Krajští radní jmenovali nové členy komisí a zřídili jednu novou

03.12.2020 11:55:02 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Krajští radní jmenovali nové členy komisí a zřídili jednu novou

Liberecký kraj měl až doposud 13 komisí, jež slouží jako poradní orgány krajské rady. Pro ustanovení komisí kraj použil v minulých letech osvědčený princip, kde odborné zástupce nominované zastupitelskými kluby doplňují další odborníci se všeobecnou shodou.

„Nově zřizujeme Komisi pro adaptaci na změnu klimatu, kterou povede Jiří Klápště (TOP09) a jejími členy budou zástupci Pro krajinu a Změny pro Lidi a krajinu, tedy zástupci volebních subjektů, jež sice nejsou v krajském zastupitelstvu, ale pro které bylo toto téma v předvolební kampani klíčové. Majetkovou komisi povede zastupitelka Jitka Volfová (ANO 2011), která se tomuto tématu věnovala v minulých čtyřech letech jako statutární náměstkyně hejtmana," uvedl hejtman Martin Půta.

„Cílem práce nové komise bude především hledat systematická řešení, která nám pomohou realizovat opatření proti negativním dopadům změny klimatu. Její činností bude mimo jiné vyhledávat vhodné lokality pro zadržování vody v krajině. Budeme se věnovat iniciaci a podpoře adaptačních opatření na majetku Libereckého kraje. Jedním z cílů bude i vytvoření tzv. kuchařky těchto opatření pro vlastníky a obce, aby mohli obdobně postupovat na svém majetku," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Činností komise bude zejména naplňování Akčního plánu adaptace na změnu klimatu v podmínkách Libereckého kraje a aktivně spolupracovat s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o. a dalšími subjekty s odborností a zkušenostmi v této oblasti. „Zajistíme samozřejmě i odborné konzultace, expertizy či studie," dodal radní Židek.

Komisi budou tvořit zástupci veřejné správy, externích expertů, zástupců odborných, výzkumných a vzdělávacích institucí, vlastníků pozemků, podnikatelů či neziskových organizací. Liberecký kraj je zastoupen členem rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství. Krajský úřad Libereckého kraje je zastoupen vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství, vedoucím odboru investic a správy nemovitého majetku a za odbor regionálního rozvoje a evropských projektů vedoucím oddělení projektů financovaných ze strukturálních fondů.

Seznam všech komisí Rady Libereckého kraje:

• komise architektů a urbanistů
• pro adaptaci na změnu klimatu
• pro Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci, příspěvkovou organizaci
• pro Muzeum Českého ráje v Turnově, příspěvkovou organizaci
• pro nakládání s nemovitým majetkem kraje
• pro národnostní menšiny, cizince a sociální začleňování
• pro Oblastní galerii Liberec, příspěvkovou organizaci
• pro Severočeské muzeum v Liberci, příspěvkovou organizaci
• pro Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě, příspěvkovou organizaci
• protidrogová
• Rada pro výzkum, vývoj a inovace Libereckého kraje
• pro komunikaci s veřejností
• pro revitalizaci Ralska
• Regionální stálá konference

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj hledá cesty, jak ušetřit. Rada jednala o návrhu rozpočtu 2021
Společnosti KORID LK a Silnice LK budou mít nové vedení
Martin Půta byl potřetí za sebou zvolen hejtmanem Libereckého kraje
Koaliční smlouvu podepsali 28. října zástupci tří krajských stran
Liberecký kraj povede koalice SLK, ODS a Pirátů

Ke stažení

Složení všech komisí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu
Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT