Hokejisté Turnova vrátili semifinále s Jičínem zpátky na svůj led

06.03.2020 16:31:21 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po skvělém výkonu celého týmu vrátili turnovští hokejisté středečním vítězstvím v Jičíně semifinálovou sérii na domácí led. Stav série semifinále Jičín - Turnov je tak 2:1, čtvrté semifinále je na programu v pátek 6. března od 19 hodin, případný pátý rozhodující zápas by se hrál v Jičíně v neděli 8. března od 17 hodin.

HC Stavební stroje Jičín - HC Turnov 1931 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Turnov na favorita série vlétl od první minuty a bojovně naladěn se dostával často před jičínského brankáře Kořínka. Na toho šel po čtvrthodině přetahované sám Švík, ale neuspěl. Jednička domácích poté podržela své spoluhráče při dvou šancích Kysely, které mu připravil nejlepší hráč na ledě Maděra. A jestliže Turnovští první přesilovku nevyužili, tu druhou už ano. Jan Zákoutský střílel od modré švihem a Zbrojova teč napnula Kořínkovu síť - 0:1! Zkoprnělý jičínský zimák pak jen s úžasem sledoval turnovského Kyselu, jenž se z půlící čáry proháčkoval až před klec domácích a v poslední minutě navýšil vedení svých barev.

Když hned v úvodu druhé třetiny Švík zpoza brány „nalil" kotouč Kotyzovi, a ten dal už na 0:3, turnovští fans měli nad těmi domácími i v menšině jasně navrch. Poté se v gólovce ocitl Isach a po něm pálil do tyče Jiří Zákoutský. Rtuťovitý Maděra znovu servíroval na zlatém podnose Kyselovi, ale ten svůj blafák poslal backhandem vysoko nad prázdnou bránu. Při pobytu turnovského lídra na trestné lavici musel své umění předvádět zase zářící Března. Na druhé straně černý útok zamotal domácí obranu tak, že Isach čtvrtým gólem vyhnal Kořínka z klece! Jeho náhradník Rylich musel hned čelit nájezdu Kotyzy, kterého přesnou nahrávkou vyslal vpřed Švík, ale koncovka šla mimo. Asistent šel potom sedět, ale hosté oslabení v závěru druhé třetiny ubránili.

Na začátku třetí nastala zajímavá situace. Při vyloučení kapitána Jana Zákoutského si Jičín vybral oddechový čas a místo Rylicha poslal do hry dalšího hráče! Turnov sice vydržel, ale ve 44. minutě buldozer Průšek přece jen snížil jeho náskok. Tuto herní variantu uplatnili domácí ještě při vyloučení Švíka, ale bylo z toho jen několik turnovských pokusů o trefení prázdných tyčí na straně Jičína. Ten se o další přesilovku připravil sám, když Kollman dvakrát chyboval při bully a šel si sednout vedle Zbroje. Když si Duda po nahrávce Maděry vylámal zuby na náhradním brankáři, Jičín záhy opět Průškem snížil na 2:4! Klid mohl přinést Suska při vyloučení Najmana, ale jeho sólo skončilo pádem následně se u jičínské střídačky porval Kotyza s Novým, takže si šli sednout oba. Do rvačky přijel jako třetí hráč jičínský Richter, který následně putoval přímo do sprch. Ve hře pět na tři měl pojistku výhry na holi Kysela, ale Rylich jej vychytal. Pak mu tutovku připravili Maděra s Isachem, ale Kyselovi už druhá trefa v duelu nebyla souzena. V poslední minutě se puk symbolicky dostal k Maděrovi, ten si doslova vychutnal Rylicha a překvapení bylo na světě!

Branky: 44. Prokop, 49. Prokop - 18. Zbroj (Zákoutský Jan, Švík), 20. Kysela, 22. Kotyza (Švík), 35. Isach (Maděra), 60. Maděra (Isach). Rozhodčí: Mareš - Grundler, Svobodová. Vyloučení: 8:7, navíc Richter (Jičín) 5 minut a osobní trest do konce utkání - Kotyza (Turnov) 10 minut. Využití: 0:2, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 27:30 (8:4, 8:15, 11:11). Diváků: 214. Jičín: Kořínek (35. Rylich) - Žalud, Marček, Richter, Mikolášek, Najman - Kollman, Borovec, Krejčík, Prokop, Žďárský, Průšek, Sedmík, Nový, Vajsejtl ml.Turnov: Března - Zbroj, Zákoutský Jan, Zákoutský P., Zákoutský Jiří - Isach, Maděra, Kysela - Suska, Švík, Kotyza - Hanuš, Duda, Vondráček.

Předchozí utkání série:

1. zápas: HC Stavební stroje Jičín - HC Turnov 1931 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Výsledkově vyrovnané utkání rozhodl Jičín v poslední třetině. Turnov předvedl výborný výkon ve všech řadách. Bohužel k prvnímu utkání semifinále nastoupili hosté jen se základní sestavou a to se projevilo deset minut před koncem, kdy se domácí tým dostal do vedení. Turnovu jednoduše, v této části zápasu, došly síly.

Branky: 6. Krejčík (Žďárský, Marček), 49. Kollman (Průšek), 53. Průšek, 57. Kollman (Hamerský) - 19. Suska (Isach). Rozhodčí: Zavřel - Doležal, Drbohlav. Vyloučení: 3:3, navíc Borovec (Jičín) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 19:35 (5:11, 6:12, 8:12). Diváků: 220. Jičín: Kořínek - Marček, Richter, Mikolášek, Najman, Hamerský - Kollman, Vajsejtl st., Borovec, Krejčík, Průšek, Žďárský, Nový, Sedmík, Prokop, Vajsejtl ml. Turnov: Března - Duda, Zákoutský Jan, Zákoutský P., Zákoutský Jiří - Suska, Maděra, Isach - Kysela, Kotyza, Vondráček - Hanuš.

2. zápas: HC Turnov 1931 - HC Stavební stroje Jičín 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Ani na druhý pokus se Turnovu nepodařilo přetlačit Jičín. Po statečném pátečním boji dvou turnovských pětek v Jičíně se střídačka domácích v neděli sic zaplnila více hráči, nicméně průběh druhého semifinálového utkání a nakonec i výsledek byl prakticky stejný.

Branky: 42. Švík (Zákoutský P., Suska) - 16. Borovec (Prokop), 20. Žalud (Prokop), 40. Průšek, 49. Vajsejtl ml. (Sedmík), 60. Krejčík (Najman). Rozhodčí: Novák - Borecký, Krejbich. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2, v oslabení: 0:1. Zásahy brankářů: 30:26 (12:6, 9:12, 9:8). Diváků: 305. Turnov: Března - Zbroj, Zákoutský Jan, Zákoutský P., Zákoutský Jiří - Isach, Maděra, Kysela - Suska, Švík, Kotyza - Hanuš, Duda, Vondráček. Jičín: Kořínek - Žalud, Marček, Richter, Mikolášek, Najman, Hamerský - Kollman, Borovec, Hladík, Krejčík, Prokop, Žďárský, Průšek, Sedmík, Nový, Vajsejtl ml.