Krajský přebor: Semily a Turnov B získaly tři body na hřištích soupeřů

27.10.2013 18:18:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Celkem pět zápasů se střídavými úspěchy v sobotu odehrála mužstva z Pojizeří v krajském přeboru. Bozkov jel na půdu Desné v roli favorita, ale vůbec ji nenaplnil. Rezerva Turnova naopak porazila silné Mšeno. Semily vyhrály v Doubí, Sedmihorky remizovaly v Doksech, pouze Mírová opět vysoko prohrála doma s Mimoní.

Mšeno - FKP Turnov B 1:3 (0:2)

V Jablonci se hrál kvalitní zápas, ve kterém hosté využívali rychlé kolmé přihrávky a brejky. První branka padla v 16. minutě po dorážce penalty Randáka, která byla nařízena po faulu na Dlouhého. Po přihrávce Korčeka se gólově podruhé prosadil těsně před přestávkou Randák střelou podél gólmana.

Ve druhém poločase dovršil Randák hattrick, když jeho střela podklouzla pod tělem brankáře. Pak hosté mohli definitivně rozhodnout čtvrtým gólem, šance na to měli D. Škréta, i Korček, ale domácí se dvakrát situaci ubránili odkopnutím míče na brankové čáře a poté brankou střídajícího Švorce po skrumáži korigovali konečný stav. Domácí Peškar poté trefil pouze tyčku.

„Randák dobrý výkon oslavil hattrickem, ale výborně hrál celý tým, takže mohl těžit ze svého pohybu i z podpory spoluhráčů," dodal k utkání trenér FKP Turnov Josef Petřík.

Branky: 68. Švorc - 16., 43. a 65. Randák. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 2:1. Diváků: 100. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý, Šteffan, Nedošetko, Čermák - Kunst, J. Škréta - Bezemek, Korček, Randák (84. Náhlovský) - Dlouhý (46. D. Škréta).

Doubí - Semily 0:2 (0:0)

Semilští hráči na umělce v Doubí nejprve zápasili s proměňováním šancí, ale ve druhém poločase se dokázal dvakrát prosadit střídající Lukáš Kázmer. Další šance, které mohly potvrdit výhru hostů, už ovšem zůstaly nevyužity. V zápase debutoval v semilském dresu teprve 16 letý hráč Seifert a podle trenéra Procházky odvedl dobrý výkon.

„Herně jsme domácí převyšovali a mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale hlavně že vezeme tři body. Největší radost mám ze zapracování šestnáctiletého Seiferta, který v zápase odvedl solidní práci," uvedl po zápase trenér Semil Miroslav Procházka.

Branky: 57. a 80. Kázmer. Rozhodčí: Horák. Diváků: 100. Semily: Koudelka - Nechanský, Klazar, Brett, Hrmo - M. Hájek, Seifert (75. Vrchovský) - Rypl (46. Kázmer), Močkovský (46. J. Hájek), Havlín - Hartman.

Desná - Bozkov 6:3 (3:0)

Domácí nastoupili od začátku do utkání velmi tvrdě a důrazně, tím znepříjemňovali Bozkovu jeho kombinační hru. V 9. minutě se dokonce dostali do vedení po pěkné individuální akci. Hosté sice zvýšili aktivitu, ale dobře organizovaná obrana Desné jim nic nedovolila. Vyrovnávací gól se zrodil po rohu Makuly, když se trefil Jíra. Závěr poločasu patřil domácím, nejprve byl „faulován" Maňákem domácí útočník a rozhodčí po delší poradě brankáře hostů vyloučili bozkovského brankáře a nařídili penaltu, po které se domácí vrátili do vedení. A aby toho nebylo na Bozkov málo, tak po chybě v rozehrávce domácí skórovali znovu a první poločas tak nečekaně vyhráli 3:1.

Druhou půli začal Bozkov pokusem o zvrat, domácí v té chvíli byli pasivní. Nejprve po přiťuknutí Jíry snížil Coufal krásnou ránou na 3:2. Za tři minuty bylo vyrovnáno, když se po faulu na Makulu trefil z penalty Jíra. V těchto chvílích se lámal celý zápas, ale následnou dělovku Plátka vytěsnil domácí brankář Doubek na roh. Po jeho exekuci následovala ruka jednoho z domácích, ale penalta se nepískala. Prakticky z protiútoku nezachytili hosté dlouhý nákop, Zemánek ještě zachránil, ale na další přihrávku ze strany už neměl nárok a nekrytý domácí hráč upravil stav na 4:3. Následovaly dvě šance Coufala, ale domácí brankář likvidoval. V 78. minutě si domácí zahráli ťukes s konstrukcí bozkovské branky. Tyč a dvě břevna během tří vteřin a následná gólová dorážka znamenaly konec nadějí pro Bozkov. Hosté přesto hráli vabank až do konce, bohužel přišel ještě šestý gól a vyloučení kapitána Červeného.

„Dnešní utkání, a zejména první poločas, bylo nejhorší co jsme za poslední období sehráli, laxní přístup a věčné diskuze s rozhodčím nás přišly draho, dvě branky ztráty a vyloučeného Maňáka. Začátek druhé půle nám vyšel a v deseti jsme dokázali vyrovnat. Škoda, že se neujala další šance. V tu chvíli byli domácí hodně zaskočeni. Bohužel jsme inkasovali počtvrté, další šance na vyrovnání jsme nevyužili a domácí nás definitivně dorazili pátou trefou. Utkání jsme si prohráli sami, obrovskými chybami a proflákaným prvním poločasem," konstatoval po utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 10., 43., 64. a 89. Hlubuček, 36. Pipek z penalty, 78. Ngueyen - 32. a 54. Jíra (druhá z penalty), 51. Coufal. Rozhodčí: Miller - Řeháček, Paulus, ŽK: 2:3, ČK: 0:2 (Maňák, Červený). Diváků: 130. Desná: Doubek - Kopal, Kořínek P., Křemen, Kulhánek, Hlubuček, Pipek, Šindelář, Pfeifer, Rác, V. Kořínek. Bozkov: Maňák -Liďák, Červený, Jíra, Kobrle -  Krejčík, Kubán (46.Coufal), Makula, Plátek -Mazánek (67. Nesvadba), Havel (37. Zemánek).

Mírová - Mimoň 0:4 (0:1)

Domácí nezačali špatně, když hned z výkopu měl obrovskou šanci Horák, ale nemířil přesně. Ve 3. minutě Bernad nebezpečně hlavičkoval po rohu. V 8. minutě měl velkou šanci D. Zelnický, ale ani on neproměnil. Potom přišla 22. minuta - hosté kopali roh, na zadní tyči Feher vracel hlavičku zpátky od „ohně" a míč si nešťastně srazil do vlastní sítě obránce Hejduk - 0:1. Ani poté se ale domácí nevzdávali a při dorážce šel od ramena Kulhánka míč těsně vedle branky hostů a z dálky to zkoušel domácí kapitán M. Zelnický.

Ve druhém poločase hosté po třech minutách poslali domácí zřejmě definitivně do kolen druhou brankou Špačka. Domácí ještě zkoušeli něco s výsledkem udělat, ale střela Beneše nebyl přesná, dorážka Koubka mířila do tyče a D. Zelnický jen těsně minul branku. Hostům stačilo kouskovat hru a hrát na brejky. V 72. minutě přeloboval vyběhnutého Jíru Foubík a stejný hráč se trefil i po standardce v 85. minutě hlavou.

„Nám se z mnoha šancí nepodařilo nic vytěžit, zatímco  hostům perfektně vyšly jejich brejky. Na otáčení výsledku jsme ve druhém poločase v současném rozpoložení opravdu neměli síly," poznamenal k zápasu vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 22. vlastní, 47. Špaček, 72. a 85. Foubík. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 5:3, ČK: 1:0 (88. Koubek). Diváků: 50. Mírová: J. Jíra - Masařík, Mrňák, Hejduk, M. Zelnický - Koubek, Horák, Bernad (67. Mich. Kovář), Kulhánek - D. Zelnický, Tokan (46. Beneš).

Doksy - Sedmihorky 0:0

Po třech zápasech bez bodu už se chtěli hosté konečně chytit. Do hry se jim vrátil distancovaný Koudelka a zraněný Kratochvíl. Podle postavení v tabulce měli být domácí favority, ale téměř celý první poločas byli lepší hosté. Nedokázali ovšem proměnit svoje příležitosti - střela Pařízka byla zblokována a Kroupův pokus z voleje nevyšel. Největší šanci měl ve 30. minutě Valentín, který prošel přes dva hráče a postupoval sám na branku, ale ve snaze přehodit gólmana přestřelil i bránu. Domácí v první půli zahrozili až v 44. minutě, ale jejich pokus Koubus nadvakrát zlikvidoval.

Ve druhém poločase se hra již vyrovnala a Doksy měly převahu, ale jedné z nemnoha šancí zachránilo hosty břevno, jinak pokusy domácích končily mimo bránu. Střela sedmihorského Kroupy v 67. minutě z 18 metrů lízla pravou tyč, a hlavička Valentína v 72. minutě šla těsně nad. Utkání tak skončilo bez branek.

Sestava Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Vítek, Bakeš, Bangha - Koudelka, Kroupa (89. D. Dvořák), Mencl, Valentín, Pařízek (63. P. Dvořák) - Červinka (77. Špína).