Krajský přebor: Derby se Semilami zvládla o gól lépe Lomnice

18.06.2017 21:44:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Aktualizováno: Poslední kolo zakončilo sezonu krajského přeboru. Fotbalisté Sedmihorek hráli ještě o konečné třetí místo, ale nakonec byla druhá Česká Lípa nad jejich síly. V derby Lomnice - Semily zvítězili o gól domácí a Bozkov ukončil sezonu pohodovou výhrou o čtyři góly nad Frýdlantem.

Česká Lípa - Sedmihorky 3:1 (3:0)

Hosté nastoupili oslabení bez pěti hráčů základní sestavy, které nahradili dorostenci. Prvních dvacet minut se hrálo opatrně s minimem šancí. Ve 20. minutě nastřelil Škréta tyč a ve 23. se domácí ujali vedení po útoku ze strany a křižné střely. Gólem byli domácí povzbuzení a ve 30. minutě se štěstím po rohovém kopu odrazil balon až do brány na 2:0. Pak brankář Špína jednou dobře vyběhl a zhatil domácí šanci, ale domácí ještě vstřelili ve 43. minutě gól do šatny na 3:0.

Ve druhém poločase byli hosté aktivnější a měli spoustu šancí. V 52. minutě po přihrávce Vitkoviče snižoval na 3:1 zkušený Beneš. V 67. a 76. minutě šel sám dvakrát na domácí bránu Vaníček, ale ani jednu ze šancí nedal. Domácí nastřelili po jedné šanci břevno a hosté měli ještě několik příležitostí, ale ani jedna už gól nepřinesla.

Branky: 23. a 43. Kaňkovský, 29. Kýček - 51. Beneš. Rozhodčí: Nádeník - Hnětynka, Šůma, ŽK: 4:1. Diváků: 120. Sedmihorky: Špína - Drahoňovský (79. Hlubuček), Čermák, Vaníček, Škréta - Janata (82. Cymbál), Ložek, Vitkovič, Džmura - Lemak, Beneš.

Utkání krajského přeboru FC Lomnice nad Popelkou - SK Semily<br />Autor: Zdeněk Matura Lomnice - Semily 2:1 (1:0)

Vyhrocené pojizerské derby nakonec zvládli lépe o jeden gól domácí. Mužem zápasu byl Daniel Drahoňovský, který dal oba góly svého týmu a zavinil penaltu, po které vyrovnal v 73. kapitán Semil Motejlek. Za domácí nastoupil k soutěžnímu utkání po osmi měsících po vážném zranění hlavy Aleš Gaubman. Bývalý lomnický kapitán byl dokonce u rozhodující branky utkání, když hezkou akcí uvolnil Drahoňovského. V 84. minutě byl po podražení soupeře zezadu vyloučen semilský Motejlek.

I přes výhru a záchranu budou hrát Lomničtí paradoxně možná stejnou soutěž jako sestupující Semily, protože zvažují přihlášení se pouze do I.A třídy. „Utkání bylo v poli vyrovnané, ale nakonec jsme zápas o gól zvládli. Jsme rádi, že se loučíme se ctí, na rok zkusíme I.A třídu a uvidíme co bude dál," potvrdil trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 10. a 85. Drahoňovský - 73. Motejlek z penalty. Rozhodčí: Zlatník - Jacik, Linhart, ŽK: 1:1, ČK: 0:1 (84. Motejlek). Diváků: 68. Lomnice: Cink - Starý, Drahoňovský, Piry, Vohnout - Heřmanský, Drusan, Mach (72. Gaubman), Kutek - Zboroň (89. Cerman), Janata. Semily: Frolík - Javůrek, Motejlek, Hradecký, Seifert - Pácalt (58. Chlupáč), Grebeníček, Zelenka, Liška - Houžvička, Lukeš (86. Hruška). Fotogalerie z utkání

Bozkov - Frýdlant 5:1 (4:0)

Domácí, kteří opouštějí po čtyřech letech krajský přebor, se chtěli rozloučit s krajským přeborem výhrou, a to se jim také povedlo. Ve 4. minutě centroval před bránu hráč hostí, ale Hypius naštěstí míč vykopl, než se stihl dostat k soupeři. Jenže domácí nedokázali dostat míč dále od vápna a hosté ani ne za minutu nastřelili zblízka tyč. V 7. minutě kopal Lakatoš přímý kop asi 10 metrů od vápna. Z něho přímo šance nevznikla, ale následně se dostal míč k Červenému u malého vápna, zkusil to, ale neprostřelil dva protihráče. Ve 14. minutě Lakatoš dostal na půlce balon od Hypiuse a došel s ním téměř k vápnu a odtud poslal dělovku, ale ta projela jen těsně vedle tyče. Ve 20. minutě se dostal míč u velkého vápna ke kapitánovi Landyšovi, a ten poslal prudkou střelu také vedle tyče. Ve 24. minutě kopali domácí dva rohové kopy za sebou ale bezúspěšně. Zanedlouho Lakatoš nastřelil gólmana, který míč nazvedl, ten se odrazil o břevno a spadl přímo před bránu, kam už naběhl pohotový Vrchovský a míč uklidil do sítě. Za minutu přišla krásná akce Bozkovských, když se dostal míč na polovině domácích k Červenému, ten byl držen protihráčem, ale ustál to a následně přihrál na rozběhnutého Hypiuse, který poté parádně nacentroval před bránu a tam výborný Havel ukázkovou hlavičkou nedal gólmanovi nejmenší šanci. Ve 36. minutě Makula z rohu poslal míč přímo doprostřed brány, ale gólman míč vyrazil. Za minutu nato byl nařízen přímý kop pro hosty vedle vápna a Králíček musel také vyrážet. Ve 41. minutě Lakatoš u vápna vystřelil, míč přelétl gólmana a rovnou do sítě - 3:0. Za minutu Červený z rohu zakroutil míč do brány, ale Höfler byl připravený. Ve 43. minutě obehrál Řeháček dva protihráče i gólmana a zakončoval do prázdné brány. Ještě těsně před poločasovým hvizdem kopali hosté dva rohové kopy, ale skóre se neměnilo.

Do druhého poločasu naskočil do hry za Vrchovského gólman Kanaval na post útočníka. Ve 49. minutě Červený běžel pronásledovaný dvěma obránci sám na bránu, ale nepochopitelně vystřelil z dobré pozice přímo na gólmana. V 59. minutě zkusil vypálit Bartoš asi osm metrů od vápna, ale Králíček byl pozorný. A pozorný byl i za necelou minutu po přímém kopu, kdy musel míč nadzvednout, aby přeletěl břevno. Z následného rohu šance ještě nepřišla, ale hosté po něm míč drželi na svých kopačkách a povedl se jim centr před bránu, kde už ho do brány dorazil rozběhnutý Kozák. V 64. minutě vystřídal Makulu nestárnoucí Jarda Dolejš. V 65. minutě kopal Červený přímý kop, gólman ho nešikovně vyrazil přímo k Hypiusovi, ale než stačil míč do brány dokopnout, brankář svojí chybu napravil a míč vyrazil napodruhé už do bezpečí. Za minutu Havel parádně nacentroval před bránu Kanavalovi, ale jeho následnou střelu vykopl obránce hostí na rohový kop. Z něho Řeháček rukou vstřelil gól a dostal jedinou žlutou kartu zápasu. V 71. minutě se dostali hosté k zakončení, ale z blízka vysoko přestřelili břevno. V 74. minutě vystřídali domácí naposledy a za Řeháčka šel do hry Mazánek a Červený se přesunul do útoku. To hned přineslo ovoce, neboť Červený po přihrávce od Kanavala běžel zleva na bránu, na čáře velkého vápna vypálil a bez problému prostřelil gólmana. V 79. minutě kopali u hranice vápna hosté přímý kop, ale trefili z něho jenom zeď. V 84. minutě Havel opět poslal krásnou přihrávku před bránu, domácí i dali gól, ale byl máván ofsajd. Dvě minuty před koncem ještě centroval před bránu Kanaval, ale Mazánek se střetl se soupeřem a poslal míč jen vedle brány.

„Dnes jsme předvedli slušný výkon, především jsme chtěli vyhrát, což se povedlo, ale až do 27. minuty jsme se nedokázali prosadit. Po vstřelení branky se hra více rozběhla a do poločasu jsme nastříleli čtyři góly a o vítězi už nebylo pochyb. Druhý poločas jsme prostřídali, aby si zahráli všichni, a vítězství jsme si zkušeně pohlídali, takže diváci určitě odcházeli spokojení. Kluci zaslouží pochvalu za výkon i za krásné góly, některé dokonce i ukázkové. Nyní stručné zhodnocení našeho působení v kraji. První rok po postupu jsme se umístili na skvělém 4. místě, další rok ještě na slušném 5. místě, ale poslední dva roky jsme se umístili dvakrát až na 10. místě, pozitivní ovšem je, že o záchranu jsme nikdy nehráli. Myslím tedy, že jsme v této soutěži neudělali ostudu, a že jsme byli nepříjemný soupeř i pro favority. Nyní nás čeká I.B třída, odchod některých hráčů a doplnění kádru o hráče nové. Snad nám fanoušci zachovají přízeň i v nižší soutěži, a doufáme, že v ní budeme hrát v horní polovině tabulky," zhodnotil zápas i celé působení Bozkova v sezoně Michal Nesvadba.

Branky: 27. Vrchovský, 28. Havel, 41. Lakatoš, 44. Řeháček, 74. Červený - 60. Kozák. Rozhodčí: Nešněra - Krupa, Brož, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Bozkov: Králíček - Vanc, Tuma, Hypius, Vrchovský (46. Kanaval), Lakatoš, Landyš, Makula (64. Dolejš), Červený, Havel, Řeháček (74. Mazánek).