Krajský přebor: Rezerva Turnova zakončila sezonu přídělem do sítě Desné

16.06.2013 15:47:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Pouze fotbalisté FKP Turnov B dokázali v posledním kole krajského přeboru vyhrát, když po dobrém výkonu rozdrtili 8:0 Desnou. Bod získali po ztrátě motivace i hráči Jablonečku, naopak nečekaně doma prohrály Sedmihorky a Košťálov si připsal další příděl a je rád, že sezona končí.

Skalice - Košťálov 7:2 (4:1)

Ve 3. minutě se Košťálov nečekaně dostal do vedení, když Fejfar krásně vysunul Sádka, a ten, přestože byl v tísni, dokázal skórovat. V 16. minutě domácí Sokup dostal balon od křídla do vápna, kde měl dostatek prostoru a střelou k tyči dokázal vyrovnat na 1:1. Ve 21. minutě Koldovský křižným pasem našel nabíhajícího Janatu, napoprvé ho vychytal brankář Řezáč a z následné dorážky mířil nad. Znovu se potvrdilo fotbalové heslo nedáš-dostaneš, kdy ve 23. minutě zbytečně ztratil balon Klazar a domácí svoje přečíslení zakončili brankou Šímy na 2:1.

Ve 30. minutě mířil balon za obranu na Soukupa, který byl sám před brankářem, nejdříve si ho přehodil a poté doťukl hlavičkou za brankovou čáru - 3:1. O šest minut později následovala obrovská chyba Kašpara, který zkoušel balon odehrát patičkou, ale ta mu nevyšla a zaváhání potrestal gólem na 4:1 Martínek.

Košťálov byl po prvním poločase zralý na ručník a góly nepřestaly padat ani ve druhé části. V 51. minutě přišla nedůslednost hostující obrany, kdy nejprve Průcha vychytal domácího hráče, který ale vrátil balon do vápna na svého spoluhráče, a ten nikým neatakovaný zvýšil na 5:1. V 62. minutě Košťálov snížil - Sádek dal balon mezi obránce na nabíhajícího Janatu, který udělal kličku brankáři a zasunul míč do prázdné branky - 5:2. V 77. minutě Kmínek zastavil unikajícího domácího hráče pouze za cenu faulu a penaltu sice až na podruhé, ale proměnil domácí brankář Řezáč. V 83. domácí Nevrlý  prošel nikým neatakovaný středem hřiště až se dostal ke střele z hranice pokutového území a uzavřel konečné skóre na 7:2.

„Pro nás je vysvobozením, že to byl poslední zápas v krajském přeboru. Závěrečné zápasy nám vůbec nevyšly a musíme se už soustředit na nadcházející sezonu v A. třídě," dodal k utkání asistent trenéra Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 16. Soukup, 23. Šíma, 30. Soukup, 36. Martínek, 51. xx , 77. Řezáč, 83. Nevrlý - 3. J. Sádek, 62. K. Janata. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Košťálov: Průcha - Kmínek (78. Balatka), Kašpar, I. Móro - Klazar, Fejfar - K. Janata, Jung, Sádek (83. Lebruška), F. Tulach (55. R. Baudyš) - A. Koldovský.

FKP Turnov - Desná 8:0 (2:0)

Začátek utkání byl pomalejší až ospalý. Po prvním gólu Matouška ve 37. minutě hosté rezignovali a utkání bylo až do konce v režii domácích. Nejaktivnějším střelcem byl Vavřich, který vsítil hattrick, dvě branky vstřelil i střídající Jaček.

„Celkově převládá spokojenost se sezonou. Začátek jara se nám povedl a mohli jsme hrát více v klidu, ale škoda našeho neproměňování šancí, když jsme mohli několik remízových zápasů dovést k výhře. Nejvíc asi mrzí prohra v Košťálově, jinak je se sedmým místem spokojenost, kostra týmu pracovala dobře," zhodnotil už krátce sezonu trenér turnovské rezervy Josef Petřík.

Branky: 37. Matoušek, 43., 60. a 69. Vavřich, 54. Zdražil, 55. Randák, 58. a 74. Jaček. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 0:1. Diváků: 70. FKP Turnov: Hyka - Korček, Šteffan, Matoušek, Čermák - D. Škréta (78. Nahodil), Zdražil, J. Škréta, Randák - Vavřich, Poláček (54. Jaček).

Doubí - Jablonec n. J. 1:1 (1:1)

Jablonečtí již měli ziskem poháru dvojnásobně splněno, ale přesto přijeli do Doubí vyhrát. Domácí měli značný respekt a třicet minut byli lepším týmem hosté. Převahu ovšem dokázali zužitkovat pouze jedním gólem po střele Holmana do pravého horního rohu Sulovy branky. Poté Doubí vycítilo šanci bodovat a ve 41. minutě vyrovnalo po trestném kopu hlavou Martínkem.

Druhý poločas chtěli hosté oživit hru dvojím střídáním, ale to se minulo účinkem. Domácí využívali obranné chyby a jen díky výbornému Farskému v brance se již skóre neměnilo.

„Sezonu jsme ukončili remízou po našem nejslabším výkonu v sezoně. Vyprodukovali jsme spoustu chyb, byli nepohybliví a doslova hráli s nechutí. Na tento zápas je nutno co nejdříve zapomenout," komentoval utkání za Jablonec nad Jizerou David Holman starší.

Branky: 41. Martínek - 25. Holman. Rozhodčí: Kadlec, Rais, Bým, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Šilhán, Zonyga, Hájek - Bistiak (46. J. Vrána), Hrbek, Barcuch, Exner (84. Peterka) - Holman (46. Nechanský), Paldus.

Sedmihorky - Doksy 3:4 (1:1)

V zápase už ani jednomu z týmů "o nic nešlo" a bylo to vidět hlavně na domácích a nesoustředěnosti zejména v zadních řadách. Ale v úvodu zápasu to na domácí prohru nevypadalo. Už v 11. minutě Král ideálně vybídl k brejku Pařízka, a ten střelou podél brankáře otevřel skóre. Netrvalo však dlouho a v 18. minutě bylo srovnáno.

I druhý poločas začal pro domácí nadějně, kdy po centru Pařízka vstřelil gól na 2:1 Vávra. V 65. minutě začala patnáctiminutovka hostů kdy vstřelili tři laciné branky a bylo prakticky rozhodnuto. V závěru sice po přihrávce Banghy a gólu Koudelky snížili domácí na 3:4, ale to bylo již vše.

„I když jsme poslední zápas sezony prohráli, musíme považovat vzhledem k velmi povedenému jaru tuto sezonu za úspěšnou a celkových 33 bodů je toho důkazem," uvedl po zápase vedoucí mužstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: Koudelka, Vávra, Pařízek - Jurčík 2, Brož, Šimon. Rozhodčí: Šťastný - Čurda, Noháč, ŽK: 2:1. Sestava Sedmihorek: Prokopec - Bangha, Bakeš (63. Drahoňovský), Vítek, Kratochvíl - Pařízek, Mencl (46. Valentín), Pavlíček, Král (46. Havel), Koudelka - Vávra.