Na turnaji v Novém Boru Semiláci prohráli jen o gól s druhými Panthery

11.11.2016 11:36:52 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

K dalšímu turnaji cestovali semilští florbalisté do Nového Boru, kde je v prvním zápase čekala rezerva Pantherů, která dosud neztratila ani bod. Výsledkem byla těsná prohra 3:4. Ve druhém zápase pak Semily porazily 9:7 SC Podještědí B.

Po čtyřech turnajích a osmi kolech v Liberecké florbalové lize patří týmu SCC Semily s 10 body 8. příčka ze 12 mužstev těsně před devátým Turnovem B. Vede s 21 body Florbal Liberec před Panthers Liberec B s 18, kteří ale mají o dva odehrané zápasy méně.

FBC Panthers Liberec B - SCC Semily 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Bohužel Semilákům opět utekl úplný začátek zápasu. Úvodní buly sice vyhráli, ale laciná ztráta míčku a úspěšné nahození domácího obránce z poloviny hřiště, znamenalo první gól v síti. Na konci třetí minuty bylo ještě hůře, to když po rozehrávce domácích nedokázali pokrýt střelce na středu hřiště, a ten mířil přesně. Během první části se hráči Semil nedokázali příliš prosadit do zakončení, a tak před první pauzou ztráceli dva góly.

Od druhé části jsme průběh utkání více než vyrovnali a v určitých pasážích měli navrch. První vlaštovka přiletěla v polovině třetí minuty, kdy pálil Činovec, před brankou tečoval a do sítě míček umístil Štěpánek, byl to jeho premiérový gól v dresu mužů. Domácí na kontaktní trefu odpověděli za 45 vteřin a vrátili se do dvoubrankového vedení. Na dostřel Semily opět přiblížil Hnídek, když se prosadil po přihrávce Šimona. Pak přišlo první oslabení, které sehráli semilští hráči výborně. Dokonce mohli vyrovnat, když vepředu domácím bekům zamotal hlavu Šimon, před brankou našel Zemana, ale jeho střela za záda domácího brankáře nepronikla. Až do přestávky se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale další branku už nepřinesla.

Jak špatně vstoupili Semilští do první části, tak dobře začali tu poslední, když se hned po 30 vteřinách prosadil Hypšman a vyrovnal skóre. Nadále se hrálo velmi pohledné utkání, které se divákům muselo líbit. Plno přímočarých kombinačních akcí. Škoda jen, že v několika momentech chyběli centimetry k tomu, aby se Semiláci dostali do brankové příležitosti. Osmá minuta přinesla infarktové chvíle na obou stranách. Nejprve se do samostatného úniku dostal Hnídek, obešel brankáře, ale jeho bekhendové zakončení skončilo mimo. Na druhé straně nás domácí útočníci rozebrali, ale ani jejich střela do okryté branky nebyla přesná. V deváté minutě přišla krušná dvouminutovka po vyloučení Vocelky. Ale další oslabení opět semilští florbalisté s přehledem ustáli. Co už ale neuhlídali, to byla nenápadná situace z konce 13. minuty, kdy se domácí útočník prosadil střelou z otočky přes Sábla. V poslední minutě šli do šesti, výsledkem byla jedna těsná střela Činovce a střela vedle z hole Šimona, takže to znamenalo opět další porážku o gól.

„Co k tomu říct. Pořád dokola stejná písnička, výborný výkon, skvělá hra, ale zase jsme o gól prohráli," stručně hodnotil první zápas trenér Semil Jan Šimon.

Branky: 18. J. Štěpánek (D. Činovec), 22. M. Hnídek (J. Šimon), 31. A. Hypšman (T. Zeman). Vyloučení: 0:2 (D. Činovec, J. Vocelka). Sestava Semil: D. Navrátil - Jir. Paroulek, T. Sábl, J. Vocelka, Jar. Paroulek - A. Hypšman, J. Šimon, T. Sidenberg, M. Hnídek, D. Činovec, J. Štěpánek, T. Zeman. Náhradník: Š. Heřman.

SCC Semily - SC Podještědí B 9:7 (2:0, 4:3, 3:4)

Soupeřem v druhém zápase byla rezerva Českého Dubu, která se krčila na dně tabulky. Do utkání tak šli Semilští jako favorité a po předchozích výsledcích i s tím, že musí vyhrát. Pokyny do tohoto zápasu byly jasné, hrát aktivně, napadat a nedat soupeři čas na rozehrávku. Prvních pět minut bylo v tomto směru výborných. Přesně se vše dařilo plnit a výsledkem byly dva góly. U prvního na půlce vybojoval Šimon míček, který se dostal k Hypšmanovi, a ten ho mazácky zavezl do branky. Poté si role oba vyměnili. Hypšman zabojoval v rohu a míček do rohu branky uklidil Šimon. Jenže od šesté minuty přestali hráči dodržovat taktiku a začali míček příliš tahat, chodit do osobních soubojů, které navíc prohrávali. Hosté tak měli spoustu příležitostí k rychlým protiútokům, kdy naštěstí ani jeden nedokázali dotáhnout do konce. Srovnat hru dokázali Semiláci až v posledních čtyřech minutách, kdy hráli přesilovku, leč bez úspěchu.

První desetiminutovka druhé třetiny byla celá taková neurovnaná. Semilští florbalisté se nechali strhnout ke hře nahoru dolu, která byla plná nepřesností a zbytečných ztrát balónků. Nicméně góly stříleli pouze Semilští. Na začátku šesté minuty rychlou akci po ose Šimon - Štěpánek - Hypšman zakončil gólem posledně jmenovaný. Polovina deváté minuty a bylo to 4:0, když se střelou z otočky podruhé v zápase prosadil Šimon. O minutu později to bylo dokonce již 5:0, kdy se prosadil Činovec po přihrávce Hnídka. Za dvacet vteřin přišla nešťastná chvíle před semilskou brankou, kdy odražený míček přikopl vracející se Šimon přímo na hůl hostujícího útočníka, a ten nezaváhal. Tato smolná situace jakoby odstartovala další divoký průběh utkání. Další dva slepené góly hostí, z toho jeden byl vlastní, kdy opět nešťastně střelu do branky srazil Jarda Paroulek, znamenaly rázem naše vedení pouze o dva. Úplný závěr však přinesl potřebnou branku i na druhé straně, opět se prosadil Činovec.

Hned první minuta poslední části přinesla vyloučení a přesilovku Semil. Tu využil střelou z dálky Šimon a dokončil tak zápasový hattrick. Opět to mělo přinést více klidu na hokejky. Což se úplně nepotvrdilo a v páté minutě Podještědí opět snížilo. Další velkou šanci měl Šimon, když ho krásně do šance vysunul Hypšman, jenže bekhendová střela skončila vedle. V osmé minutě šli Semilští do čtyř. Lépe to však ani zahrát nemohli. Dlouhý míček doběhl Šimon a zády do hřiště po hlasu našel zcela volného Hypšmana, který také zkompletoval hattrick. Jenže za dvacet vteřin následovalo další vyloučení a výhodu dvou hráčů dokázali hosté využít. Pak dvakrát velmi nebezpečně pálil Sidenberg, velkou šanci Štěpánka zlikvidoval brankář a další brejk nevyužil Šimon, který opět sám před brankou pálil vedle. Klid tak měla přinést branka Činovce, který jako třetí v utkání dovršil hattrick, z konce 13. minuty. Jenže to se nestalo, protože Semilští soupeři nabídli dva úplně zbytečné góly v rozmezí 7 vteřin. Poslední minutu si už naštěstí dokázali pohlídat.

„Jediná spokojenost je s vítězstvím. Z jasného vedení uděláme bramboračku, po úplně zbytečných chybách, kdy jsme se nedokázali vyrovnat s presinkem hostí. Musíme se z toho poučit a příště se toho vyvarovat," kriticky hodnotil vyhraný zápas trenér Jan Šimon.

Branky: 3. A. Hypšman, 5. J. Šimon, 21. A. Hypšman (J. Štěpánek), 24. J. Šimon (A. Hypšman), 25. D. Činovec (M. Hnídek), 29. D. Činovec (T. Zeman), 33. J. Šimon (T. Sidenberg), 38. A. Hypšman (J. Šimon), 44. D. Činovec. Vyloučení: 2:2 (D. Činovec, T. Zeman). Sestava Semil: Š. Heřman - Jir. Paroulek, T. Sábl, J. Vocelka, Jar. Paroulek - A. Hypšman, J. Šimon, T. Zeman, M. Hnídek, D. Činovec, J. Štěpánek, T. Sidenberg. Náhradník: D. Navrátil.