I.B třída: Libštát a Jabloneček si připsaly těsné výhry

02.05.2017 17:00:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

V 19. kole I.B třídy východ zvítězily z pojizerských mužstev Libštát, který přestřílel Albrechtice, a také Jabloneček, který dokázal zdolat třetí Lučany. Roztoky naopak těsně prohrály v Plavech a Horní Branná se Smržovkou.

Plavy - Roztoky 3:2 (1:1)

V sobotu jely Roztoky v okleštěné sestavě do Plavů. Začaly však dobře a už ve 2. minutě zahrával Mikolášek trestný kop, domácí brankař Škaloud míč vyrazil před sebe, kde nabíhající Kopáček otevřel skóre zápasu. Hosté se ale neradovali dlouho, protože pomezní rozhodčí mával ofsajd! V 8. minutě to zkusil z vápna Jar. Nýdrle, Škaloud ale míč vyrazil. Ve 13. minutě Kopáček utekl po levém křídle, od lajny poslal prudký centr před branku a bombou O. Davida pod břevno hosté vedli. Ve 24. minutě poprvé zahrozili domácí. Centrovaný míč si Maďarčík bohužel srazil do vlastní  branky a bylo vyrovnáno na 1:1. Poté Plavy zahrávaly čtyři rohy za sebou, ale branku neohrozily. Zbytek poločasu měly Roztoky více ze hry, ale vážnější šanci si nevypracovaly.

Ve druhém poločase se první osmělili domácí, střela z vápna skončila vedle Maďarčíkovy branky. Roztoky si vytvořily šanci v 52. minutě, Kopáček vhodil dlouhý aut, na odražený míč si před vápno naběhl Mečíř a jeho bomba z voleje těsně minula Škaloudovu branku. V 55. minutě zahrávali domácí trestný kop. Střelu z 25 metrů do šibenice Maďarčík vyrazil na roh. Poté měli navrch domácí a také se dočkali branky. V 70. minutě nedosáhl Maďarčík na centr z pravé strany a domácí Votoček ze skrumáže upravil na 2:1. V 73. minutě mohl vyrovnat hostující Mečíř, když jeho střelu z otočky po Kopáčkově autu jeden z obránců vyrazil na roh. V 80. minutě domácí Toman po rychlém brejku zvýšil na 3:1. Hned na to v 81. minutě Mikolášek rozehrál další trestný kop, míč vybojoval důrazný Mečíř a snížil na 3:2. V 85. minutě poslal z pravé strany centr Kopáček, ale hlavička M. Horniga prolétla nad břevnem Škaloudovy branky. V samotném závěru se Roztoky nastěhovaly před domácí branku, ale vyrovnat se jim již nepodařilo.

Branky: 24. a 79. Toman, 70.Votoček - 13. O. David, 80. Mečíř. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 4:2. Diváků: 60. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, Mikolášek, Jar. Nýdrle - V. Hornig, M. Hornig, O. David, D. David, Kopáček - Gróf (75. Ginzl), Illner.

Libštát - Albrechtice 4:3 (3:1)

Hrálo se za proměnlivého počasí, ale také na malém libštátském hřišti, které se ukázalo jako výhodnější pro domácí. Ve 12. minutě šli domácí do vedení po střele Stehlíka. Hned ve 13. minutě po chybě obrany navýšili domácí na 2:0 po střele Kobrleho. V 18. minutě měli hosté gólovou šanci, ale Honzák střílel vedle. Ve 25. minutě po zákroku Kulhánka ve vápně nařídil rozhodčí pokutový kop, který domácí brankář Jakubičko proměnil na 3:0 pro domácí a s hosty to vypadalo velmi špatně. Chvíli na to měli domácí opět šance, ale díky Vávrovi skóre zůstalo stejné. V 33. minutě zahráli hosté roh a Pipek hlavou snížil na 3:1 pro domácí.

Do druhé půle šli hosté s trochu větším elánem s utkáním něco udělat. Z prvního útoku byl ve vápně brankářem faulován Bělohlávek a z nařízené penalty Pipek snížil na 3:2. V 57. minutě to byli opět hosté, kdy po pěkné akci Štěpnička srovnal na 3:3. Chvíli poté se opět vyznamenal brankář Vávra, když chytil tutovku domácích. V závěru utkání v 84. minutě po hrubé chybě Zelinky domácí přečíslili obranu a po přihrávce s radostí hráčů i diváků zakončil pěknou střelou k tyči Šif na konečných 4:3 pro domácí. I když hosté měli několik vyložených šancí stejně je nedokázali proměnit a proto také odjížděli z Libštátu bez bodů.

Branky: 12. Stehlík, 13. D. Kobrle, 25. Jakubičko z penalty, 84. Šif - 33. a 47. Pipek, 57. Štěpnička. Rozhodčí: Šmíd - Ouředník, Brož, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Libštát: Jakubičko - Beran, Fejfar, Fiedler (63. Mach), Váňa, D. Kobrle, L. Kobrle (68. Šif), Koldovský, Kovařík, Stehlík, Mečíř.

Jablonec n. J. - Lučany 2:1 (1:1)

Domácí se ujali vedení ve 35. minutě po střele J. Vrány, ale ještě do konce poločasu vyrovnal na 1:1 Kořínek. O vítězství Jablonečku rozhodla druhá branka, kterou vstřelil domácí kapitán Tomáš Havlíček.

Branky: 35. J. Vrána, 85. Havlíček - 45. Kořínek. Rozhodčí: Maruška - Šubrt, Dytrt, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Jablonec n. J.: Vízek - Hájek, P. Vrána (35. Pěnička), Havlíček, Zahradník (72. T. Adámek), Brož, Šír (2. Havrda), P. Adámek, J. Vrána, Exner, Pičman.

Smržovka - Horní Branná 3:2 (1:1)

Do vedení dostal hosty gólem ve 29. minutě Fiedler, ale za dvě minuty srovnal domácí Hrabánek. Hned na začátku druhé půle šli domácí do vedení po brance A. Brože, ale hosté dokázali odpovědět vyrovnáním znovu Fiedlera. O vítězství domácích rozhodla třetí branka Tolvaje v 74. minutě, na kterou už hosté odpověď nenašli.

Branky: 31. Hrabánek, 49. A. Brož, 74. Tolvaj - 29. a 58. Fiedler. Rozhodčí: Kvítek - Nádeník, Horáček, ŽK: 1:0. Diváků: 60. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Paulů, Pešina, Šimek, Kubelka, Vašek, Fiedler, Jón, Holman (80. Hochbegr).

Držkov - Pěnčín 1:7 (1:2)

Poločas byl ještě vyrovnaný, ale ve druhé části ukázali hosté i gólově, proč jsou suverénem tabulky této soutěže.

Branky: 27. Vrabec - 19, 85. a 88. Ferenc, 23. Hušek, 55. Matúška, 58. Zapadlo, 90. Krčmárik. Rozhodčí: Špáta - Hnětynka, Linhart, ŽK: 4:1. Diváků: 60.

Kokonín - Harrachov 3:6 (0:3)

V utkání týmů ze spodní části tabulky se hosté dostali do tříbrankového vedení, domácí na začátku druhé části snížili na 3:2, ale pak se hosté znovu chytili a třemi brankami upravili výsledek ve svůj prospěch.

Branky: 56. Winkler, 63. Mrklas, 73. Staněk - 4. Krejčí, 14., 29. a 65. Barbořák (první z penalty), 71. Kyncl, 82. Tuhela. Rozhodčí: Čurda - Juris, Frýda, ŽK: 2:2. Diváků: 30.