Junioři SCC Semily uspěli na domácím turnaji pouze napůl

02.12.2016 21:50:26 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Junioři SCC Semily další turnaj 3. florbalové ligy pořádali v semilském sportovním centru. První utkání proti Lokomotivě Louny se jim povedlo a vyhráli vysoko 8:2, ale ve druhém utkání podlehli 4:7 BK Real Roudnice nad Labem.

TJ Lokomotiva Louny - SCC Semily 2:8 (0:3, 2:3, 0:2)

Druhý vzájemný zápas těchto týmů se odehrál znova v semilském Sportovním centru. První zápas skončil po nepřesvědčivém výkonu obou celků remízou 2:2. Zápas začal poměrně opatrně a oba celky se prvních pět minut spíše oťukávaly. V 10. minutě přišla první vážnější šance, kterou hned využil Paroulek, asistoval Šírek. Za dalších 20 vteřin to bylo již 0:2, když svůj gólový účet otevřel po přihrávce Michalíka Vyhlídko. Ve 12. minutě zvýšil na 0:3 Greenwood, který si seběhl do prostoru před brankou a z první trefil výtečně na vzdálenější tyč.

Druhou část začali lépe hosté z Loun, kteří byli v úvodu druhé části aktivnější a vytěžili z toho svoji první branku, když z půlky hřiště trefil hostující útočník levou šibenici. V 7. minutě se podruhé v zápase prosadil Vyhlídko, který nepohrdnul nabídnutou šancí od Myslivce. Devátá minuta druhé části byla šťastnou chvílí pro Špirocha, který napálil míček po zemi a ten si po několika tečích našel cestu až za záda hostujícího brankáře. S dalším úderem přišli hosté, kteří využili velice lacinou chybu domácích obránců a pohodlně snížili na 2:5. Klid před poslední přestávkou vrátil domácím Myslivec, když po skvělém důrazu před brankou došoural míč za brankovou čáru. Třetí část přinesla poměrně svižný florbal z obou stran. Šance měly oba celky, ale domácí podržel dobře chytající Stříbrný, hosté poté dvakrát kapitulovali po střelách Michalíka a Fišera.

„Kluky musím za tento zápas pochválit. Od začátku se držely taktických pokynů. Hráli, co jsme potřebovali a bojovali jako správný tým. Konečně jsme přenesli nacvičené situace z tréninku i do zápasu a soupeře pustili jen k několika vážnějším šancím, bohužel však po hrubých individuálních chybách. V zakončení jsme sice měli párkrát i trochu štěstí, ale i přesto jsme zaslouženě vyhráli. Nesmíme ale výsledek přeceňovat. Rezervy pro zlepšení jsou stále velké," komentovali zápas trenéři domácích Tomáš Miksánek a Jakub Vocelka.

Branky: 10. J. Paroulek (F. Šírek), 10. L. Vyhlídko (M. Michalík), 12. M. Greenwood (M. Michalík), 20. L. Vyhlídko (A. Myslivec), 22. M. Špiroch (M. Greenwood), 26. A. Myslivec (M. Greenwood), 28. M. Michalík (L. Vyhlídko), 34. M. Fišer (T. Navrátil) Vyloučení: 1:1 (M. Greenwood). Sestava Semil: T. Stříbrný, - T. Navrátil, M. Špiroch, J. Brill, M. Greenwood, P. Farský, J. Paroulek - F. Šírek, L. Vyhlídko, A. Myslivec, M. Michalík, M. Karpíšek, T. Zeman, M. Ludvík, M. Fišer.

SCC Semily - BK Real Roudnice n. L 4:7 (2:5, 0:2, 2:0)

Druhý zápas domácích bohužel už tolik radosti nepřinesl. Soupeřem byl celek z Roudnice nad Labem, který dokázal Semily v prvním letošním klání porazit. Domácí byli nabuzení po prvním zápase, nicméně první minuty je poslaly rychle zpátky na zem. Hosté byli aktivnější, rychlejší přesnější a nenechávali domácím téměř žádný prostor pro klidnou rozehru. Během prvních sedmi minut to bylo 0:3 a Semily jakoby na hřišti ani nebyli. Plamínek naděje rozsvítil v osmé minutě Navrátil, který vyvezl míček po mantinelu od své branky a pověsil brankáři hostů do šibenice první míček. Do konce třetiny byly aktivnější stále hosté, nicméně padla jedna branka na každé straně a po první části museli domácí dohánět tříbrankové manko.

S druhou částí přišlo mírné zlepšení ve hře domácích, přišel větší tlak před brankou hostů a na branku létaly také míčky, které v první části končili spíše za mantinely. Bohužel opět z nepozornosti přišly dvě hrubé chyby ve středu hřiště a hosté měli před poslední částí náskok 2:7. Třetí třetina se dala nazvat jako vyrovnaná. Oba týmy si vytvořily dobré šance, ale oba gólmani excelovali. Semily dokázaly skóre už jen korigovat brankami Fišera a minutu před koncem uzavřel skóre zápasu v oslabení Zeman na konečných 4:7

„Druhý zápas byl pro nás jako trenéry takovou noční můrou. Začátek byl v podstatě tragický, všude jsme byli pozdě, nedařila se rozehra a chyběl pohyb. Hosté toho využili a zaslouženě nás potrestali. Následně bylo těžké dostat kluky po morální stránce zpátky do zápasu. Nakonec se to docela podařilo a vstřelili jsme aspoň čtyři hezké branky. Nicméně prohra je naprosto namístě. Takhle se soutěžní zápas nehraje. Bez bojovnosti a obětování týmovému výkonu se ligový zápas vyhrát nedá. Děkujeme divákům za úžasnou atmosféru v průběhu obou dnešních utkání a věříme, že příště jim uděláme ještě větší radost," řekli k zápasu trenéři Tomáš Miksánek a Jakub Vocelka.

Branky:  8. T. Navrátil (A. Myslivec), 13. M. Michalík (T. Zeman), 36. M. Fišer (T. Navrátil), 39. T. Zeman (M. Ludvík) Vyloučení: 3:1 (M. Greenwood, A. Myslivec, F. Šírek). Sestava Semil: T. Stříbrný, - T. Navrátil, M. Špiroch, J. Brill, M. Greenwood, P. Farský, J. Paroulek - F. Šírek, L. Vyhlídko, A. Myslivec, M. Michalík, M. Karpíšek, T. Zeman, M. Ludvík, M. Fišer.

Další zápasy čekají juniory 11. prosince v liberecké Tipsport aréně. Střetnou se od 11.15 s Podbořany a od 13.00 s Kadaní.