské sestavě chyběly hráčky z postů spojek (zraněná Š. Gahlerová a R. Kohoutová, mimo ČR C. Davidová, rodinné důvody D. Aissi), trenérské povinnosti nedovolily nastoupit L. Víškové, a tak domácí nastoupily pouze v devíti. I tak ale v polovině prvního poločasu vedlo turnovské družstvo žen 8:4 a čtyřbrankovým rozdílem skončila první půle utkání.

Ve druhém poločase zrychlily turnovské házenkářky přechody do útoků a střelecky jim vyšla poslední desetiminutovka, ve které skórovaly šestkrát, zatímco soupeřky ani jednou, a tak náskok narostl až na rozdíl 12 gólů.

V posledním zápase roku ženy z Turnova zajíždí 11. prosince za soupeřkami pražské Astry (na 6. místě druholigové tabulky), a postrádat stále budou zraněnou Š. Gahlerovou a R. Kohoutovou, do utkání nenastoupí M. Hadincová (pracovně mimo ČR), nenastoupí D. Aissi, A. Koubková. Případná prohra však nezmění nic na tom, že po podzimní části sezony 2016/2017 přezimuje turnovské družstvo žen na 1. místě druholigové tabulky, což je velký a nečekaný úspěch!

Sestava Turnova (branky): L. Podhajká (1/1) - M. Hadincová (6), L. Ševrová (6/3), M Poláková (4), I Tichá (4), A. Koubková (3), A. Šafářová (3), V. Ševrová (2), P. Bártová (1).

Mladší dorostenky - 2. liga

V neděli 4. prosince nastoupilo turnovské družstvo mladších dorostenek proti hráčkám z Mostu. Mostecké dorostenky byly favoritkami utkání, když v sedmi utkáních nenašly přemožitelky a jsou tak jasným lídrem druholigové tabulky.

TJ Turnov - DHK Baník Most 19:28 (12:11)

Do 5. minuty skórovaly pouze mostecké hráčky, které se dostaly do vedení 3:0. Domácí dorostenky ale „nesložily zbraně" a ve 14. minutě svítil na ukazateli stav 5:5. Srovnáno bylo také ve 28. minutě (11:11) a poločas skončil nečekaným výsledkem, když domácí první poločas o jednu branku vyhrály!

Ještě na začátku druhé půle bylo vyrovnáno - ve 35. minutě byl stav 14:14 a turnovské dorostenky hrály nejlepší zápas svojí premiérové druholigové sezony. Bohužel, nastala slabší čtvrthodinka, ve které hostující hráčky dvětkrát za sebou skórovaly. Mostecké dorostenky si dokonce vybudovaly až 11 brankový rozdíl, ale ten se domácím podařilo snížit opět na rozdíl devíti gólů.

I když rozdíl devíti branek vypadá veliký, zaslouží si všechny turnovské hráčky pochvalu za předvedený výkon a bojovnost! V devíti hráčkách nastoupily proti plné soupisce hostujícího celku - prvnímu družstvu druholigové tabulky, v jehož sestavě bylo pět hráček sbírající zkušenosti již také v 1. lize starších dorostenek.

„Dnes jsme sice prohráli s prvním celkem dorostenecké ligy - Mostem 19:28, ale byli jsme jim vyrovnaným soupeřem, dokonce jsme vyhráli první poločas 12:11 a to asi nikdo nečekal. Holky ukázaly, že házenou hrát umí a že umí bojovat i jako kolektiv, za což všechny chválím a smekám pomyslný klobouk. Pokud budou hrát i v dalších zápasech takto, jsme na správné cestě se posunout tabulkou nahoru. Nejvíce mě mrzí zranění Lucky Cvrčkové v poslední minutě a doufám, že to nebude nic vážného a držíme palce," hodnotil utkání trenér turnovských dorostenek Marek Novák.

Sestava Turnova (branky): Bíbová A. - V. Víšková (9/8), Ž. Palounková (5/1), L. Cvrčková (3), T. Beranová (2), A. Hrancová, M. A. Marko, M. Švarcová, A. Vítková.

K dalšímu utkání zajíždí mladší dorostenky do Pardubic, kde bohužel z důvodu zranění nenastoupí Eliška Berndtová a Lucka Cvrčková, hrát nemůže Míša Lohinová, a tak musí vypomoci starší žákyně.