FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

21.05.2015 09:25:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

O víkendu 16. a 17. května pokračovalo Mezinárodní mistrovství České republiky v endurosprintu dalším závodem Košťálově. Závody zde mají dlouholetou tradici a mezi závodníky jsou velice oblíbené. Přijelo sem sobotu 155 licencovaných závodníků včetně čtyř žen a 33 hobby jezdců.

Trať doznala oproti předchozím ročníkům změn a z větší části byla nová. „MMČR a třída Veterán 1 startovali v 9 hodin, jelo se 7 kol, na projetí kola bylo 25 minut a v průměru si jezdci najížděli okolo 5 minut. Přebor ČR startoval ve 12.30, jel na 6 kol a na kolo bylo 35 minut, délka kola musela být delší z důvodu velkého počtu závodníků, ale alespoň byl dostatek času na údržbu motorky, občerstvení a odpočinek. V neděli se start MMČR a PČR vyměnil a první se postavili na start přeboráři a po poledni mistrák," upřesnil za pořadatele Jaroslav Bachman.

Po startu najížděli jezdci na enduro test, který ti nejrychlejší jezdili okolo 5.30 min. Následoval krátký přejezd a najíždělo se do cross testu, který trval 5 minut. „Jezdci si testy a celkově trať velice pochvalovali, vyšlo také počasí a svítilo sluníčko, během noci sice spadlo pár kapek, ale nebyly na trati vůbec znát," doplnil Bachman. 

Endurosprint Košťálov 2015<br />Autor: David Bouchal V sobotu v absolutním pořadí MMČR zvítězil o 2,14 sekundy Patrik Markvart, který v neděli pro zranění nedokončil. Druhý byl Jaromír Romančík a třetí Michal Kadleček. Bozkovský Jiří Hádek skončil oba dva dny na pátém místě a ve své třídě E1 obsadil v sobotu třetí a v neděli druhé místo. V neděli byl absolutně nejrychlejší Jaromír Romančík, před Vítem Kuklíkem a Michalem Kadlečkem.

V přeboru ČR třídu E1 ovládli bratři Havrdové z pořádajícího Enduroklubu Semily. V sobotu zvítězil Petr před Ondrou a v neděli úspěch zopakovali, jen si prohodili pořadí. Také sobotní vložený závod hobby jezdců přinesl úspěch pro domácí. V E1 vyhrál Zdeněk Šimůnek a v E2 Martin Zeman před Jaroslavem Kučerou. Kompletní výsledky najdete na www.czechenduro.cz

Podrobná pozvánka: Enduro jezdce čeká o víkendu mistrovský sprint v Košťálově

Obrazem: Mistrovský endurosprint v Košťálově 2014

Související články z motosportu:

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podnikatelský inkubátor podporuje vznik a rozvoj inovativních firem
Od 4. srpna budou na Sněžku vozit stavební materiál
Srpnový program Kulturního centra Střelnice Turnov
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky
Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT