I.B třída: Bozkov statečně bojoval s první rezervou Velkých Hamrů

19.09.2018 17:05:53 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Jediným týmem bez porážky je i po pátém kole I.B třídy rezerva Velkých Hamrů. Bozkov dokázal na hřišti favorita dvě minuty před koncem vyrovnat na 2:2, ale domácí ještě zvrátili vítězství na svou stranu třetí brankou.

V dalších utkáních Přepeře B udolaly o gól Jabloneček, Roztoky získaly bod v Albrechticích, Bělá naplno bodovala v Železném Brodě a už se posunula na čtvrté místo.

Přepeře B - Jablonec n. J. 3:2 (2:2)

První gól zápasu vstřelil za domácí zkušený Abraham, ale za hosty do tří minut vyrovnal J. Vrána. Pak šli hosté dokonce ve 24. minutě do vedení Hrbkem, ale za domácí odpověděl vyrovnáním rovněž do tří minut Majer. Na začátku druhé půle vstřelil třetí domácí gól opět Abraham, a ten byl nakonec rozhodující o vítězství.

Branky: 5. a 52. Abraham, 24. Majer - 8. J. Vrána, 21. Hrbek. Rozhodčí: Kowalik - Šůma, Čurda, ŽK: 1:0. Diváků: 77. Přepeře B: Kumprecht - Císař, Rakouš (79. Křemenák), Tokan (85. Víšek), Vokáček, Kubáček, Majer (89. Kurfiřt), Pěnička, Mich. Sedláček, Abraham, Zezulka (46. Trč). Jablonec n. J.: Kazda (59. Neumann) - P. Vrána, Šír, Hrbek, Zahradník (83. Adámek), Štěpánek (71. Exner), J. Vrána, Nesvadba (70. Havrda), Havlíček, Linek, Pičman.

Albrechtice - Roztoky 2:2 (1:1)

Domácí se ujali vedení už v 8. minutě, ale na konci poločasu dokázali hosté vyrovnat. Ve druhé půli šli hosté do vedení, ale domácí vyrovnali na konečných 2:2. Pozice Albrechtic určitě neodpovídá ambicím, se kterými v poslední době do soutěží vstupují.

Branky: 8. Bělohlávek z penalty, 66. Purm - 40. Tuláček, 53. Baytalon. Rozhodčí: Klement - Ježek, Pakula, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Roztoky: O. David - Mečíř, Jína (55. Kupkár), Maťátko, M. Hornig, Kotyk, Jak. Nýdrle, Tuláček (90. Hnyk), Hujer, Miklášek, Baytalon. Albrechtice: Žanta - Vávra, Šíma, Štěpnička, Koldovský - Pipek, Zelinka, Hradecký, Purm - Bělohlávek, J. Sedlák.

Železný Brod B - Bělá 0:3 (0:2)

Rezerva Železného Brodu je posledním týmem v soutěži, který ještě nevyhrál, a tak to zůstalo i po duelu s Jívanem Bělá. Ve 28. minutě poslal hosty do vedení Otmar a osm minut poté přidal druhou branku Votoček. Pak na železnobrodské umělce dlouho žádná branka nepadla, až v závěru definitivně potvrdil vítězství hostů třetím gólem střídající Beran, který se dostal do hry jen o minutu předtím. V týmu domácích nastoupilo i několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, což ještě více oceňuje výhru hostů.

Branky: 28. Otmar, 36. Votoček, 86. Beran. Rozhodčí: Nagy - Vachek, Hnětynka, ŽK: 3:2. Diváků: 120. Železný Brod B: Mařík - Š. Makula (70. Aubrecht), Šťastný, Škaloud, Musílek, Trakal, Habr, Olyanin (75. Bezstarosta), Vozka, Kolář, Hloušek (84. Hyška). Bělá: Jakubičko - Tauchman, Zemánek, Huráň, Rypl, Votoček (46. Mach), Jaroš (85. Jaroš), Motejlek, Otmar, Čokina, Pavlata.

Velké Hamry B - Bozkov 3:2 (1:0)

Bozkovští zajížděli v neděli na utkání do Velkých Hamrů, k favoritovi soutěže. A domácí vlítli do zápasu naplno a už během prvních pěti minut mohli vést o dvě branky, jednou pomohl ofsajd a jednou nepřesnost. Poté se předvedli i hosté, Liďák dostal míč na půlce domácích a šel zleva na bránu a z dobré pozice nastřelil břevno. Ve 13. minutě hráč domácích hlavičkoval vedle levé tyče Hykmanovi svatyně. V 18. minutě nabíhající hráč Hamrů vystřelil, Hykman vyrazil a z dorážky trefil ten samý hráč pouze boční síť. Za dvě minuty měli domácí další šanci, když po Mazánkově přímém kopu vlevo u vápna se těsně netrefil do míče před bránou Liďák, a ten prošel pouze do autu. Ve 30. minutě domácí hráč vystřelil z 30 metrů dělovku těsně nad břevno. Ve 32. minutě Havel poslal centr zprava před bránu, kam nabíhal Šimek, a ten poslal míč do levé tyče a následnou jeho dorážku gólman měl.  I domácí nastřelili tyč ve 41. minutě. Když už to vypadalo na nerozhodný stav do kabin, přišel faul ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop pro domácí. K němu se postavil Mihálik, a i když Hykman odhadl směr, míči dostat se sítě zabránit nedokázal.

Stejně jako první poločas začal i ten druhý dvěma velkými šancemi domácích, které naštěstí pro hosty neskončili gólem. Toho se dočkali až po pěti minutách hry, když se dostal míč k Mihálikovi, který si pohlídal ofsajd a vyběhl z řady dřív než obránci a nedal Hykmanovi šanci. V 56. minutě čerstvý Štěpánek poslal centr před bránu, ale Blahna šanci zlikvidoval dřív, než se mohl dostat k zakončení někdo z hostů. V 62. minutě domácí faulovali Šimka asi 30 metrů od brány a následoval přímý kop. K němu se postavil Mazánek, poslal krásný centr před bránu, kde se nejlépe zorientoval Liďák a snížil na 2:1. V 66. minutě zachránil hosty od dalšího gólu Soudil, když vykopl zezadu míč soupeři ve vápně, jenž už se chystal zakončit. Následoval roh zleva, který odkopl z vápna Červený doleva ke Kurfiřtovi, a ten ho vykopl do bezpečí. V 73. minutě poslal Liďák skvělý centr do vápna, ale obránce domácích ho odhlavičkoval pryč. Za dvě minuty Červený po faulu na Jecha zahrával přímý kop z 35 metrů, ale poslal ho přímo rovnou na gólmana. V 87. minutě Šimek dostal parádní míč a mohl vyrovnat, ale zblízka vystřelil přímo na gólmana. Svoji chybu napravil ihned, když gólman vykopl míč k Červenému, který ho poslal okamžitě doleva na Liďáka, ten nacentroval před bránu na Šimka, jenž se nemýlil - 2:2. Hostům stačilo přežít tři minuty a mohli si odvézt alespoň bod. Ale v 90. minutě fauloval Štyrand 30 metrů od brány, rozhodčí nařídil přímý kop. Ten domácí poslali přímo na Hykmana, jenž míč vyrazil před sebe, kde Jiřikovský z pohotové dorážky zavěsil a zajistil svému týmu vítězství.

„Obávali jsme se, abychom neschytali debakl, jaký Hamry uštědřili soupeři v prvním kole, což se naštěstí nestalo, navíc jsme předvedli obětavý a sympatický výkon. Soupeř byl rychlostně i technicky lepší, ale nám se celkem dařilo s ním držet krok. Všichni si opět dnes zaslouží pochvalu, bojovali, nevypouštěli nic a hráli na hranici svých možností. Škoda, že je za to nečekala alespoň malá odměna v podobě jednoho bodu. Věřím, že s takovými výkony se v téhle soutěži neztratíme," hodnotil utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 44. a 50. Mihálik (první z penalty), 90. Jiřikovský - 63. Liďák, 88. Šimek. Rozhodčí: Paulus - Martínek, Kutílek, ŽK: 1:1. Diváků: 117. Velké Hamry B: Blahna - Jiřikovský, Horna, Malý, Benda (90. Veselý), Dědek, Štětkář, Vít, Mihálik, Vlček (60. Pátra), Vitkovič. Bozkov: Hykman  - Liďák, Kurfiřt, Soudil, Červený, Maleček (62. Štyrand), Mazánek, Židlík, Havel (55. Štěpánek), Balcar (59. Jech), V. Šimek.

Rychnov - Smržovka 0:3 (0:3)

Smržovka prokázala v Rychnově u Jablonce trochu více zkušenosti a třemi góly už v prvním poločase si zajistila výhru. Díky tomu se hosté posunuli dokonce na druhé místo tabulky. V Rychnově se zabývají zlepšením fotbalu ve městě, a tak věřme, že současné hledání formy se tréninkem se zkušeným Mirkem Procházkou projeví.

Branky: 21. Vokuš, 34. a 43. Jelínek. Rozhodčí: Marek - Mizera, Lopuszynski, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Rychnov: Ducháček - Dupač, Petr, Procházka. Maryško - Kalina, Janků, Plaček (46. Havlíček), Jindra - Lána, Plátek (25. Kubát). Smržovka: Burianek - Beránek, Kobr, Patočka, Sucharda - Vokuš, Frydrych, Jelínek, Klaus (69. Koňák) - Nič (88. Hásek), Štěpánek.

Harrachov - Plavy 1:3 (1:1)

Domácí se na místní umělce ujali vedení zásluhou branky Barbořáka. Za hosty ale ve 33. minutě vyrovnal Toman. Začátek druhé části se hostům povedl, když otočili stav dvěma góly na 1:3. Do konce zápasu se už pak skóre nezměnilo, a všechny body si tak odvezli hráči Plavů, čímž sesadili Harrachov z čela tabulky.

Branky: 6. Barbořák - 33. Toman, 46. Černý, 56. Gallyas. Rozhodčí: Martínek - Zboroň, Dunajevský, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Harrachov: Uhlíř - Horáček (66. Rieger), Barbořák, Vodseďálek (46. Michálek), Bergmann, Medal, Kyncl (88. Morávek), Veselý, Kroupa, Kučera (75. Chlup), Žemba. Plavy: Nežádal - Titlbach, Černý, Votoček, Plný - Gallyas (83. Lubas), Zajíček, Prousek (90. Balatka), Svačina - Toman, Lejsek.

Lučany - Držkov 3:1 (2:0)

Lučanským se v této sezoně oproti té minulé zatím moc nedaří, ale proti Držkovu zapnuli a po poločase vedli díky gólům Vaněčka a Pavelky 2:0. Jejich náskok ještě vylepšil na začátku druhé půle Dítě, a i když vzápětí držkovský Vrabec snížil, tak si domácí udrželi bezpečný náskok až do konce. V kádru hostů chyběli zkušení exligoví fotbalisté Breda a Kotyza, což bylo určitě znát.

Branky: 32. Vaněček, 39. Pavelka, 49. Dítě - 52. Vrabec. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Kovář, ŽK: 2:3. Diváků: 121. Lučany: Ši. Sobotík - Horký, Dítě, Adamec, Vaněček - Svozil, Röschl (79. Melnyk), Bukvic, Pavelka - Daniel, Kis (69. Patočka). Držkov: Zelenka - Čermák, Berka, Polman, Machula - Faifr (63. E. Dvořák), Vrabec, Vágner, Balatka - Vaníček, Zajíc.