Jan Kraus: Žádný kašírky! To máme s paní režisérkou společný

30.05.2012 20:15:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Jan Kraus: Žádný kašírky! To máme s paní režisérkou společný

Na Poděkování Věře Plívové-Šimkové přijel do Semil, kromě jiných známých osobností ze světa filmu, i herec a moderátor Jan Kraus. Zeptali jsme se ho na několik otázek a hlavně na to, jak vzpomíná na spolupráci se známou režisérkou dětských a rodinných filmů.

Jan Kraus vypadal při čekání a diskuzi s Jiřinou Bohdalovou jako velmi příjemný společník, rozdával úsměvy, podpisy a rád se usmál i do objektivu přítomných obdivovatelů. Byla z něj cítit i jakási pozitivní energie, opak toho, jak se někdy musí cynicky tvářit ve svém pořadu v televizi.

V každé jeho odpovědi byl zároveň znát obdiv k Věře Plívové-Šimkové, režisérce, která ho pro film objevila, protože první dvě větší role hrál v jejích filmech Káťa a krokodýl a hlavně Lišáci, Myšáci a Šibeničák. Až teprve poté dostal nabídku od režiséra Václava Vorlíčka, a tou byla jeho nesmrtelná role „grázlíka" Mikiho v Dívce na koštěti.

Dnes jste známý jako moderátor, ale jak vzpomínáte na filmování s režisérkou Věrou Plívovou - Šimkovou?

Důkazem toho, že na to vzpomínám kladně, je, že tu dnes vůbec jsem. Kvůli paní Věře jsem přijel a vzpomínám na filmování moc rád. Všechna práce s ní byla vždycky výjimečná v tom dobrém slova smyslu a ona je myslím taky výjimečný člověk.

Máte vy sám nějaký vztah ke zdejšímu kraji?

No díky ní, co jsem tady natočil. Dělal jsem s ní vůbec svůj první film Káťa a krokodýl, který se ale točil v Praze. Ale jinak jsem to tady s ní pak procestoval a prožil, a byl jsem tady dost dlouho. Já  díky ní mám ten vztah ke zdejšímu kraji takovej dětsky citlivej, bych řekl.

Hodí se vám filmařská zkušenost při vaší dnešní práci v pořadu Show Jana Krause?

V jednom se to hodí vždycky, protože ona se vždycky snažila dělat filmy autenticky a o autentických vztazích, a to jsem já měl vždycky rád. To co teď dělám já, zase stojí na tom, že se vede autentický rozhovor, žádný připravený kašírky (Jan Kraus toto slovo zdůraznil). To bych řekl, že máme s paní Věrou společný, žádný kašírky!

Částečně jste to už řekl, ale co vás přesvědčilo k příjezdu do Semil?

Kolegové od filmu mi dali v dostatečném předstihu avízo, že má být tahle akce. Když se to navíc jmenuje Poděkování paní Věře, tak to je jeden z mála lidí, kvůli kterým to rád udělám. Moc bych jich nenašel mezi režiséry, ale ona je jedním z těch vzácných, kvůli kterým vždy přijedu.

Jak jste tu spokojený? Město se proměnilo, je zde nedávno rekonstruované kino.

Všiml jsem si už cestou, že ten kraj se mění, že životní úroveň se, jak se zdá, zlepšuje. Nový kino je dobrý pro město, ale mě tady hlavně víc fascinuje ta krajina (úsměv).

Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kina + fotogalerie ze setkání s diváky

Rozhovory Našeho Pojizeří s osobnostmi ze světa filmu:

Jaroslav Rudiš: Chtěli jsme vytvořit jiný film, přestože to bude náročné

Zdeněk Troška: Zdejší kraj patří pro filmování Věře Plívové - Šimkové

Jan Hřebejk: Návrat k Pelíškům by už dnes nefungoval

Rozhovory se zajímavými osobnostmi najdete v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT