FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

21.05.2015 09:25:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

O víkendu 16. a 17. května pokračovalo Mezinárodní mistrovství České republiky v endurosprintu dalším závodem Košťálově. Závody zde mají dlouholetou tradici a mezi závodníky jsou velice oblíbené. Přijelo sem sobotu 155 licencovaných závodníků včetně čtyř žen a 33 hobby jezdců.

Trať doznala oproti předchozím ročníkům změn a z větší části byla nová. „MMČR a třída Veterán 1 startovali v 9 hodin, jelo se 7 kol, na projetí kola bylo 25 minut a v průměru si jezdci najížděli okolo 5 minut. Přebor ČR startoval ve 12.30, jel na 6 kol a na kolo bylo 35 minut, délka kola musela být delší z důvodu velkého počtu závodníků, ale alespoň byl dostatek času na údržbu motorky, občerstvení a odpočinek. V neděli se start MMČR a PČR vyměnil a první se postavili na start přeboráři a po poledni mistrák," upřesnil za pořadatele Jaroslav Bachman.

Po startu najížděli jezdci na enduro test, který ti nejrychlejší jezdili okolo 5.30 min. Následoval krátký přejezd a najíždělo se do cross testu, který trval 5 minut. „Jezdci si testy a celkově trať velice pochvalovali, vyšlo také počasí a svítilo sluníčko, během noci sice spadlo pár kapek, ale nebyly na trati vůbec znát," doplnil Bachman. 

Endurosprint Košťálov 2015<br />Autor: David Bouchal V sobotu v absolutním pořadí MMČR zvítězil o 2,14 sekundy Patrik Markvart, který v neděli pro zranění nedokončil. Druhý byl Jaromír Romančík a třetí Michal Kadleček. Bozkovský Jiří Hádek skončil oba dva dny na pátém místě a ve své třídě E1 obsadil v sobotu třetí a v neděli druhé místo. V neděli byl absolutně nejrychlejší Jaromír Romančík, před Vítem Kuklíkem a Michalem Kadlečkem.

V přeboru ČR třídu E1 ovládli bratři Havrdové z pořádajícího Enduroklubu Semily. V sobotu zvítězil Petr před Ondrou a v neděli úspěch zopakovali, jen si prohodili pořadí. Také sobotní vložený závod hobby jezdců přinesl úspěch pro domácí. V E1 vyhrál Zdeněk Šimůnek a v E2 Martin Zeman před Jaroslavem Kučerou. Kompletní výsledky najdete na www.czechenduro.cz

Podrobná pozvánka: Enduro jezdce čeká o víkendu mistrovský sprint v Košťálově

Obrazem: Mistrovský endurosprint v Košťálově 2014

Související články z motosportu:

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Čištění kanalizace omezí parkování v ulici Antonína Dvořáka v Turnově

Severočeské vodovody a kanalizace budou v pondělí 15. července čistit kanalizaci. Kvůli práci nebude možné parkování v ulici Antonína Dvořáka. „Již ve čtvrtek byly v ulici Antonína Dvořáka umístěny dopravní značky zakazující stání vozidel v čase od 6:00 do 15:00 hodin," přiblížil vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko. Doplnil, že práce spočívá v prohlídce kanalizačního potrubí kamerou a poté proběhne následné čištění. Zákazové značení je umístěno v parkovacích zálivech od radnice, kolem lékárny a dál.

V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb

Od pátku 12. července na zhruba čtyři týdny ovlivní vnitřní provoz jablonecké nemocnice bourací a stavební práce související s výstavbou dvou propojovacích chodeb do nového pavilonu. Jedna chodba povede ze stávající urologické ambulance v přízemí, druhá z prostor vedle chirurgického JIP v prvním patře. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V harrachovské sklárně se konají už šestnácté Pivní slavnosti
Zážitková turistika nabídne mačkání skla i Kubíkův týden
Severočeské muzeum představuje restaurované klenoty ze sbírek
Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019

Nejčtenější články

15.07.: Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
15.07.: Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk
16.07.: Krkonoše zůstávají otevřené! Ministr vyjednal s Krakonošem ještě šanci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT