FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

21.05.2015 09:25:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

O víkendu 16. a 17. května pokračovalo Mezinárodní mistrovství České republiky v endurosprintu dalším závodem Košťálově. Závody zde mají dlouholetou tradici a mezi závodníky jsou velice oblíbené. Přijelo sem sobotu 155 licencovaných závodníků včetně čtyř žen a 33 hobby jezdců.

Trať doznala oproti předchozím ročníkům změn a z větší části byla nová. „MMČR a třída Veterán 1 startovali v 9 hodin, jelo se 7 kol, na projetí kola bylo 25 minut a v průměru si jezdci najížděli okolo 5 minut. Přebor ČR startoval ve 12.30, jel na 6 kol a na kolo bylo 35 minut, délka kola musela být delší z důvodu velkého počtu závodníků, ale alespoň byl dostatek času na údržbu motorky, občerstvení a odpočinek. V neděli se start MMČR a PČR vyměnil a první se postavili na start přeboráři a po poledni mistrák," upřesnil za pořadatele Jaroslav Bachman.

Po startu najížděli jezdci na enduro test, který ti nejrychlejší jezdili okolo 5.30 min. Následoval krátký přejezd a najíždělo se do cross testu, který trval 5 minut. „Jezdci si testy a celkově trať velice pochvalovali, vyšlo také počasí a svítilo sluníčko, během noci sice spadlo pár kapek, ale nebyly na trati vůbec znát," doplnil Bachman. 

Endurosprint Košťálov 2015<br />Autor: David Bouchal V sobotu v absolutním pořadí MMČR zvítězil o 2,14 sekundy Patrik Markvart, který v neděli pro zranění nedokončil. Druhý byl Jaromír Romančík a třetí Michal Kadleček. Bozkovský Jiří Hádek skončil oba dva dny na pátém místě a ve své třídě E1 obsadil v sobotu třetí a v neděli druhé místo. V neděli byl absolutně nejrychlejší Jaromír Romančík, před Vítem Kuklíkem a Michalem Kadlečkem.

V přeboru ČR třídu E1 ovládli bratři Havrdové z pořádajícího Enduroklubu Semily. V sobotu zvítězil Petr před Ondrou a v neděli úspěch zopakovali, jen si prohodili pořadí. Také sobotní vložený závod hobby jezdců přinesl úspěch pro domácí. V E1 vyhrál Zdeněk Šimůnek a v E2 Martin Zeman před Jaroslavem Kučerou. Kompletní výsledky najdete na www.czechenduro.cz

Podrobná pozvánka: Enduro jezdce čeká o víkendu mistrovský sprint v Košťálově

Obrazem: Mistrovský endurosprint v Košťálově 2014

Související články z motosportu:

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomničtí stříleli v Jičíně góly jen ve druhé třetině
Turnovští hokejisté v závěru otočili zápas se Slavojem Liberec
Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu
Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
Prozradí více o statečných ženách Terezii Riegrové a Marii Husákové

Nejčtenější články

05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Košťálově 2019
04.12.: Semilští trojbojaři startovali na Mistrovství světa v Nových Zámkoch

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT