Na sídlišti v centru Liberce někdo pohazuje návnady na psy se špendlíky

26.02.2021 17:36:20 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Na sídlišti v centru Liberce někdo pohazuje návnady na psy se špendlíky

Kriminalisté varují pejskaře před nebezpečnými návnadami, které někdo od začátku února pohazuje v prostoru panelového sídliště v ulicích Hvězdná, Oblačná a Skalní nedaleko centra Liberce. Jde o kousky párků obsahující špendlíky.

Jednu takovou nástrahu pozřela při venčení 5. února kolem poledne osmiměsíční fenka maltézského psíka Annie. Její majitelka ji proto okamžitě převezla na veterinární kliniku, kde lékaři při rentgenovém vyšetření zjistili, že se dva špendlíky dostaly do jejího tenkého střeva. V průběhu následné hospitalizace je Annie vypudila z těla přirozenou cestou. Podle lékařů to je malý zázrak, že jí kovové špendlíky střeva nebo jiné orgány nepoškodily a vše se navíc obešlo bez operativního zákroku. Takové štěstí ale v podobných případech všichni psi nemají.

Dosud policisté ví o čtyřech návnadách, které někdo nastražil proto, aby ublížily, přičemž poslední našla svědkyně ve středu 24. února kolem 17.30 na trávníku před domem č. 493/1 ve Skalní ulici.

Návnada na psy (párek se špendlíky) pohozená na sídlišti v centru Liberce<br />Autor: Archiv Policie ČR„Případ jsme kvalifikovali jako přečin týrání zvířat a po pachateli intenzivně pátráme. Pokud o něm máte nějaké informace, předejte nám je prosím prostřednictvím tísňové linky 158, na které nás kontaktujte také v případě, že naleznete další návnady. Fotografie, kterou zveřejňujeme v článku, zobrazuje autentickou návnadu nalezenou v centru Liberce v tomto týdnu. Člověka, který tímto způsobem na psy útočí, může soud poslat na tři roky do vězení," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

K podobnému případu došlo na více místech, ale v květnu 2018 i v Semilech, kdy se na místním sídlišti Na Olešce objevila v návnadách na psy neznámá látka. Hlášeno bylo pět otrávených zvířat, ale policie v tomto případě nedošla k žádnému výsledku ani nebylo oznámeno, o jakou látku šlo. Podrobnosti v článku zde

V loňském roce někdo zase střílel v Košťálově na domácí kočky a vážně zranění utržili kocouři Black a Kuba. Více k tomu zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dosavadní bilance zimní sezony v Krkonoších: desítky mrtvých zvířat
Na území Jizerských hor a Frýdlantska vznikla dvě nová vlčí teritoria
V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
V lesích u Stružince se má pohybovat puma, možná rys či kočka
Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady
V Liberci lidé demonstrovali pro tvrdší tresty za týrání zvířat

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT