I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu

13.10.2021 22:06:43 | Autor: Petr Ježek, mp | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

V 11. kole I.A třídy Libereckého kraje hostil vedoucí celek tabulky FC Pěnčín fotbalisty SK Jívan Bělá. Dobře bránící hosté si odvezli cenný bod za remízu 2:2, ale byli velmi blízko i výhře. Vítězství si připsaly i Semily a Košťálov/ Libštát.

FC Pěnčín - Bělá 2:2 (0:2)

V sobotu Bělá zajížděla na horkou půdu do Pěnčína. A ač jsou domácí na prvním místě, chtěli hosté odvést nějaký ten bod domů. Někdo věřil i ve vítězství a nechybělo k tomu mnoho.

Domácí se snažili od první minuty Bělou dostat pod tlak. Hned v 6. minutě ale zapomněli na zadní vrátka a Militký poslal hosty do vedení 0:1. V 10. minutě kopali domácí trestný kop, který ale skončil nad brankou uzdraveného Jakubičky. Domácí měli v poli mírnou převahu v držení míče, ale do vyložených šancí se nedostávali. Hosté měli opačný problém třeba ve 33. minutě, kdy vyloženou šanci zahodil Liška. O minutu později se už ale trefil a Bělá vedla 0:2. Tímto výsledkem skončil první poločas a minimálně domácí, včetně diváků, byli jako opaření.

Na začátku druhé půle mohl Liška vedení hostů ještě navýšit, ale gólman domácích mu šanci zneškodnil. Domácí se poté dostali do několika slibných šancí, kontaktní branku ale vstřelili až v 57. minutě, kdy se trefil zkušený exligový Čížek a snížil na 1:2. V 72. minutě po brejku vyrovnal Hartman na 2:2 a začínalo se od nuly. V 82. minutě se hosté dočkali opět vedení, pro ofsajd ovšem gól uznán nebyl. Do konce utkání se výsledek už nezměnil a oba kluby si ze zápasu připsaly po bodu.

Utkání I.A třídy FC Pěnčín - SK Jívan Bělá<br />Autor: Antonín Bělonožník „Věděli jsme, kam jedeme, jak si domácí stojí v tabulce a i přesto jsme nejeli s poraženeckou náladou. Naši kluci opět ukázali touhu po vítězství, dobrou partu a hlavně bojovnost. Soupeře se nezalekli a nechybělo mnoho, abychom si odvezli všechny body. Bohužel jeden pán byl  proti. Spokojenost je ale i s jedním bodem. Velké poděkování patří také fanouškům, kteří ve velkém počtu do Pěnčína přijeli a celý zápas svůj tým podporovali," uvedl k utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 57. Čížek, 72. Hartman - 6. Militký, 34. Liška. Rozhodčí: Polák - Blaschke, Horák, ŽK: 4:1. Diváků: 140. FC Pěnčín: Pivrnec - Mätzelt, Vrabec, Scholz, Heinrich (76. Ráček), Pour, Maryško, Čížek, Pelta (46. Hrnčíř), Štemberk (53. Nulíček), Dědek (46. Hartman). Bělá: Jakubičko - Rypl, Motejlek, Janů, Brožek, Beran (80. Vorel), Liška, Grebeníček, Šimůnek, Militký (89. D. Hanč), Vitvar. Fotogalerie z utkání

Košťálov/ Libštát - Doubí 2:1 (1:1)

Košťálovští neprohráli už pět utkání v řadě! Tentokrát bodovali dokonce za tři body, ale výhru jim zajistil až gól Piryho v nastavení! Hosté od 3. minuty vedli po brance Sandra, ve 35. minutě vyrovnal za domácí tým Houžvička. Pak se dlouho žádná ze šancí neujala, ale závěr vyšel domácím.

Branky: 35. Houžvička, 92. Piry - 3. Sandr. Rozhodčí: Ďörď - Plíva, Opelt, ŽK: 1:3. Diváků: 100. Košťálov/ Libštát: Věrný - Kosina, Vancl, Piry, Klaban, Holovič (65. M. Janata), Houžvička (65. Lukeš), Sádek, K. Janata, Vohnout, Šafář.

Semily - Rynoltice 4:0 (2:0)

Dobré výkony z venku konečně potvrdili semilští hráči i v domácím utkání. Do poločasu založil domácí náskok dvěma góly zkušený Tomáš Mazánek. V 55. minutě byl rovnou za červenou vyloučen rynoltický Chwiedziuk. Semilští přesilovku využili ke zvýšení v 57. minutě na 3:0 Klímou a v 78. minutě už na 4:0 Hájkem. V závěru byl po druhé žluté vyloučen ještě rynoltický Bláha.

Branky: 23. a 43. Mazánek, 57. K. Klíma, 78. V. Hájek. Rozhodčí: Klement - Svoboda, Lebeda, ŽK: 5:7, ČK: 0:2 (55. Chwiedziuk, 80. Bláha). Diváků: 150. Semily: Zamastil - Chlupáč, M. Hradecký, Peškar, Mazánek (75. Myslivec), Káňa, Lukeš (66. V. Hájek), Podzimek, Frolík, K. Klíma (82. Vávra), Reichl.