I.A třída: Bělá a Lomnice ještě navýšily náskok na čele tabulky

02.10.2019 15:03:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Horní Branná,Pěnčín u Turnova,Jenišovice,Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté Bělé si bezpečně poradili doma s Mimoní a udrželi tak lichotivou první příčku tabulky i po osmém kole I.A třídy. Nezaváhala ani druhá Lomnice, jenž doma i přes dlouhé oslabení udolala Hejnice. Další mužstva naopak ztratila, a tak třetí v tabulce zůstává i po prohře s Doubím Košťálov.

Krásná Studánka - Horní Branná 7:1 (2:0)

K  utkání odjel hostující celek s vědomím, že jede na hřiště celku, který se také pohybuje v suterénu tabulky a nebylo by od věci přivézt nějaký bod. Již v 1. minutě však hosté inkasovali, a to je rozhodilo. Domácí celek  přidal v 31. minutě  druhou branku a branskou družinou bylo zle. Ve druhé půli svými hrubými chybami  darovali domácím  rozdíl na úrovni debaklu a zápas se dohrával  takřka jen z povinnosti.

Pokud  hosté chtějí ještě uvažovat o odpoutání se z posledního místa tabulky a jarní naději, tak musí v dalších zápasech  hodně přidat.

Branky: 1. Eimann, 31. Kseňák, 46., 49. a 85. Smolák, 77. Vondráček, 83. vlastní (Jirousek) - 61. Jón. Rozhodčí: Davignon - Kuriljak, Rouček, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Šimek, Fiedler, Jón, D. Paulů, Kubelka (80. Rychtr), Tryzna, Mečíř, Jirousek.

Košťálov/ Libštát - Doubí 1:3 (0:1)

V 11. minutě Sádek posílal centr do vápna, který si hostující stoper Brezinsky málem srazil do vlastní brány. V 18. minutě se Klaban odhodlal ke střele ze za vápna, ale jeho pokus skončil na břevně. Ve 20. následovala další šance domácích, kdy Patka ve vápně dával přihrávku pod sebe na Houžvičku, ale ten mířil pouze doprostřed branky, kde stál pozorný Vymětal. Ve 27. minutě se hosté ujali vedení, když Rydval dostal balón do křídla a proti němu vyběhl Průcha. Rydval mu ale udělal kličku a poté zavěsil do opuštěné branky.

V 63. minutě Průcha ve vápně fauloval unikajícího hráče a následný pokutový kop proměnil kapitán Brezinský - 0:2. V 67. následovala samostatná akce Drašnera, který navýšil skóre už na 0:3. V 90. minutě kosmetickou úpravu výsledku na 1:3stanovil Cerman. Ze začátku byli domácí lepší, akorát nevyužili řadu šancí, po první inkasované brance se hra domácích rozsypala a už se nedostali do zápasu.

Branky: 90. Cerman - 27. Rydval, 63. Brezinský z pen., 67. Drašner. Rozhodčí: Šubrt - Šůma, Mach, ŽK: 1:1. Diváků: 128. Košťálov/ Libštát: Průcha - Kosina, Fejfar, Šafář (55. K. Janata), Klaban (72. Koldovský), Holovič, Cerman, Houžvička (79. Frolík), Sádek, Patka.

Lomnice n. P. - Hejnice 3:1 (2:1)

Domácí věděli, že Hejnice jsou hodně fotbalovým týmem a nečeká je snadná robota, to ještě navíc nevěděli, že budou hrát 60 minut v oslabení...

Už v 1. minutě mířil Drusanův trestný kop těsně mimo branku hostů. V 16. minutě Lomničtí sehráli rychlý aut, Lábek uvolnil Drahoňovského, a ten z 10 metrů rozvlnil síť. Za dvě minuty mohli hosté srovnat, ale jejich hlavička mířila v šanci nad branku. Ve 21. minutě při domácí šanci obránce hostů zahrál v pokutovém území rukou, rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Gaubman. Ve 25. minutě po předchozím varování skóroval z rychlé akce Koťátko a snížil na 2:1. Druhá rána pro domácí přišla ve 30. minutě, kdy byl za faul rukou zezadu vyloučen Gaubman. Lomničtí přežili tlak hostů do konce poločasu a to zřejmě bylo rozhodující pro celý zápas.

Ve druhém poločase se domácí zatáhli a čekali na brejky. Domácí výhru pak potvrdil třetím gólem v 88. minutě čerstvý Vacek. Rozkouskovaný závěr už pak domácí dovedli k výhře.

„Hráči druhou půli v oslabení odmakali, musím poděkovat všem. Nakonec jsme spokojení, jak jsme to zvládli," řekl pro Naše Pojizeří trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 17. Drahoňovský, 22. Gaubman, 88. Vacek - 26. Koťátko. Rozhodčí: Klement - Nešněra, Havel, ŽK: 2:5, ČK: 1:0 (30. Gaubman). Diváků: 200. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Košťák, Gaubman, Janata - Portyk, Lábek, Drusan, T. Veg (79. Sehnoutek) - Drahoňovský (61. Vacek), Majer (75. Dlouhý).

Bělá - Mimoň 5:0 (1:0)

K sobotnímu utkání, zavítala do Bělé Jiskra Mimoň. Další soupeř, o kterém toho domácí moc nevěděli. K tomu všemu se nám ještě rozrostla bělská marodka o Pavlatu.

Do soupeře se ale pustili s vervou, a v 9. minutě mohli jít do vedení. Votočkovi však gólovou střelu gólman chytil. O pět minut později naložili stejně se svoji šancí i hosté, a tak se prvního gólu fanoušci dočkali až ve 20. minutě. To do vápna nacentroval balón Rypl a hostující Feher jej poslal za záda svého gólmana - 1:0. O tři minuty později vypíchl balón hostům Mach, po křídle utekl, a ve vápně hledal Votočka, ten ale na míč nedosáhl. Ve 37. minutě už několik kol výborně chytající Jakubičko vytlačil střelu hostů konečky prstů nad. Další skvělý zákrok předvedl ve 45. minutě, a i díky tomu skončil poločas těsnou výhrou Jívanu.

Hned na začátku druhé půle trefili hosté břevno. Tímto činem, jako by domácí probudili. V 51. minutě sklepl Votoček balón Čokinovi, ale jeho střela šla vedle. O deset minut později uklidnil všechny příznivce Bělé Votoček. Po akci Berana totiž zvýšil na 2:0. O dvě minuty později si skvěle hrající Mach naběhl na roh Otmara, a pěknou hlavičkou zvýšil na 3:0. Hra hostů už se v té době úplně rozsypala a o dalších pět minut inkasovali počtvrté. To si s obranou pohrál Votoček, našel Otmara, a ten neměl problém zvýšit. V 71. minutě si role prohodili a na 5:0 zvýšil Votoček. V 73. minutě si po dlouhé době sáhl na balón Jakubičko, ale neměl se střelou sebemenší problém.

V sobotu se na hřišti také potkali dva Beranové v domácím mužstvu. Táta se synem. A právě Beran starší, odmítl být slavným a zvýšit na ještě větší rozdíl. Beran nastoupil i za hosty, ale to už byla jen shoda jmen. Pět minut před koncem mohl dovršit hattrick Votoček, ale taky nechtěl být slavný...

„Ač se podle výsledku zdá, že to bylo opět jednoduché, opak je pravdou. Soupeř se položil opravdu až za stavu 3:0, a ač okupují spodní příčky tabulky, tak podali slušný výkon. Tabulka je natolik vyrovnaná, že výhra by je posunula na čtvrté místo tabulky. My jsme ale rádi, že se tak nestalo a naopak, s Lomnicí jsme se díky prohře Košťálova odpoutali na prvních dvou příčkách zbylým týmům," hodnotil utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 20. vlastní (Feher), 61. a 71. Votoček, 63. Mach, 68. Otmar. Rozhodčí: Švajdler - Paulus, Všetečka, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Bělá: Jakubičko - Otmar, Huráň, Jaroš, Rypl, L. Beran, Motejlek, Mach, Čokina, Votoček, D. Hanč (35. M. Hanč, 75. P. Beran). Mimoň: Holub - Ležák, Mikloda, Foubík, Volejník, Feher (67. Štafl), Válek, Moc, Pekař (82. Eichler), Hřeben (57. J. Beran), Opelt

Sokol Pěnčín - Rynoltice 3:0 (2:0)

Domácí se ujali vedení už v 5. minutě díky proměněné penaltě kapitána Jana Škréty. Těsně před poločasem a hned poté na začátku druhého zvyšoval už na 3:0 ve formě hrající Tomáš Bárta. Ve 45. minutě byl vyloučen Rynoltický Kotek, takže závěr zápasu už domácí Sokol Pěnčín zvládl dovést k cenné výhře.

Branky: 5. Jan Škréta z pen., 43. a 47. Bárta. Rozhodčí: Bohatý - Řezníček, Balatka, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (45. Kotek). Diváků: 100. Sokol Pěnčín: Lamač - Kratochvíl (Jindřich Škréta), Schmeiler, Jaček, Primásek, D. Škréta, Jan Škréta, Kotrman (64. Žďárský), Lhoták, Bárta (72. Gábr), Matějíček (76. Šerpán).

Bílý Kostel - Jenišovice 5:0 (1:0)

Jenišovice se z čelních míst tabulky nadále propadají. V Bílém Kostele jim na půdě 14. celku I.A třídy nevyšlo téměř nic, a proto prohráli vysoko o pět gólů.

Branky: 35. a 85. Studnička, 53. Lochman, 64. Resl, 87. Vacek. Rozhodčí: Čurda - Blaschke, Bohuš, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Jenišovice: Cejnar - Žák, Bubák, Nedelchev (58. Bernard), Vích, Resl (46. Marek), D. Hurt (46. Holeček), Fedorko, Vavřich, Randák, Poláček.