I.B třída: Mistrovská Bělá padla doma s Bozkovem

06.06.2019 17:52:21 | Autor: Milan Poličanský a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Po sérii několika těsných vítězství, které Jívanu Bělá zajistily s předstihem titul, tentokrát doma po velké převaze nestačil na Bozkov, který bojuje o záchranu. Na druhé místo před Velké Hamry B se po vítězství nad Roztoky vyhoupl Rychnov. Velké Hamry B totiž prohrály v Lučanech.

Sobotní zápas s mistrem soutěže Jívanem Bělá spojí v Jablonci nad Jizerou zároveň s oslavami 97 let klubu a konce sezony. Podrobnou pozvánku připravujeme.

Bělá - Bozkov 2:3 (2:2)

Sobotní utkání za krásného počasí mělo být bodově i výsledkově skoro jasné. Bělá body doma nerozdává a nikdo asi nečekal, že si je odveze zrovna Bozkov. Realita však byla jiná. Hosté vůbec nejevili dojem třetího týmu od konce a byli odhodláni nějaký ten bod z Bělé odvézt.

Lépe začala Bělá. V 5. minutě se zastřeloval Mach, a když mu to nevyšlo, tak o dvě minuty později sklepl balón Votočkovi, a ten poslal Bělou do vedení. V 9. a 11. minutě měl gólové šance Čokina. Jenže první šla vysoko nad, druhá zase těsně vedle. Hosté se k první střele dostali ve 24 minutě. Pohlednou akci na tři doteky předvedli hosté ve 37. minutě a Mazánek vyrovnal na 1:1. O tři minuty později se radovali zase domácí. Akce založená Čokinou, se přes Berana dostala až k Votočkovi, který svým druhým gólem poslal Bělou opět do vedení 2:1. Ani tento stav nevydržel ale dlouho a hosté do poločasu Kasanem stihli vyrovnat na 2:2.

Ve druhém poločase měli domácí stále mírnou převahu. Své šance neproměnil v 52. a 60. minutě Otmar a málem přišel trest. Sólo hostujícího Jecha ovšem brankář Jakubičko chytil. Bylo to ale varování, protože hosté podnikali nebezpečné a rychlé brejky do otevřené obrany. Šance ale měli i znovu domácí. V 66. minutě hlavičkoval nad Pácalt, v 81. minutě hlavičkoval do gólmana Mach. Zahozené šance nakonec přišli domácí draho. Tři minuty před koncem hosté kombinačně vymazali bělskou obranu a Šimek dal třetí gól hostů.

Jívan prohrál doma po dlouhé době, ale za předvedenou hru se poděkování od fanoušků dočkal. Byla vidět i absence Motejlka a Pavlaty. Na druhou stranu dostali příležitost i ostatní hráči, kteří nenastupují pravidelně.

„Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že tady vyhrajeme, tak bychom si klepali na čelo. Jeli jsme sem v provizorní sestavě s mnoha absencemi a to nám nejspíš pomohlo. Stejně jako v zápase na podzim s rezervou Železného Brodu, kde jsme skoro celý zápas hráli o deseti. Šli jsme do zápasu, že nemáme co ztratit a že zde můžeme jen překvapit a to se i stalo. Nebyli jsme ničím svázaní a jeli jsme si sem hlavně zahrát. Všichni předvedli nadstandartní výkony, bojovali o každý metr, nedali nic zadarmo a hlavně přesně plnili pokyny z lavičky během zápasu. Dnes jednoznačně nejpovedenější utkání z naší strany v sezóně. Snad to za týden potvrdíme doma s Plavy," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 8. a 39. Votoček - 37. Mazánek, 44. Kasan, 87. Šimek. Rozhodčí: Hnětynka - Rulec, Pakula, ŽK: 1:2. Diváků: 200. Bělá: Jakubičko - Rypl (84. M. Hanč), Huráň, Čokina, Kosina, Otmar, Mach, Jaroš (46. D. Hanč), Beran (84. Vorel), Votoček, Pácalt. Bozkov: Seifert - Liďák, Kobrle, Soudil, Červený, Maleček, Štěpánek, Mazánek, Jech, Šimek, Kasan (82. Šída).

Železný Brod B - Jablonec n. J. 3:1 (1:0)

Branky: 19., 87. a 88. Šťastný - 51. Holman. Rozhodčí: Paulus - Matys, Chládek, ŽK: 0:0. Diváků: 70. Železný Brod B: Mařík - Tunka, Musílek, Halama, Picek, Kuhn (58. Drobný), Škaloud, Hloušek, Makula (74. Esselbach), Šťastný, Jelínek (81. Hyška). Jablonec nad Jizerou: Vízek - Šír, Havrda, Adámek, Trepera (81. Cirok), Hrbek, Havlíček, Linek, Pičman, Holman, Pěnička (76. Špidlen).

Harrachov - Smržovka 2:0 (0:0)

Branky: 67. David, 81. vlastní (Mlynář). Rozhodčí: Kutílek - Pánek, Hnětynka, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Harrachov: Morávek - Kroupa, Kučera, Vodseďálek, Bergmann, Kyncl (78. Chlup), Veselý (61. David), Michálek (46. Medal), Jiroutek, Halama, Tuhela. Smržovka: Čermák - Hnídek (76. Mlynář), Kobr, Patočka (34. Hásek), Sucharda, Vokuš, Frydrych, Jelínek, Klaus, Pěnička, Nič.

Plavy - Držkov 3:0 (2:0)

Branky: 36., 40. a 80. Pilný. Rozhodčí: Řezníček - Chládek, Adam, ŽK: 1:2. Diváků: 120. Plavy: Nežádal - Zajíček, Černý, Jelínek, Titlbach (64. Svačina), Lédl, Pekař, Pilný, Prousek (66. Gallyas), Forman, Rimský (70. Balatka). Držkov: Dvořák - Berka, Pavlata, Petrtýl, Zajíc, Batěk, Breda, Vrabec, Belšan, Kotyza, Paldus (59. Machulda).

Albrechtice v J. h. - Přepeře B 5:2 (2:1)

Branky: 22. a 73. Purm 1:1, 41., 62. a 64. Bělohlávek - 13. a 87. Ježek. Rozhodčí: Šubrt - Rympler, Bukvička, ŽK: 1:0. Diváků: 120. Albrechtice: Žanta - Bělina, Kořínek, Koldovský, Pipek, Hradecký, Purm, Bělohlávek, Vávra, J. Sedlák (68. M. Sedlák), Honzák (46. Zelinka). Přepeře B: Kumprecht - Trč,Štafl, Horák, Císař, Ježek, Rakouš (30. Kvapil), Kubáček, Baudys, Tokan (83. Adam), Krouza (78. Tesař).

Rychnov - Roztoky 3:0 (0:0)

Branky: 49. a 82. Maryško (první z pen.), 70. Procházka. Rozhodčí: Bohata - Chládek, Adam, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Rychnov: Ducháček - Petr, Maryško, Jindra (84. Viktora), Janků, Procházka, Nedelchev Atanas (82. Hrstka), Lána, Plátek, Feri, Mastník. Roztoky: Maďarčík - Jína, M. Hornig, Hujer, V. Hornig, Kotyk, Hnyk, Illner, Rudolf, David, Kupkár (87. Ginzl).

Lučany n. N. - Velké Hamry B 5:3 (2:2)

Branky: 9. Kohout, 23. Koudelka, 53 Pavelka, 64. Svozil, 71. Bukvic - 29. a 74. Miček, 43. vlastní (Štěpán Sobotík). Rozhodčí: Paulus - Šubrt, Nešněra, ŽK: 0:0. Diváků: 90. Lučany: Šimon Sobotík - Horký, Dítě (66. Kis), Štěpán Sobotík, Brož, Svozil, Roschl, Koudelka, Kohout, Bukvic, Pavelka. Velké Hamry B: Blahna - Štětkář (64. Nosek), Jiříkovský, Jeřábek (76. Nosek), D. Miček, Brožek (60. Vlček), Dědek, Mihálik, J. Miček, Svoboda, Pekelský.