I.A třída: Horní Branná má po derby s Jilemnicí první bod za remízu

17.09.2012 11:17:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

V I.A třídě byly na programu hned dvě derby. V Lomnici jednoznačně kralovala Mírová a po zásluze si odvezla tři body, v Horní Branné měli domácí blízko k první výhře, ale nakonec ještě Jilemnice vyrovnala. I tak získala Horní Branná historicky první bod v I.A třídě.

V dalším utkání si vedoucí Bozkov po vyrovnaném prvním poločase ve druhém jasně poradil se Stráží nad Nisou a vévodí tabulce bez ztráty bodu a skóre 24:7!

Lomnice - Mírová 1:5 (1:3)

Utkání ovlivnila hned první minuta zápasu, když Marek Jíra trefil břevno a míč vyskočil zpátky do hřiště. Rozhodčí po domluvě s pomezním gól uznali. Cokoliv se potom na hřišti dělo bylo náležitě komentováno domácími, kteří místo toho, aby hráli fotbal, vylévali si zlost na sudích. Hosté toho jednoduše využívali a jejich odpovědí byla další branka Horáka v 18. minutě. Aster ve 40. minutě vykřesal pro domácí snížením jiskřičku naděje, ale ještě do poločasu zvýšil vedení hostů Plátek.

Nástup do druhé půle měli domácí znovu děsivý, když Kos, který nastoupil do branky po dlouhé době, vyrobil dvě hrubky. Nabízené šance zužitkovali M. Jíra a Krejčík ke zvýšení náskoku Mírové až na 1:5. V 89. minutě ještě Marek Jíra odmítl hattrick, když penaltu za sražení Tokana napálil pouze do břevna.

„Měli jsme katastrofální vstupy do obou poločasů, jinak nebyla hra tak jednoznačná. Každopádně se nám tento zápas nepovedl a musíme příště vyhrát na hřišti poslední Raspenavy," poznamenal po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 40. Aster - 1. a 47. M. Jíra, 18. Horák, 42. Plátek, 48. Krejčík. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 5:3, ČK: 1:0 (92. Kraus). Diváků: 90. Lomnice: Kos - Čapek, Mich. Drábek, Štejfa, T. Ďoubalík - Sedlák (70. Bouška), Kraus, Láska (70. F. Košťák), J. Ďoubalík - Aster, Koudelka. Mírová: J. Jíra - Mrňák, Hejduk, M. Zelnický, Ráliš - Krejčík (75. Rohatský), Horák (56. Žabokrtský), M. Jíra, Plátek - D. Zelnický (67. Tokan), Beneš.

Bozkov - Stráž n. N. 4:1 (0:0)

Vedoucí tým tabulky Bozkov má menší krizi útočníků, když zranění jsou Pekárek i Mazánek a stop za červenou kartu má Havel. Všechny ale proti Stráži nad Nisou zastoupil Libor Nesvadba, který vstřelil hattrick a měl lví podíl na domácí výhře. Ta se nerodila lehce, protože soupeř disponuje mladými technickými hráči. Zároveň ale fotbalisté Stráže hráli otevřený fotbal, který jistě zaujal diváky.

V prvním poločase žádná z mnoha šancí v brance neskončila, poprvé rozvlnil síť až Nesvadba v 58. minutě. Hosté se ale nezalekli a v 63. minutě bylo vyrovnáno na 1:1. V 72. minutě ovšem znovu zaúřadoval Nesvadba, který prostřelil strážského gólmana. Stále ale utkání nebylo rozhodnuté, definitivně domácí uklidnila až další branka v 81. Prouska a v 90. minutě dokončený hattrick Nesvadby.

„Soupeř nám nenechával moc volného prostoru, takže vítězství se nerodilo lehce. Po pěti kolech jsme neztratili ani bod, ale je nutné vidět, že jsme hráli čtyřikrát doma, i když s kvalitními soupeři. Nyní nás prověří venkovní utkání v Mimoni a ve Stráži pod Ralskem," řekl k utkání sportovní manažer Bozkova Miroslav Gůra.

Branky Bozkova: 58., 72. a 90. Nesvadba, 81. Prousek. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Linek, Kobrle - Prousek, Makula, Burnus, Coufal (85. L. Pisek) - Nesvadba, Landiga (65. Kubán).

Horní Branná - Jilemnice 2:2 (1:0)

Fotbal se hrál v neděli více bojovný jako bývá v pravém derby. Domácí byli dlouho lepší a vytvářeli si převahu, kterou ale využil jen jedinou brankou ve 29. minutě Nýdrle. Přitom už ve 3. minutě Jón z hranice penalty přestřelil branku, a stejný hráč nemířil přesně ani ve 22. minutě. Jilemnice měla v prvním poločase jen dvě menší příležitosti.

Druhý poločas začali domácí znovu výborně a v 52. po dobré kolmé přihrávce utekl, stejně jako poprvé, Nýdrle a střelou z úhlu podél brankáře zvýšil na 2:0. V 65. minutě měl stejný hráč Horní Branné i třetí podobnou příležitost, ale tentokrát jej tísnili obránci a brankář Černý stačil zasáhnout. To by zřejmě definitivně rozhodlo pro domácí, takhle ale střídající Princ vzápětí snížil a opět Princ v 81. minutě, když už domácím trochu docházely síly, vyrovnal na konečných 2:2.

„Měli jsem blízko k výhře, ale máme alespoň první bod. Chci pochválit hráče za dobrý přístup, takhle se má v I.A třídě hrát. Škoda našich nevyužitých šancí v prvním poločase," řekl k utkání trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

„Dostali jsme ha hubu ze všech stran. Byl to náš nejhorší výkon na podzim. Takhle se nehraje o body a o přízeň fanoušků, kterých se sešlo téměř 300. Nás zachránil střídající útočník Princ, který nám dvěma trefami v 67. a 81. minutě zajistil bod, který bereme," komentoval utkání vedoucí družstva Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 29. a 52. Nýdrle - 67. a 81. Princ. Rozhodčí: Noháč - Špidlen, Huřták, ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (80. Kocourek). Diváků: 250. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Vašek, Chlup - Jón (90. Beneš), Pešina, Zuzánek, Svoboda - Šimek (80. Fiedler), Čermák, Nýdrle. Jilemnice: Černý - Šnorbert, Šťastný, Paulů (65. Princ), Mečíř - Vancl, Jež, Tonar, Schauer ml. - Horáček (83. Kužel), Bergemann (75. Faistauer).