Lomničtí fotbalisté vybojovali výhru po přestřelce 6:4 s Jenišovicemi

14.10.2020 21:45:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí fotbalisté vybojovali výhru po přestřelce 6:4 s Jenišovicemi

Fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou se chtěli před nucenou přestávkou udržet v boji o první příčku tabulky v I.A třídě. Sobotním soupeřem byly poslední Jenišovice, které ale kladly nečekaný odpor a dokázaly nastřílet čtyři góly, domácí jich tak museli nastřílet pro vítězství šest!

Utkání Bělá - Košťálov/ Libštát bylo odloženo na 28. 10.

Lomnice n. P. - Jenišovice 6:4 (2:2)

Domácí měli problém se sestavou, když z různých důvodů chyběli Mayer, Poledník, T. Veg, P. Horáček a další hráči nastupovali s drobnými zraněními. Přesto měli být Lomničtí v domácím prostředí favoritem, což se ale nepotvrdilo ve 4. minutě, kdy se hosté dostali do vedení po střele Poláčka a v 9. minutě se kanonýr Drahoňovský trefil, ale tentokrát do vlastní branky a bylo to 0:2. Už předtím ale J. Veg nastřelil břevno branky hostů a těsně kolem pravé tyče posléze mířil Lábek. Žabokrtský, který do Lomnice přestoupil právě z Jenišovic, vystihl malou domů, ale velkou šanci ještě nevyužil. Ve 30. minutě se Lábek trefil z trestného kopu přesně kolem zdi a snížil na 1:2. O pět minut později Lábek mířil pod břevno, ale brankář Cejnar balon vytáhl. Po další šanci uspěl ve 41. minutě po pěkné kombinaci Žabokrtský a vyrovnal na 2:2.

Druhý poločas začali domácí tlakem, ovšem střelu V. Horáčka vyrazil gólman Jenišovic. V 52. minutě pronikl obranou V. Hurt, Gaubman jej fauloval a byla nařízena penalta, kterou proměnil Marek Randák - 2:3. Za minutu už bylo srovnáno, po akci Portyka se trefil podruhé Žabokrtský. Hosté se ale nevzdávali a v 56. minutě se V. Hurt trefil pěkně pod tyč - 3:4! Za dvě minuty Drahoňovský hlavou střílel těsně vedle branky.

Poté nastoupil Michael Vacek, který posléze rozhodl o výhře domácích, když na dvě branky nahrál a třetí sám dal. V 68. minutě Vacek utekl, nahrál Lábkovi, který srovnal na 4:4. Z další dvě minuty Vacek nahrál V. Horáčkovi, který šanci využil - 5:4. Přibyl poté chytil dvě šance hostů a v 83. minutě byl vyloučen jenišovický Bubák za sražení Žabokrtského. V samotném závěru Lábek zamířil trestňák těsně vedle šibenice a v 90. minutě akci po ose Lábek, V. Horáček, Vacek posledně jmenovaný upravil výsledek na konečných 6:4!

„Obrana byla proti Košťálovu příšerná, nyní to nebylo o moc lepší, ale mnohem víc jsme bojovali a dokázali nakonec soupeře přestřílet," dodal k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 30. a 68. Lábek, 41. a 53. Žabokrtský, 70. V. Horáček, 90. Vacek - 4. Poláček, 9. vlastní (Drahoňovský), 52. Marek Randák (pen.), 56. V. Hurt. Rozhodčí: Vachek - Horvát, Mach, ŽK: 3:0, ČK: 0:1 (83. Bubák). Lomnice: Přibyl - J. Veg, Gaubman, Drahoňovský, Janata (60. Vacek) - Portyk, Drusan, Lábek, Morávek - Žabokrtský (89. Kubánek), V. Horáček. Jenišovice: Cejnar - Bubák, Vích, D. Hurt, V. Hurt, Marek Randák, Matěj Randák (21. Rosenbaum), Válek, Bernard, Svoboda, Poláček (76. Hubený).

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola

Související články:

Derby v Košťálově domácí proti Lomnici zvládli nečekaně vítězně

I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry

I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

I.A třída: Derby s Bělou ovládla domácí Lomnice

I.A třída: Lomnice drží vítěznou sérii, Doubí zdolala 3:0

I.A třída: Daniel Drahoňovský zajistil Lomnici druhou výhru

Dobře zahájily I.A třídu Lomnice i Bělá, jen Košťálov podlehl Pěnčínu

Z předkola Poháru LKFS jde dál osm týmů z Pojizeří

Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT