I.A třída: Košťálov dvěma góly v závěru otočil utkání v Jilemnici

07.10.2013 14:37:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V Jilemnici se hrálo pěkné derby s mnoha šancemi na obou stranách. Domácí dlouho vedli, ale Košťálov díky dvěma gólům v závěru slavil vítězství. V dalším utkání Lomnice vedla ještě v 85. minutě nad Hejnicemi 2:0, přesto utkání ještě ztratila. Body nezískala ani Horní Branná v nedělním utkání proti Cvikovu.

Jilemnice - Košťálov 3:4 (2:1)

Ve 4. minutě si první velkou šanci vytvořili hosté, když Janata zahrával standardní situaci, ale Cerman hlavou přestřelil. V 8. minutě přišla krásná dalekonosná střela domácího Hadače, kterou skvělým zákrokem brankář Jakubičko vytáhl na rohový kop. V 10. minutě zahrával domácí standardní situaci Figura, na zadní tyči byl nikým nehlídaný Mečíř, který hlavou otevřel skóre utkání. Ve 13. minutě zaváhal košťálovský Kašpar, který nedokázal odkopnout míč, ten se poté dostal k Horáčkovi a následně k Maškovi, jenž nedal Jakubičkovi šanci a zvýšil už na 2:0. Ve 26. minutě hosté snížili, na centr Janaty si ve vápně naskočil Poledník a mířil přesně hlavou. Ve 44. minutě jilemnický Figura zahrával trestný kop z levé strany, brankář vyrazil podle domácích míč zpoza brankové čáry, ale asistent rozhodčího, který stál na brankové lajně, nesignalizoval nic.

V 62. minutě domácí Illner hlavičkoval po nahrávce Hadače do břevna. O minutu později Illner našel Bergemanna, který ale laxní hlavičkou netrefil branku. V 69. minutě se hosté dočkali vyrovnání, K. Janata našel skvostnou přihrávkou mezi obránce Zboroně, ten postupoval sám na brankáře a v tváří v tvář se nemýlil. V 72. minutě po druhé žluté kartě zamířil pod sprchy domácí Horáček. Ve stejné minutě střela hostů skončila střela ze 20 metrů na horní tyčce domácí branky. V 75. minutě se k úniku dostal Illner a z velkého úhlu střelou bodlem na zadní tyč překvapil gólmana Jakubička - 3:2.

Domácí i v deseti dokázali vstřelit branku, ale nápor ke konci nevydrželi. V 85. minutě přišla standardní situace Košťálova, kterou zahrával kdo jiný než Karel Janata a našel na zadní tyči Tuláčka, který svým premiérovým gólem v dresu Košťálova vyrovnal na 3:3. Když už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně, tak se v 87. minutě ve vápně dostal k hlavičce Cerman, překonal gólmana Černého a zajistil svému týmu vítězství 3:4.

„Kluci makají, dřou, ale musí ještě víc. Nikdo nás z těch sr... nedostane. Musíme makat, makat a jenom makat," dodal k zápasu trenér Jilemnice Michael Hradecký.

„Divákům se dnešní utkání muselo líbit, hrál se velmi zajímavý fotbal. Ten závěr zápasu byl infarktový. Domácích mi je celkem líto, protože v jejich situaci přijít o body takhle v závěru je nešťastné, ale my si toho vítězství nesmírně ceníme," uvedl vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 10. Mečíř, 13.Mašek, 75. Illner - 26. Poledník, 69. Zboroň, 85. Tuláček, 87. Cerman. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 3:1, ČK: 1:0 (72. Horáček). Diváků: 100. Košťálov: Jakubičko - Grafek, Kašpar (46. Zboroň), Huráň, I. Móro - F. Piry, Cerman, Poledník, J. Sádek (46. Prousek) - K. Janata, Tuláček. Jilemnice: Černý - Šťastný, Šnorbert, Hadač, Mečíř - Bergemann, Mašek (55. Kubina), Jež, Figura -Illner (83.Vorel), Horáček.

Lomnice - Hejnice 2:3 (0:0)

V prvním poločase se hrál bídný fotbal téměř bez šancí. Ve druhém poločase se ale obě mužstva zlepšila a diváci, kteří neodešli, mohli vidět hned pět gólů. V 68. minutě otevřel skóre povedenou střelou ze 20 metrů Drábek. Pak při jedné dobré šanci neuspěl Drahoňovský, ale v 83. minutě to napravil, když dobře našel Podstavka a domácí vedli 2:0. Málokdo by v té době tipoval, že by ještě domácí mohli o body přijít, ale stalo se...

V 85. minutě totiž hosté snížili ze sporné penalty a v 88. vyrovnali na 2:2 po špatném vyběhnutí brankáře Jezdinského. V 90. minutě Košťák zbytečně obdržel druhou žlutou kartu a následně červenou a ve stejné minutě vstřelili Hejničtí třetí gól, který rozhodl o tom, že si odvezli všechny body!

„Nemůžeme se na nic vymlouvat, nezvládli jsme vůbec konec zápasu. Od 85. minuty jsme úplně přestali hrát," řekl k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky Lomnice: 68. Drábek, 83. Drahoňovský. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 2:3, ČK: 1:0 (90. Košťák). Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - T. Ďoubalík, Drábek, Kraus, Košťák - J. Ďoubalík (65. Vohnout), Heřmanský, Vávra, Podstavek - Drahoňovský, Čermák (46. Sedlák).

Horní Branná - Cvikov 1:3 (0:2)

Domácí fotbalisté chtěli přerušit neporazitelnost Cvikova. Utkání však mnohem lépe začali hosté rychlou kombinační hrou. Domácí hráli nedůrazně, nervózně a nestíhali, navíc měli ze soupeře zbytečný respekt. Už v 7. minutě v domácím pokutovém území fauloval Kocourek a byl z toho pokutový kop pro hosty, který Jirák proměnil přesnou střelou k tyči - 0:1. Hosté měli stálou územní převahu, ale ve 21. minutě mohlo být vyrovnáno, když Landiga dostal přihrávku mezi obránce a postupoval sám na brankáře. Prováhal však vhodný okamžik k zakončení a brankář mu zmenšil prostor vyběhnutím a střelu vyrazil. Dvě minuty na to po pravé straně utekl pravý záložník Cvikova, nahrál na roh malého vápna, kde nikým neatakovaný Vacek míč pouze usměrnil za záda Hoffmana - 0:2. Domácí se těžko za tohoto stavu vzpamatovávali ač hru postupně vyrovnávali.

Do druhého poločasu vystřídali domácí trenéři dva hráče a přeskupili sestavu, se kterou začali hrát více aktivně a získali převahu. V 54. minutě se Beneš uvolnil na levé straně, jeho centr šel na zadní tyč, ale Nýdrle z voleje ze 4 metrů přestřelil. V 60. minutě Pešina uvolnil Landigu, který šel sám, přihrál Nýdrlemu a odražený míč po jeho střele Landiga vrátil do sítě - 1:2. Potom hosté zahrozili trestným kopem, ale Hoffman střelu mířící do šibenice vyrazil. Ještě jednou se hosté dostali po brejku, ale Suněk střílel vedle. V 75. minutě brankář hostů chytil malou domu a byl z toho pro domácí nepřímý kop ze vzdálenosti 5 metrů od brankové čáry. Střela ovšem skrumáží hráčů neprošla a z dalšího trestného kopu Nýdrle přestřelil. V 85. minutě Vašek minul centr a Suněk šel sám na vyběhnuvšího Hoffmana, kterého přeloboval - 1:3. Tím bylo utkání prakticky rozhodnuto.

„Za druhý poločas naši hráči zaslouží pochvalu, ale každé fotbalové utkání se hraje na dva poločasy!," komentovala zápas trenérská dvojice Horní Branné Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 60. Landiga - 7. Jirák z penalty, 23. Vacek, 85. Suněk. Rozhodčí: O. Marek, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Horní Branná: Hoffman - Šimůnek (80. Fiedler), Vašek, Chlup (46. Gaudel) - Kocourek (46. Beneš) - Zuzánek, Pešina, Svoboda - Landiga, Jón, Nýdrle.