I.A třída: Derby s Košťálovem jednoznačně ovládla Lomnice

31.10.2017 15:03:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

Nečekaně snadný průběh pro domácí mělo derby v I.A třídě mezi Lomnicí nad Popelkou a spojeným týmem Košťálova a Libštátu. První poločas byl vyrovnaný, ale domácím padlo do brány vše a vedli 3:0, druhý poločas už byl jednoznačný pro Lomnici, útočník Daniel Drahoňovský si připsal hattrick.

Lomnice n. P. - Košťálov/ Libštát 5:0 (3:0)

V 10. minutě se po skrumáži dostal míč k Drahoňovskému, který vše propálil. Poté šli po domácí chybě košťálovští sami do protiútoku, Holovič obešel i gólmana přibyla, ale trefil jen boční síť. Po standardní situaci ve 35. minutě Drusan našel Drahoňovského, který znovu věděl co s míčem a gólem na 2:0 domácí tým uklidnil. Těsně před přestávkou kopali domácí rohový kop a Drusan se trefil přímo z rohu od tyče do branky - 3:0! Top bylo při vyrovnaném průběhu pro hosty hodně kruté.

Ve druhém poločase byl v 62. minutě po druhé žluté kartě vyloučen košťálovský Vancl a hosté už zřejmě ztratili víru v obrat. Ještě víc to platilo tři minuty poté, kdy domácí kapitán Gaubman přehodil gólmana Klazara a zvýšil na 4:0. V 69. minutě Drusan našel Gaubmana, ten už mohl střílet, ale ještě vyšperkoval akci přihrávkou na Drahoňovského, který gólem na 5:0 dokončil hattrick. V úplném závěru ještě utržil červenou kartu za strčení do protihráče košťálovský Holovič.

„Jsme spokojeni s bojovným výkonem i body. Ve druhém poločase už hosté rezignovali a my jsme měli ještě mnoho nevyužitých šancí," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 10., 35. a 69. Drahoňovský, 45. Drusan, 64. Gaubman. Rozhodčí: Krucký - Miškař, Vydra, ŽK: 3:2, ČK: 0:2 (62. Vancl, 86. Holovič). Diváků: 100. Lomnice: Přibyl - Janata, Bryscejn, Materna, Veg - Košťák (17. Sehnoutek), Drusan, Gaubman, Dlouhý (64. Kraus) - Drahoňovský, Heřmanský (55. Fedorko). Košťálov/ Libštát: Klazar - Klaban, Vancl, Sládek, Grafek (46. Stehlík), Piry, Holovič, Cerman, Kosina (76. Koldovský), Sádek (55. Lukeš), Janata.