Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku

23.04.2020 09:15:22 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku

Ačkoliv skláři, šperkaři, bižuterníci a muzejníci soustředění v krajském projektu Křišťálové údolí neboli Crystal Valley nesmí z důvodu celorepublikového stavu nouze vítat ve svých firmách a organizacích návštěvníky, nesedí s rukama v klíně. Ve spolupráci s Libereckým krajem chystají na dobu, kdy se nynější restriktivní opatření v souvislosti s koronavirem uvolní, pozoruhodný společný projekt.

Po celé léto bude v nabídce limitovaná společná vstupenka, která umožní návštěvu v desítkách provozů pro individuální návštěvníky. „Připravujeme verzi pro jednotlivce a pro rodiny s dětmi za velmi příznivou cenu. Již za 250 korun bude možné navštívit šperkařské dílny, sklárny i muzea v Libereckém kraji," uvedl David Pastva, manažer projektu Křišťálové údolí.

Do společné vstupenky se zapojí Sklárna a minipivovar Novosad a syn v Harrachově, společnost Rautis z Poniklé, lindavská sklárna Lasvit Ajeto nebo Palace Plus z Jablonce nad Nisou. Hlásí se další firmy a živnostníci, ale také sklářská muzea, jako třeba v Novém Boru nebo Jablonci nad Nisou.

„Již nyní máme zprávy, že se lidé velmi zajímají o možnosti ubytování v letních měsících v našem kraji. Ještě nevíme, jak to bude s možností cestovat na dovolenou za hranice. Ale už nyní toho chceme využít a ukázat, že u nás v kraji máme nejen přírodní krásy a památky, ale také neskutečně zajímavá místa s možností vyzkoušení tradiční řemeslné výroby. Právě autentický zážitek z tvorby sklářských, bižuterních výrobků a šperků lidé běžně nemají možnost zažít. Ukázalo se, že to představuje velké lákadlo a nyní máme příležitost představit tato zajímavá odvětví ještě mnohem většímu počtu turistů," dodala Květa Vinklátová, krajská radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Liberecký kraj předpokládá zahájení sezony od 8. června, společnou vstupenku bude možné využívat až do 15. září tohoto roku. Od první návštěvy bude platit jeden týden. Online prodej by měl začít již na konci května na webových stránkách projektu www.crystalvalley.cz.

„Rychlé nastartování cestovního ruchu pomůže tradičním odvětvím v Libereckém kraji. Loni na podzim se konal Víkend Křišťálového údolí, který potvrdil, že lidé mají o výrobu a zpracování skla, bižuterie a šperků velký zájem. Firmy v našem regionu se díky Křišťálovému údolí mohou dále rozvíjet. Projekt nám otevírá velké možnosti podpory oblasti cestovního ruchu," řekl hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S Křišťálovým údolím chce kraj vyhrát soutěž o nejzajímavější kalendář
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací
Klenoty z Křišťálového údolí jsou k vidění na krajském úřadu
Preciosa Lighting předává Křišťálové údolí Libereckému kraji
Křišťálové údolí otevírá brány. Kam zavede v Českém ráji?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT