Lomnice je v krajské hokejové lize po dramatu s Libercem čtvrtá

28.03.2019 17:51:06 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Souboj o třetí místo v Liberecké hokejové lize se dokonce hrál na tři utkání. Lepší začátek měli ve středu hokejisté Lomnice nad Popelkou, kteří dokázali vyhrát 5:4 v Liberci, ale v pátek Slavoj Liberec vyhrál v Lomnici jasně 8:4 a v nedělním domácím utkání uhájil těsnou výhru 3:2,, jenž pro něj znamenala bronz a pro hosty konečné čtvrté místo.

1. zápas: HC Slavoj Liberec - HC Lomnice n. P. 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)

Oboustranně opatrný hokej se hrál v Liberci dvě třetiny. Vedení se přelévalo na obě strany. Nejprve šli do vedení Lomničtí, ale domácí dokázali do konce druhé třetiny otočit. Třetí třetinu ovládla znovu Lomnice a dvěma góly se dostala do vedení. Slavoji nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Branky a nahrávky: 9. Tomíček (Burkoň), 28. Pabiška (Šesták, Šebesta), 33. Herda (Tomíček), 35. Tomíček (Herda, Burkoň) - 2. Křepelka (Syrovátka, Knap David), 6. Kotula (Mizera, Martinec), 23. Lemfeld (Drahoňovský, Kuch), 51. Kotula (Lemfeld), 59. Junek. Rozhodčí: Zavřel - Štrébl, Doležal. Vyloučení: 7:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 45. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Martinec, Kotula, Syrovátka Jakub, Kuch, Sehnoutek, Maťátko - Syrovátka Lukáš, Junek, Mizera, Knap David, Kalfiřt, Rudiš, Drahoňovský, Lemfeld, Křepelka.

2. zápas: HC Lomnice n. P. - HC Slavoj Liberec 4:8 (3:1, 1:5, 2:0)

První třetinu domácí liberecké hokejisty přehrával a zaslouženě odcházel do kabiny s dvoubrankovým náskokem. Na začátku druhé třetiny ještě lomničtí využili početní výhodu, ale hosté od této chvíle začali na ledě dominovat. Spustili brankostroj a dokonale zápas otočili. Zaslouženě zvítězili a tím vyrovnali stav série na 1:1.

Branky a nahrávky: 7. Syrovátka (Martinec), 10. Mizera (Martinec), 13. Junek (Špaček), 22. Knap (Kalfiřt) - 12. Šesták (Šebesta), 26. Kotyza (Peřina, Duda), 27. Burkoň (Herda), 34. Herda (Tomíček, Peřina), 38. Svoboda (Pabiška), 39. Burkoň (Tomíček, Svoboda), 46. Pabiška (Svoboda, Šesták), 51. Tomíček (Herda). Rozhodčí: Zavřel - Touš, Kaňkovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 200. Střely na branku: 14/27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:8. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Martinec, Kotula, Syrovátka Jakub, Kuch, Sehnoutek, Špaček - Syrovátka Lukáš, Junek, Mizera, Knap David, Kalfiřt, Rudiš, Drahoňovský, Lemfeld.

3. zápas: HC Slavoj Liberec - HC Lomnice n. P. 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Lomnice v první třetině šla v 7. minutě do vedení. Soupeř však dokázal v samotném závěru vyrovnat. V druhém dějství si naši hokejisté vytvořili několik vyložených šancí, ale nedokázali je proměnit. Naopak při početní výhodě soupeř zachytil střílenou přihrávku od modré čáry a ze samostatného nájezdu skóroval. Lomničtí pokračovali i ve třetí třetině v koncentrovaném výkonu a šancí přibývalo. Soupeř však udeřil z ojedinělé šance od pravého mantinelu. Přihrávka našla volného hráče před brankou a Liberec odskočil do dvoubrankového vedení. Lomnice o čtyři minuty později využila přesilovou hru a snížila na rozdíl jediného gólu. Domácí necelé dvě minuty do konce faulovali. Lomnice odvolala brankáře a měla dvě vyložené příležitosti. Kotouč si však cestu do odkryté branky nenašel. Bronz tak zůstal v Liberci.

„Sezona končí. Je třeba na jejím konci poděkovat všem našim příznivcům za podporu, Zejména fanklubu, hráčům, celému realizačnímu týmu a vedení klubu," dodali lomničtí hokejisté.

Branky a nahrávky: 20. Šebesta (Pabiška, Šesták) 35. Peřina (Pešek), 52. Šebesta (Pabiška, Šesták)- 9. Junek (Knap, Martnec), 54.. Junek (Kalfiřt, Martnec). Rozhodčí: Hrubý - Serbus, Svobodová. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:30. Slavoj Liberec: J. Tomíček - Pešek, Duda, Svoboda, Vorel, Šesták, Burkoň, Peřina, Herda, V. Tomíček, Šebesta, Kotyza, Horáček, Šorejs, Beránek, Pabiška, Bitman. Lomnice nad Popelkou: Dulák - Martinec, Kotula, Syrovátka Jakub, Kuch, Sehnoutek, Špaček - Syrovátka Lukáš, Junek, Mizera, Knap David, Kalfiřt, Rudiš, Drahoňovský, Lemfeld, Maťátko.

Finále: Jičín - Turnov 6:2 a 5:3. Podrobnosti a rozsáhlá fotogalerie i videosestřih