Krajský přebor: Těsné a cenné výhry slavily Sedmihorky i Rovensko

06.11.2018 15:52:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Dramatický zápas s dobrým koncem sehrály Sedmihorky doma se Skalicí u České Lípy, kterou porazily přes oslabení 3:2. Ze tří bodů se po několika nešťastných zápasech radovalo i Rovensko, které jediným gólem z penalty Krejčíka vyhrálo v Chrastavě.

Chrastava - Rovensko p. T. 0:1 (0:0)

Hrál se vyrovnaný zápas a dvě dobré gólové příležitosti měla obě mužstva. V 64. minutě po rychlém protiútoku domácí faulovali Štěpničku. Následoval pokutový kop, který proměnil Aleš Krejčík - 0:1. Závěr zápasu už mnohokrát v této sezoně nevyšel, ale tentokrát tlak domácích ustáli a vybojovali po těsné výhře cenné tři body.

„Nebyl to jednoduchý zápas, jsou to zlaté body pro nás. Konečně jsme měli štěstí a v závěru gól nedostali, takový zápas jsme už potřebovali," řekl trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branka: 64. Krejčík z penalty. Rozhodčí: Zlatník - Bahník, Šůma, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Kočí, Drahovzal, Bakeš, Valentin - Krejčík (86. Novotný), M. Pařízek, Malý (89. Bangha), Štěpnička, Vágeknecht (79. A. Pařízek) - Mikule.

Sedmihorky - Skalice 3:2 (1:2)

V 17. minutě po centru ze strany a jeho dohrávce prostřelil gólmana domácí Hořák. Po sedmi minutách ovšem vyrovnal z protiútoku skalický Lebruška. Ve 35. minutě pak stejný hráč vystřelil ze 16 metrů a balon doplachtil až do brány - 1:2. Ve 41. minutě vyl vyloučen sedmihorský Holý za nebezpečný faul a s domácími to pro druhou půlku zápasu nevypadalo dobře.

Opak však byl pravdou, domácí se víc semkli a v deseti hráli lépe. Nejprve ale brankář Koudelka hned ve 47. minutě ustál klíčový moment, když vychytal obrovskou šanci hostů a udržel domácí naděje. V 50. minutě byl po faulu na Hořáka nařízen pokutový kop, který proměnil Kodr, a vyrovnal tak na 2:2. V 56. minutě přišla znovu akce Hořáka, který sehrál vynikající zápas, nacentroval a Novotný z malého vápna dokončil obrat na 3:2. Poté ještě zahrozil střídající Špína hlavičkou, ale pak už se snažili vyrovnat hosté. Domácí se ale dokázali ubránit a získali po nepříznivém vývoji cenné tři body.

Branky: 17. Hořák, 50. Kodr z penalty, 56. Novotný - 24. a 35. Lebruška. Rozhodčí: Jirák - Blaschke, Pavlů, ŽK: 1:4, ČK: 1:0 (42. Holý). Diváků: 80. Sedmihorky: Koudelka - Novotný, Marek, Holý, Rympler (51. Špína) - Hořák (88. Hubený), Kodr, Kroupa (81. Beneš), Močkovský - Grebeníček (90. Janata), Čermák.