I.B třída: Jabloneček rozstřílel Košťálov/ Libštát B, který poté odstoupil

14.06.2018 22:36:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

O vítězi fotbalové I.B třídy východ rozhodne až sobotní souboj Bělá - Horní Branná, když Branná má o tři body více, ale hraje se v Bělé. Hráči druhého týmu tabulky přitom měli namále, když v Roztokách domácí mocně dotahovali. Jilemnice těsně porazila Bozkov a na hřišti v Jablonci nad Jizerou se veterán Peterka rozloučil s kariérou výhrou 6:0 nad mužstvem Košťálov/ Libštát, když hosté přitom v průběhu druhé půle z utkání úplně odstoupili.

V dalších utkáních Brodská rezerva vyhrála v Albrechticích, Harrachov porazil Smržovku, Držkov nečekaně zdolal Lučany a Horní Branná si udržela první příčku výhrou nad Plavy.

Jilemnice - Bozkov 3:2 (1:0)

Ve 3. minutě poslal Štěpánek centr do vápna, ale domácí obrana ho odvrátila. Za tři minuty byl Mazánek faulovaný 40 metrů od brány, z přímého kopu se následně trefil přímo na gólmana. V 9. minutě domácí zahrávali rohový kop, který poslali přímo na Kanavala. V 11. minutě Havel nabíhal na bránu zleva, ale obránce mu míč vykopl na rohový kop. Ve 14. minutě domácí hráč zkusil vystřelit z 35 metrů a míč proletěl vedle levé tyče. Za dvě minuty Havel ve vápně poslal míč před bránu a Strmiskovi chyběly centimetry k hlavičkování do brány. V 18. minutě hosté kopali dva rohové kopy po sobě, z druhého Hykman před bránou z voleje vystřelil, ale pozorný gólman balon měl. Ve 21. minutě po faulu Malečka domácí kopali přímý kop z 35 metrů, který Židlík následně úspěšně zlikvidoval. Za pět minut měli hosté velikou šanci ke skórování, když Štěpánek vyslal Strmisku, který šel sám na bránu stíhaný obráncem, ten jej lehce držel, Strmiska vystřelil vedle brány a sudího píšťalka zůstala němá. Za tři minuty další Strmiskovu šanci předčasně ukončil ofsajd. A do třetice v 36. minutě opět Strmiska šel sám na bránu, tentokrát mu obránce míč zezadu vykopl. Ve 43. minutě se ke kapitánovi Malečkovi dostal po střele míč na dorážku, tu poslal přímo na gólmana, následoval brejk domácích, kdy Metelka byl proti Židlíkovi úspěšnější a zprava z úhlu poslal míč do brány.

Jak špatně první poločas skončil, tak druhý i začal. Ve 49. minutě po nedorozumění Kanavala a Židlíka, který letící míč směrem k bráně chtěl vykopnout, se nakonec míč dostal za něho, kam naběhl Metelka a míč do brány dorazil. Poté hosté zabrali a tvořili si jednu šanci za druhou. V 55. minutě poslal Štěpánek míč před vápno, kde Maleček vystřelil k pravé tyči, ale gólman míč vyrazil na roh. V 58. minutě se dostal Hykman s míčem až do vápna, kde jej fauloval gólman, následně rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Mazánek a s přehledem proměnil. V 61. minutě se k Mazánkovi u vápna dostal míč, následně vystřelil a míč letěl kousek nad břevno. Vyrovnání přišlo brzo, v 64. minutě Mazánek zleva poslal míč na Štěpánka, ten se dostal k velkému vápnu, obehrál protihráče a vystřelil k pravé tyči a nedal tak gólmanovi šanci. A za tři minuty byli hosté blízko vstřelení vedoucího gólu, když Maleček před bránou po krásné akci hostů poslal míč přímo do levé tyče. V 72. minutě Hykman kousek od levého rohu poslal centr před bránu, kde skvěle hrající Maleček hlavičkoval vedle pravé tyče. Hostům chybělo štěstí v proměňování šancí. To se ukázalo i v následující akci, po rohovém kopu domácích, se dostal míč k Liďákovi, jenž poslal míč na Hykmana, ten se s ním dostal až do vápna, ale vystřelil jen těsně vedle levé tyče. V 76. minutě kopali přímý kop z pravého rohu domácí, z něho vystřelili ve vápně vedle levé tyče. V 80. minutě dal Štěpánek krásný dlouhý centr do vápna, tam se dostal míč k Mazánkovi a ten přestřelil. Totožná situace se odehrála za tři minuty, opět stejní aktéři, tentokrát Mazánek vystřelil mezi tři tyče, ale gólman vyrazil na roh. V 88. minutě Tonar fauloval Hykmana a paradoxně dopadl o dost hůř než on, s krvácením z nosu musel vystřídat a do hry do něho naskočil Hajna. Bylo to osudové střídání, neboť tento hráč rozhodl zápas, když po rohovém kopu v 90. minutě prostřelil chuml hráčů před bránou a zajistil domácím tři body.

„Dnes jsme odehráli možná nejlepší utkání na jaře a bohužel vyšlo to bodově naprázdno. Dostali jsme zbytečné góly a my se na ty naše nadřeli, z mnoha a mnoha šancí jsme proměnili pouhé dvě. Chtělo by to trochu štěstíčka, které proti nám soupeři mají. Kluci si zaslouží dnes pochvalu za bojovnost a za předvedený výkon. Byl to fotbal se vším všudy. Všichni dnes odehráli slušný zápas. Doufám, že takto zabojujeme i v Plavech a že se k nám nakloní i trochu štěstí, hodnotil zápas za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 45. a 49. Metelka, 90. Hajna - 58. Mazánek, 64. Štěpánek. Rozhodčí: Holec - Lesák, Dvorský, ŽK: 4:2. Diváků: 50. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šnorbert, Jirousek, Figura, Hnik (77. Valušiak), Hradecký, Kubina, Malý, Tonar (88. Hajna), Metelka (92. Morávek). Bozkov: Kanaval - Liďák, Kurfiřt, Soudil, Židlík, Havel, Maleček, Mazánek, Štěpánek, Strmiska, Hykman.

Roztoky - Bělá 3:4 (2:3)

S Bělou se hrál v prvním poločase pěkný a pro diváky zajímavý fotbal. První šanci si vypracovali domácí. V 11. minutě vhodil Maťátko aut, Jak. Nýdrle pálil z voleje, ale Jakubičku v bráně nepřekonal. V 18. minutě odkopával Jakubičko od branky, za obranu si naběhl hostující Malý, míč však netrefil dobře a O. David střelu chytil. Pak přišla desetiminutovka, která patřila hostům. Ve 21. minutě rozehráli roh, nejvýše vyskočil Mach a hlavičkou otevřel skóre zápasu. O dvě minuty později rozehrála Bělá trestný kop, domácí prohráli hlavičkový souboj a Malý zblízka zvýšil na 0:2. Ve 28. minutě odkopl míč od branky Jakubičko a na druhé straně nepokrytý Mach zvýšil na 0:3. To však Roztocké nepoložilo a zanedlouho také vstřelili branku. Ve 34. minutě se na pravé straně uvolnil Jak. Nýdrle, v pádu ještě stačil přihrát před branku a Kotyk snížil na 1:3. Minutu na to Baytalon uvolnil Jak. Nýdrleho, jeho kličku mu Jakubičko vystihl, míč vyrazil před vápno, kde Kuřík střelou z voleje snížil na 2:3. Ve 38. minutě měli hosté výhodu trestného kopu. Huráňovu střelu k tyči O. David vyrazil na roh. Poslední šanci v prvním poločase měl ve 40. minutě Jak. Nýdrle, jeho střela z 25 metrů minula pravou tyč.

Druhý poločas se rozjížděl trochu pomaleji a první šance přišla v 62. minutě, vypracovala si ji Bělá a byla úspěšná. Nákop Jakubička našel Macha, který přehodil O. Davida a upravil na 2:4. Pak už domácí hru otevřeli a Bělá mohla dvakrát navýšit vedení. Šance však neproměnila a přišel závěrečný nápor Roztok. V 80. min. dostal Kopáček pěknou přihrávku od Hnyka, střelu z voleje Jakubičko zneškodnil. V 82. minutě rozehrál Jak. Nýdrle roh a Mikolášek orazítkoval hlavou levou tyč. Kontaktní branku vstřelili domácí o minutu později. Kopáček vhodil aut, Baytalon míč prodloužil na Mikoláška, který se už nemýlil a hlavou se trefil přesně - 3:4. Vyrovnat mohli domácí v 90. minutě, Jak. Nýdrle poslal z rohového kopu přesný centr na penaltu, Baytalon hlavičkou překonal Jakubička, ale tomu pomohl na brankové čáře Zemánek a míč odkopl do bezpečí. V nastaveném čase se už Bělá se ubránila.

„Utkání bylo pro diváky velmi atraktivní. My jsme nezvládli začátek, ale potom jsme dokázali, že mužstvo má „charakter" a velmi málo chybělo do vyrovnání," uvedli k utkání trenéři Roztok Zd. Otmar a St. Klápště.

Branky: 34. Kotyk, 36. Kuřík, 85. Mikolášek - 22., 25. a 63. Mach, 29. Malý. Rozhodčí: Chwiedziuk - Nádeník, Kovářová, ŽK: 1:0. Diváků: 220. Roztoky: O. David - Jína, M. Hornig, L.Hujer - Kopáček, Baytalon, Maťátko, Mikolášek, Kotyk (72. Maďarčík) - Jak. Nýdrle, Kuřík (70. Hnyk). Bělá: Jakubičko - Tauchman, Zemánek, Huráň, Kosina, Mach, Malý, Jaroš, M. Hanč (68. D. Hanč), Čokina, Pavlata.

Jablonec n. J. - Košťálov/ Libštát B 6:0 (6:0)

V předposledním kole I. B třídy přivítal v silném dešti nejlepší tým soutěže na domácích hřištích Jabloneček rezervu Košťálov/ Libštát. Pro Jablonecek to byl poslední domácí zápas a zároveň se s kariérou loučil veterán a oddaný srdcař jabloneckých barev Karel Peterka.

Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě a chtěli získat tři body. Od první minuty bylo jasné, kdo bude na hřišti dominovat. Hosté, kteří přijeli s oslabenou sestavou, se pouze bránili a domácí pořádali útok za útokem. Ve 3. minutě střelu Šíra vyrazil brankář hostů. V 6. minutě střílel těsně vedle svatyně hostů Pavel Vrána. V 8. minutě tečovaná střela Holmana skončila těsně nad břevnem. V 10. minutě zahrával Jan Vrána rohový kop, míč se zastavil v malém vápně, kde nejrychleji zareagoval Holman a poslal domácí do vedení. Tento gól odstartoval neuvěřitelnou osmiminutovou smršť. Ve 14. minutě Pavel Vrána od rohového praporku překvapil špatně postaveného brankáře hostí - 2:0. V 16. minutě zahrával standardní situaci ze 30 metrů Pičman a prostřelil domácího gólmana - 3:0. V 18. minutě našel Jan Honza Špidlena, který prostřelil vyběhnutého gólmana hostí - 4:0. Domácí dominovali a odevzdání hosté se pouze bránili. Poté špatnou rozehrávku vystihl Holman, řítil se sám na brankáře, předložil míč na Jana Vránu, který trestuhodně trefil vracejícího se brankáře. Ve 2.5 minutě střílel z 20 metrů Pavel Vrána, brankář Smolík ale nadvakrát míč chytil. Ve 27. minutě dostal do vápna míč Holman, posunul si míč před domácím brankářem, který ho stihl pouze faulovat - penalta. Míč si na penaltový puntík postavil Jan Vrána a proměnil. Domácí následně drželi míč, obstřelovali hostující branku, ale branka přišla až ve 40. minutě. Pavel Vrána si narazil na jeden dotek s Holmanem, Vrána nádherně poslal míč za obránce na Havlíčka, a ten se nemýlil.

Poté začal hostující trenér střídat. Během pěti minut tři hráče. To ještě domácí nevěděli, co na ně hostující vedení chystá. Na druhý poločas domácí poslali loučícího se nestora Peterku, hosté však vylezli pouze v sedmi, někteří s omluvou a sklopenou hlavou, a když po třech minutách odstoupil poslední hráč, byl zápas pro nedostatek hostujících hráčů ukončen. Ukončena tak byla i kariéra Karla Peterky, za sladkou a pestrou kariérou sympatického chlapíka zůstala hořká tečka posledního utkání, kde se Peterka ani pořádně nemohl rozloučit s domácími diváky a místním trávníkem. Jablonecek příští kolo zajíždí na půdu zachraňující se Jilemnice a může tak zamíchat sestupovými kartami.

„Utkání bylo od první minuty jednoznačné, byla jen otázka času, kdy dáme první branku. Již první poločas mohl být dvouciferný. Mrzí mě, že se i v krajské soutěži může stát to, co se stalo u nás. Již v poločase se nám někteří hráči omlouvali, že utkání nedohrají, ale že s tím nemají nic společného. Je mi líto některých hráčů, kteří byli zklamaní snad více než my a byli proti rozhodnutí vedení. Nejvíce mě mrzí, že se taková událost stala při posledním utkání Karla Peterky, který si po své 28 leté kariéře v mužích zasloužil lepší rozloučení. Nejvíce mě zaráží, že utkání skrečuje tým, který má tři družstva, není to tedy zbytečný přepych? Tři body sice máme, ale mají takovou zvláštní pachuť," doplnil k utkání za Sokol Jablonec David Holman.

Branky: 10. Holman, 14. P. Vrána, 16. Pičman, 18. Špidlen, 27. J. Vrána z penalty, 40. Havlíček. Rozhodčí: Maruška - Přikryl, Hylmar, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Jablonec n. J.: Kazda - P. Vrána, Havrda (46. Peterka), Nechanský, J. Vrána, Špidlen, Havlíček, Adámek, Šír, Pičman, Holman. Košťálov/ Libštát B: Smolík - J. Lukeš, Václavek, Pálka, Mikule, M. Lukeš, Fiedler (36. Salaba), Ludvík, Kovařík (40. Lebruška), Moravec, Franc (45. Říha).

Albrechtice - Železný Brod B 1:3 (0:2)

Mužstvo domácích nastoupilo ke svému poslednímu domácímu zápasu s odhodláním aspoň tentokrát se odvděčit fanouškům za celou sezonu domácí výhrou. Hostující Železný Brod, který před tímto zápasem byl na posledním místě, se pro tento velmi důležitý zápas pojistil s několika posilami z A mužstva. Utkání se většinou hrálo za mírného deště, což také ovlivnilo domácí návštěvu. Hosté byli od začátku aktivnější a též si vytvářeli i brankové šance. Ve 12. minutě po chybě obrany šli hosté do vedení brankou Havrdy. Ve 26. minutě po dlouhém autu zvýšil Šefr na 2:0 pro hosty. Ve druhé půli měli domácí dvě velké příležitosti vyrovnat, kdy během pěti minut nastřelili Bělohlávek a Sedlák tyče! V 81. minutě po skrumáži před brankou Albrechtic hostující Havrda navýšil skóre na 3:0.V samém závěru kopali domácí trestný kop, který před brankářem tečoval Honzák a upravil konečný výsledek zápasu na 3:1 pro hosty.

Branky: 90. Honzák - 12. a 81. Havrda, 26. Šefr. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (45. Picek). Diváků:80. Albrechtice: Žanta - Honzák, Koldovský, Zelinka, Hradecký - Štěpnička, Pipek (26.Bělina), Šíma (76.Vávra), Svoboda - Bělohlávek, M. Sedlák. Železný Brod B: Drobný - Kotlár, Vozka, Burkoň, Makula (78. Šťastný) - Picek, Havrda, Hloušek, Šefr (59. Olyanin) - Maryško, Musílek.

Harrachov - Smržovka 4:2 (2:0)

Harrachovští „lyžaři" opět dokázali svoji bojovnost a v úvodu II. poločasu již vedli 4:0. Pak sice vzápětí inkasovali a ani jim druhá branka 15. minut před koncem jim nevadila - vítězství si pohlídali. Postoupili tak na pěkné 4. místo v soutěži.

Branky: 14. a 52. Tuhela, 30. David, 46. Halama - 53. a 75. Jelínek. Rozhodčí: Kovář, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Harrachov: Uhlíř - Kroupa (46. Tuhela), Barbořák, Vodseďálek, Bergmann (18. Horáček) - Medal, Kyncl, Veselý, David - P. Halama (68. Chlup), L. Halama. Smržovka: Čermák - Beránek (70. Červenka), Sucharda, Vokuš, Frydrych - Jelínek, Hnídek, Nič, Klaus - Pěnička (8. Suchý), Štěpánek.

Horní Branná - Plavy 3:0 (1:0)

Domácí Branná není zejména na svém hřišti plavským oblíbeným soupeřem. Letos hraje výborně a patří jí po zásluze vedení v soutěži. Samotný zápas hosté ale začali dobře a drželi domácí na uzdě. A Plavy opravdu měly několik dobrých šancí k otevření skóre. Žádná se ovšem neujala, a když se neprosazovali ani domácí, tak jim soupeř hrubkou na polovině hřiště sám daroval branku do šatny na 1:0.

Ve druhém poločase nezachytili hosté dobrý start domácích a inkasovali dvě branky po pěkných akcích do 62. minuty. Potom byla k vidění zase poměrně slušná hra. „A pokud hrajeme po zemi a nezbavujeme se zbrkle míče, dá se hrát s každým. Další naše šance a pološance nedotahujeme mnohdy ani k zakončení a ohrožení branky. Bez vstřeleného gólu tak nemůžeme pomýšlet na body," zdůraznil Ondra Votoček, hráč Plavů.

Branky: 44. a 56. Kubelka, 62. Vašek. Rozhodčí: Blaschke - Kvítek, Bohata. ŽK: 3:1. Diváků: 100. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, D. Paulů, Pešina (82. Kobrle), Šimek, Jindřišek, Beneš (80. Hochbergr), Vašek, Fiedler, Jón, Kubelka (71. Strmeň). Plavy: Nežádal - Plný, Jelínek (57. Černý), Votoček, Svačina - Jón, Lédl, Šimerda, Pekař - Sitarčík (57. Matoušek), Gallyas.

Držkov - Lučany 5:2 (2:1)

Lučany bývaly aspirantem na postup, ale vysoká porážka v minulém kole v derby doma s Albrechticemi a porážka v Držkově jim šance na postup asi vzala. Deset branek ve vlastní síti za dva zápasy je až příliš a nelze vše svádět na neúčast Ondry Berndta na stoperu. V Držkově vyhrála větší zkušenost hráčů v dresu domácích a ti nejzkušenější střílí i góly, což je pro tým v této soutěži to nejdůležitější.

Branky: 13. a 46. Kotyza, 40. Breda, 60. Vrabec, 70. Vaníček - 37. Svozil, 75. Šť. Sobotík. Rozhodčí: Kvítek. ŽK: 2:1. Diváků: 40. Držkov: Balatka - Zajíc, Holeček, Vágner, Batěk - Och, Breda, Just (46. Skalický), Vrabec - Vaníček, Kotyza. Lučany: Ši. Sobotík - Patočka (62. Adamec), Šť. Sobotík, Horký, Svozil - Nesvadba, Dítě, Purm, Kohout - Bukvic, Němec.