I.A třída: Lomnice rozstřílela pěti góly Krásnou Studánku

12.11.2012 11:36:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice

V posledním podzimním kole I.A třídy na trávník Jilemnice zavítal Bozkov, který potvrdil vedení v tabulce jednoznačnou výhrou 4:0. Ještě více branek nastříleli lomničtí hráči do sítě Krásné Studánky. Mírová se musela sklonit v souboji o druhé místo před Mimoní a Horní Branná podlehla Cvikovu.

Jilemnice - Bozkov 0:4 (0:2)

Domácí se v v úvodu utkání do lídra pěkně zakousli, série rohů však ke vstřelení branky nevedla. Bozkovu naopak vyšla parádně hned první vážná akce. Výkop Maňáka prodloužil Makula na Mazánka, a ten z hranice šestnáctky trefil přesně k bližší tyči - 0:1. Ve 37. minutě letěla střela domácích nad. Závěr poločasu patřil hostům. Přímý kop Makuly však zlikvidoval brankář Černý. Poté po pravé straně unikl Landiga, jeho přihrávku na volného Mazánka odvrátila na poslední chvíli domácí obrana. Ve 45. minutě po Makulově přihrávce udělal Havel kličku i brankáři a trefil prázdnou branku - 0:2.

Druhý poločas začal velešancí Havla, jehož tečovaná střela skončila na břevně! Ještě v 55. minutě po centru zleva chybělo Mazánkovi pár centimetrů k zakončení. Otěže utkání však přebrali domácí, v 57. minutě letěl výborný centr do vápna hostů, následovala hlavička zblízka, ale výtečný Maňák chytil. O pět minut později do šance pronikl Princ, ale minul o chloupek bozkovskou branku. A do třetice brankář hostí výborně zlikvidoval nohama další šanci Jilemnice. Bozkov nápor přečkal a zas byl aktivnější. V 78. minutě Martin Havel vymotal obránce a prostřelil Černého - 0:3. Tento úder už poslal domácí definitivně do kolen. Závěr utkání byl zcela v režii hostů. Hlavičku střídajícího Hlavy i bombu Červeného brankář vyrazil. Další roh Makuly už Lukáš Hlava uklidil na bližší tyči do sítě - 0:4.

„Vyhrálo lepší mužstvo. Bozkov má kvalitnější kádr a to se potvrdilo. Gratuluji soupeři ke třem bodům," byl stručný v hodnocení vedoucí mužstva Jilemnice Michael Hradecký.

„Předvedli jsme pěkný kompaktní kolektivní výkon, vypracovali jsme si více šancí a čtyři proměnili. Nutno podotknout, že se hrál na výborně připraveném terénu velice pěkný fotbal z obou stran, pro domácí je prohra asi hodně krutá, ale my jsme měli v bráně vynikajícího Maňáka," poznamenal po utkání vedoucí mužstva Bozkova Milan Mayer.

Branky: 11. Mazánek , 45.  78. Havel, 88. L. Hlava. Rozhodčí: Vokřínek, Vrtal, M. Trdla, ŽK: 3:1. Jilemnice: Černý - Mečíř, P. Schauer, Paulů, Šnorbert - Vancl (65. Faistaver), Tonar, Jež, M. Schauer (65. Bergemann) - Princ, Hartych (50. Horáček). Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Linek , Kobrle -  Landiga (82. L. Hlava), Burnus, Makula, Prousek - Havel (89. L. Picek), Mazánek (67. Kubán).

Lomnice - Krásná Studánka 5:0 (3:0)

Fotbal I.A třída, utkání Lomnice nad Popelkou - Krásná Studánka<br />Autor: Zdeněk Matura

Domácí od začátku zabrali a v 15. minutě se ujali vedení, když se trefil Vávra po nahrávce Ďoubalíka. Ve 25. přidal druhou branku Aster po nahrávce Kose a o deset minut později se prosadil po samostatné akci, takže byl stav 3:0.

Ve druhém poločase se hosté zlepšili a mohli snížit, v té chvíli ale lomnické barvy podržel brankář Jezdinský a domácí se znovu po oživení střídáními rozehráli až k brankovému koncertu. V 65. minutě se trefil Sedlák po pasu Astera a v 75. Láska završil skóre na 5:0 po akci Ďoubalíka.

„Chyběli nám vykartovaní hráči, ale srovnali jsme se s tím dobře a předvedli povedený zápas, byl jsem spokojen i s bojovností," řekl k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 15. Vávra, 25. a 35. Aster, 65. Sedlák, 75. Láska. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 3:1. Diváků: 50. Lomnice: Jezdinský - Čapek, T. Ďoubalík, Štejfa, Bouška (46. Košťák)  - J. Ďoubalík, Kos, Fišar (60. Sedlák), Láska - Aster, Vávra (70. Drahoňovský). Fotogalerie z utkání

Mírová - Mimoň 1:3 (0:1)

Na těžkém terénu se hrála vyrovnaná partie, hosté ale lépe využívali své šance. Ve 32. minutě měli domácí jednu z největších příležitostí, ale D. Zelnický mířil hlavičkou pouze do gólmana a z následné dorážky trefil Horák tyč. Ve 37. minutě se Mrňák špatně dohodl s brankářem Jírou a Suter lehce zmatků využil ke vstřelení úvodního gólu.

Po změně stran stačilo hostům narušovat domácí rozehrávku a využívat rychlé protiútoky. Přesnou ukázkou toho byla akce v 52. minutě - Hanousek získal míč a akci zakončil přesně Matušek - 0:2. Domácím nezbylo než hrát vabank, ale hosty při několika šancích podržel brankář Slavík, při jedné z největších v 60. minutě chytil střelu D. Zelnického. V 73. minutě ale už přece jen kapituloval, když Tokan zakombinoval s D. Zelnickým, který snížil na 1:2. Dvě minuty poté Marek Jíra orazítkoval tyč mimoňské branky a gólman vyrazil i jeho následující střelu v 77. minutě. Hostům znovu vyšel rychlý brejk - Kolda vystihl přihrávku a trefil se přesně, čímž zápas definitivně rozhodl.

„Za předvedený výkon jsme si body nezasloužili, hosté využívali naše chyby a nejlepším hráčem na hřišti byl jejich gólman,"  komentoval utkání vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 73. D. Zelnický - 37. Suter, 52. Hanousek, 81. Kolda. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Mírová: J. Jíra - Ráliš (89. Kovář), Hejduk, M. Zelnický, Mrňák - Krejčík, Horák, M. Jíra, Beneš - D. Zelnický, Tokan.

Horní Branná - Cvikov 0:1 (0:0)

hráči Cvikova přijeli v neděli do Branné neprohrát a podle toho také nastoupili do utkání. Hráli od začátku útočně, domácí však také. První šanci měli hosté ve 4. minutě, ale brankář Hrubý byl na místě. V 7. minutě se po pravé straně uvolnil Nýdrle, nahrál před branku Šimkovi, ale ten nevyzrál na brankáře hostí Machačného, který nepovedenou střelu vyrazil na roh. Tři minuty na to opět Šimek obstřelil Machačného, ale pomalou střelu obránce hostů vykopl z prázdné branky. Ve 14. minutě individuálně pronikl Čermák po pravé straně a z úhlu střílel pod břevno, ale Machačný opět vyrazil na roh. Minutu na to hostující útočník hlavou netrefil branku. Ve 22. minutě následovala další šance hostů, ale Hrubý chytil. Další střely vyslal Nýdrle a Zuzánek, ale výsledek se neměnil. Ve 36. minutě po pravé straně unikl útočník hostů, ale pouze trefil tyč. Ve 40. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen cvikovský Červenka.

Druhý poločas sice začal náporem domácích, ale bez gólového efektu. Střely Zuzánka a Beneše branku hostů neohrozily. V 73. minutě domácí zahráli špatně trestný kop a hosté šli z rychlého protiútoku Maškem mazácky do vedení. Domácí se s tím nesmířili a dále útočili. Fiedler však z blízka přestřelil a Čermák z 10 metrů pouze trefil nohy brankáře Machačného. Pak se už hosté mohli radovat z vítězství. Na jaře se tito soupeři znovu utkají hned v prvním kole, ale v opačném gardu.

Branka: 73. Mašek. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (40. Červenka). Diváků: 100. Horní Branná: Hrubý - Kocourek, Vašek, Chlup - Jón (75. Fiedler), Nechanský, Zuzánek, Beneš (82. Šimůnek) - Nýdrle, Čermák, Šimek (70. Fiedler).